Turkcell | Geleceği Yazanlar

Hakan Fırat
Korgün Yazılım İstanbul-I (Avrupa)
20.09.2013 tarihinden beri üye
620 GY Puanı
1K. GY Sırası

Kişisel Sayfaları

İlgi Alanları

Daha Fazla Gör Daha Az Gör
2 Rozet
0 Sertifika
10 Soru Sordu
5 Cevap Verdi
0 Blog Yazısı
0 Etiket Takibi

Hakkında

İş Tecrubesi

Eğitim Geçmişi

Sertifikalar & Başarılar

GY Sertifikaları (0)
Diğer Sertifikaları (0)
Test Sonuçları (0)

Dil Becerileri (0)

Rozetler

2

Son Forum Aktiviteleri

15
Tümünü Gör

Sqlite veritanındaki konumları haritaya aktarma.

Arkadaşlar gps ile konumu otomatik alıp harita üzerinde gösterme işlemini yaptım. Şimdi ise sqlite veri tabanına farklı konumları kaydedip bunları haritaya aktarma ve bu konumlar ile benim konumum arasındaki mesafeyi bulma uygulaması yapmak istiyorum.

Android Matris Ekranı Oluşturma

Merhaba Arkadaşlar. Activityde bir matris ekranı görüntüleyip ekrana bilgi girmek ve bu bilgileri veritabanına kayıt etmem gerekiyor. Yaptıgım araştırmalar sonucunda androidde matrisle ilgili bir hazır component yada kütüphane bulamadım. Bu ekranı içine bilgi girişi yapabilcek şekilde nasıl oluşturabilirim ????

Hakan Fırat
10 Şubat 2015 tarihinde soruldu

Action Bar ekranda gözükmüyor

Merhaba Arkadaşlar,

Yapmış olduğum uygulamayı kendi bilgisayarımda çalıştırdıgımda  ActionBar görünüyor fakat proje dosyasını başka bilgisayara atıp çalıştırınca ActionBar kayboluyor. Bunun sebebi nedir ? İki bilgsayarda da support appcompat_v7 kütüphanleri mevcuttur. 

Hakan Fırat
24 Mart 2015 tarihinde soruldu

Uygulamanın yavaş çalışma sorunu

Merhaba arkadaşlar ,

Sqlite veritabanı kullanarak yapmış olduğum uygulamamda veritabanındaki sorguları listelerken çok yavaşlama ve kitlenme oluyor. Veritabanından cektigim sorgular yaklaşık 250.000 satır. Sorguları hızlı cekmek ve uygulamanın rahat çalışabilmesi için nasıl bir yol yöntem kullanmalıyım. ?

Hakan Fırat
30 Mart 2015 tarihinde soruldu

Scroll view kaydırma ve İstenilen satıra getirme

Merhaba arkadaşlar,

Table layout yapısını kullanarak listelemiş olduğum verilerim içinden istediğim  veriyi bulup ekranda scroll viewi kaydırarak o verinin olduğu satırı en yukarı getirmek istiyorum. Tabi scrollviewi kaydırma yaparken istedigim verinin altındaki yada üstündeki satırlarda bulunan veriler de yine listelenecek. 

Local veri aktarımı

Merhaba arkadaşlar Uygulamamda aynı ağda bulunan telefondan bilgisayara internet ihtiyacı olmadan wireless ile veri aktarımı yapmak istiyorum. Telefondan pc ye internetle ftp bağlantısı yaptım dosyamı aktardım . Fakat bunu localde gerçekleştiremedim. Bir fikri olan varmı ? Nasıl bir yol mantık izlemeliyim ?

Hakan Fırat
21 Mayıs 2015 tarihinde soruldu

Android Update sorunu

Merhaba arkadaşlar,

Hakan Fırat
02 Ekim 2015 tarihinde soruldu

Listview sağa sola kaydırma

Merhaba arkadaşlar

Oluşturmuş olduğum Customlistview de default yukarı-aşağı kayan listviewi sağa-sola kayan şekilde nasıl yapabilirim acaba ? 

Hakan Fırat
24 Kasım 2015 tarihinde soruldu

Listview item özelleştirme

Selam arkadaşlar,

Hakan Fırat
24 Aralık 2015 tarihinde soruldu

GPS ! ( Önemli )

Baki kardeş vermiş olduğun yapıyı projeye aşagıdaki gibi ekledik. Fonksiyon sorunusuz çalıştı fakat mesafe hesabıyla ilgili harita üzerinde herhangi bir işlem göremedik. Eksik nerde acaba ?

 

[code]

Sqlite veritanındaki konumları haritaya aktarma.

Sorunu hallettim ama yine de sağolasın kardeş. 

Veri tabanı bilgilerini Tablo halinde listeleme

27 Ocak 2015 tarihinde cevaplandı

Gridview i ilk başta denedim istedigim gibi düzgün tablo yapısı elde edemedim. Aslında tam olarak bu resimdeki gibi bi görüntü almak istiyorum. Ona da en yakın şimdilik Table layoutu kullanıyorum. Dediğim gibi table layout yapısıda bayagı vakit kaybettiriyor. 

Önerin için yinede teşekkür ederim Ahmet kardeşim. 

Local veri aktarımı

21 Mayıs 2015 tarihinde cevaplandı

İlgin ve cevabın için çok teşekkür ederim hocam. Sorumu tekrar okuyunca durumu yanlış ve eksik izah ettiğimi farkettim. Aslında ürün siparişi alan ve tamamiyle offline çalışan bir uygulama yapıyorum. Uygulamamda kullanıdığım sqlite veritabanını her istendiginde serverden güncel halini çekerek uygulamanın içine aktarıp güncelliyorum. Ve sipariş alma işi bittikten sonra veritabanımın son halini tekrar servere gönderiyorum. Server ile ftp bağlantısı ve veri aktarım işini internet kullanarak yapıyorum. Bu sqlite dosyalarını aktarım işini de offline yapmak istiyordum.

Listview sağa sola kaydırma

20 Ocak 2016 tarihinde cevaplandı

Selam Arkadaşlar ,

Cevaplandrıma konusunda iş yogunlugundan dolayı biraz geç kaldım ama yine de yazayım ihtiyacı olan arkadaşlar baktıgında çok vakit kaybetmesin araştırma için :) Çünkü çok fazla yerden araştırdım inceledim  en mantıklı örnek bu linkteki geldi. ihtiyaca göre biraz revize edilip kullanılır. Herkese kolay gelsin.

http://stackoverflow.com/questions/16038129/how-to-assign-horizontal-scroll-right-to-left-in-listview-in-android