Turkcell | Geleceği Yazanlar

Anonim
Şanlıurfa
27.11.2018 tarihinden beri üye
260 GY Puanı
7K. GY Sırası

Kişisel Sayfaları

İlgi Alanları

Daha Fazla Gör Daha Az Gör
2 Rozet
0 Sertifika
23 Soru Sordu
4 Cevap Verdi
0 Blog Yazısı
0 Etiket Takibi

Hakkında

İş Tecrubesi

Eğitim Geçmişi

Sertifikalar & Başarılar

GY Sertifikaları (0)
Diğer Sertifikaları (0)
Test Sonuçları (0)

Dil Becerileri (0)

Rozetler

2

Son Forum Aktiviteleri

27
Tümünü Gör

RecyclerView kasma

Arkadaşlar merhaba, ben bir program yaptım, program gereği recyclerview ve drawable da onlarca resim kullandım, recyclerview e resimleri yüklüyor ancak program çalıştığında kasma yapıyor ve programı durdurup kapatıyor, resim sayısını azaltarak denedim ancak yine kasma yapıyor ama programı durdurmuyor, nedeni ne olabilir?

Anonim
27 Kasım 2018 tarihinde soruldu

Veritabanı yüklenmiyor

Merhaba arkadaşlar, ben bir uygulama geliştirdim ve uygulamaya kodlarla bir veritabanı ekledim , uygulama geliştirme aşamasındayken veritabanı görünüyor, uygulamayı apk haline getirip Google Play e ekledim, ancak uygulamayı indirdiğimde veritabanı görünmüyor, veritabanı ile uygulama arasında herhangi bir bağlantı yapmam lazım mı? Neden bu hatayı veriyor?

Anonim
02 Aralık 2018 tarihinde soruldu

Api hatası

Merhaba arkadaşlar, projemde "uses or overrides a deprecated api" hatası alıyorum, nasıl çözebilirim bu hatayı? Yardımcı olursanız sevinirim :)

Anonim
05 Aralık 2018 tarihinde soruldu

resim kaydetme

Merhabalar, imageview içindeki resmi telefona nasıl kaydedebilirim(dahili hafıza ki herhangi bir klasöre) İnternet bulduğum kodlar işe yaramadı birçok kod denedim, ama kaydetmiyor

Anonim
10 Aralık 2018 tarihinde soruldu

Ücretli uygulama

Merhaba arkadaşlar, uygulamayı ücretli hale nasıl getirebilirim, örneğin uygulamadaki bir özelliği kullanabilmek için kullanıcı aylık veya yıllık olarak ücret ödeyecek zamanı geldiğinde bu durum tekrar edecek, ücretli yapmak için yeni bir uygulama mı hazırlamam gerekiyor yoksa var olan uygulamanın üzerine işlem yapılabiliyor mu, Google Play d

Anonim
18 Aralık 2018 tarihinde soruldu

Resim Açılmıyor

Merhaba arkadaşlar, boyutu "64800 x 480" olan bir resmi bitmap e dönüştürüp "
Bitmap bitmap = BitmapFactory.decodeFile(adapter.al_menu.get(int_position).getAl_imagepath().get(i));
" bu kod satırı ile imageview e aktarmak istiyorum, ancak şöyle bir hata veriyor:

Anonim
06 Mayıs 2019 tarihinde soruldu

Resim Otomatik Dönüyor

Merhaba arkadaşlar, imageview e galeriden resim çekiyorum, ancak resim otomatik olarak 90derece veya 180 derece dönmüş şekilde gösteriyor imageviewde, bu problemi nasıl çözebilirim?

Anonim
10 Mayıs 2019 tarihinde soruldu

Yüksek Boyutlu Resimler

Merhaba arkadaşlar, elimde galeriden seçtiğim yüksek boyutlu bir resim var, resmi açtığımda aşağıda bulunan kodu kullanarak küçüttüm;

Anonim
25 Mayıs 2019 tarihinde soruldu

Veri Gönderimi

Arkadaşlar merhaba, sorum şu görselde göründüğü gibi program başlatıldığında birinci acitivity açılacak daha sonra birinci activity de bulunan buton yardımıyla ikinci activity ye geçiş yapılacak(birinci acticity kapanmayacak, ikinci activity birinci activity nin üstüne açılacak), ikinci activity de bulunan edittexte metin yazılacak butona tıklanıldığında ise ikinci activity i kapatıp, metni birinci activity de bulunan kırmızı alana yazacak, bunu nasıl yapabilirim?

Anonim
16 Ocak 2020 tarihinde soruldu

Android Studio Yetersiz Bellek

Merhaba arkadaşlar, "ArkaPlan Silme" uygulaması yapmak istiyorum, resmi silme ve tekrar düzeltme işleminde başarılı oldum, ancak geri al ve yinele de problem yaşıyorum, şöyleki resim silindiğinde parmağımı kaldırdığımda resmin ss sinin alıp Arraylist e aktarmak istedim, parmağımı 100 defa kaldırdım herhangi bir sorun  olmadı, ancak 101.

Anonim
21 Mart 2020 tarihinde soruldu

Bilinmeyen Öğe

Arkadaşlar merhaba, sol üst köşede seçilen resmin etrafında bulunan yeşil ve resmi yeniden boyutlandırma ya yarayan öğenin ismi nedir ve nasıl oluşturabilirim?

 

Anonim
21 Mart 2020 tarihinde soruldu

Porterduff Maske

Arkadaşlar herkese merhaba, Porterduff ile görüntünün resimdeki maske şeklinde silinmesini istiyorum, bunu nasıl yapabilirim?

Yani demek istediğim;

+

=

Porterduff kodum;

Anonim
27 Mart 2020 tarihinde soruldu

Yazı kalitesi düşük

Merhaba arkadaşlar, android studio da resim üzerine yazı yazdım ama yazı resimdeki gibi düşük kaliteli çıktı, resim boyutunu static layout kullandığım için yazı boyutuna göre programladım, genel olarak araştırdığımda ise resmin üzerine yazılan yazılar düşük kaliteli oluyor, yazı kalitesini artırabileceğim, method var mı, nasıl artırabilirim yazı kalitesini?

Anonim
31 Mart 2020 tarihinde soruldu

Matrix ölçeklendirmek sorunu

Merhaba arkadaşlar, Stickerview de matrixi ölçeklendirmek istedim ve başardım, ancak matrixi 45°döndürdükten sonra tekrar ölçeklendirmek istediğimde matrixin bozulduğunu farkettim, sorum şu Stickerview de değilde, normal de matrixi döndürdüğümde bozulmadan nasıl ölçeklendirebilirim?

 

Bozulan Matrix;

Anonim
02 Nisan 2020 tarihinde soruldu

Graphics 2D kullanımı

Herkese merhaba arkadaşlar, canvas a metin yazdırdım ama metin kalitesi düşük çıktı, graphics 2d ile yapmam gerekiyormuş, araştırdım ama bir türlü uyarlayamadım, aşağıda bulunan koda graphics 2d yi nasıl uyarlayabilirim?

 

Resme kontur çizme

Merhaba arkadaşlar, resmin etrafına paint ile photoshoptaki gibi kontur çizmem mümkün mü?

Yapmak istediğim;

 

Anonim
16 Nisan 2020 tarihinde soruldu

Resmi kod ile kırpma

Merhaba arkadaşlar, resmi kod ile merkezden resim boyutunda kırpmak istedim ancak hata aldım, benim istediğim resmi görselde de olduğu gibi(mavi-resim, yeşil-arkaplan) resmi arkaplandan tam merkezde kırpmak, yani mavi ve yeşil kısımları tek bir resim olarak düşünün, ben mavi kısmı yeşil kısımdan kırpmaya çalışıyorum, bunu nasıl yapabilirim?

Kulandığım kod:

Anonim
21 Nisan 2020 tarihinde soruldu

Assets, klasörden çekilen verilerin recyclerview de kasması

Merhaba arkadaşlar, InputStream ile assets de bulunan klasörden, liste şeklinde toplam boyutu 700KB olmayan onlarca resim çektim, ancak butona tıklayıp bu resimleri recyclerview de yüklerken kasma yapıyor, sebebi ne olabilir, kullandığım kod satırını aşağıya yazıyorum, yardımcı olabilirseniz, sevinirim.

Resim geç yükleniyor

Merhaba arkadaşlar, Paint ile bitmap etrafına kontur çizdim, ancak resim çok geç yükleniyor, nasıl hızlandırabilirim?

Kullandığım kod;

Anonim
11 Mayıs 2020 tarihinde soruldu

OpenGL ES hatası

Merhaba arkadaşlar, canvas a metin yazarken önce bitmape dönüştürüp sonra yazdırıyorum, ancak resim kalitesi düşük çıkıyor, OpenGL ES kullandım ancak bu sefer aşağıda bulunan hatayı verdi, neden veriyor bu hatayı, veya nasıl kullanabilirim burada OpenGL ES yi, bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

 

Kullandığım Kod:

Parmağımı kaldırdığımda çizimim kayboluyor

Merhaba arkadaşlar, tuval üzerine kendi kişisel fırçam(bitmap) ile çizim yapmak istedim paint kullanarak, şöyle bir problem oldu ama, çizim yaparken yani move ederken gayet iyi çalışıyor, ama parmağımı kaldırdığımda tüm çizimim bir anda yok oluyor, şöyle ki paint ile beyaz bir çizgi çiziyorum mesela problem olmuyor ama kişisel kalem(bitmap) ile bir çizgi çiziyorum parmağımı kaldırdığımda kayboluyor ama beyaz çizgi kaybolmuyor sadece bitmap kayboluyor, aşağıda linkini verdiğim sitenin draw kısmına kullandığım kodları yazıyorum, sebebi ne olabilir, yardımcı olabilirseniz sevinirim.Teşekkür

Resim kalitesi bozuluyor

Merhaba arkadaşlar, canvas üzerine ik adet resim çizip birleştirmek istedim, resimlerden birisi, renkli arka plan diğeri ise orjinal resim, ama arka plan 2000*2000 boyutunda, orjinal resim ise 250*500 bu iki resmi birleştirdiğimde, orjinal resim arkaplan ile aynı boyutta olmadığı için küçük kalıyor, kod ile orjinal resmin boyutunu büyüttüm, yani 1000*2000 yaptım buraya kadar tamam, ancak orjinal resmi arkaplan ile aynı boyut olduğunda görüntü kalitesi bozuluyor, sorum şu orjinal resmi kalite bozulmadan nasıl arka plan ile birleştirebilirim, orjinal resmi ekranda matrix ile oynattıkt

Anonim
06 Haziran 2020 tarihinde soruldu

Emojiler dönüyor

Merhaba arkadaşlar, Stickerview de metin sticker ekledim, metinle birlikte emoji de ekleyince, emojiler resimdeki gibi dönüyor, ilk başlarda yapmıyordu, daha sonra yapmaya başladı, bunu önlemenin bir yolu var mı?

Kullandığım kodun linki: https://github.com/alvinzhangyuntian/StickerView/blob/master/sticker/src/main/java/com/phonenix/sticker/TextSticker.java

Anonim
18 Haziran 2020 tarihinde soruldu

programımda bir (c# form uygulaması)

19 Aralık 2018 tarihinde cevaplandı

Timer 60 ın üzerindeyken derken? Daha detaylı bilgi verirsen yardımcı olmaya çalışırım

Uygulama kapanıyor

22 Mart 2020 tarihinde cevaplandı

Intent intent=new Intent(MainActivity.this,Secondpage.class); intent.putExtra("veri", gonderilecekmetin); startActivity(intent); İlk sayfadan ikinci sayfaya veri göndermemişsin, cevap yukarıda, kolay gelsin.

Uygulama kapanıyor

22 Mart 2020 tarihinde cevaplandı

Hatayı ilk activity de mi, yoksa 2. Activityde mi? Bir de hatayı yazarsan daha kolay bulunur.