Android 101Başlangıç seviyesi derslerde Android uygulama geliştirme ortamını detaylı olarak inceliyoruz.

Tüm Eğitimleri Aldın mı? Kendini sınamanın tam zamanı

Haydi Sınava Gir

Android Eğitimlerine Başlarken...

Kategori : Mobil | Lisans : Creative Commons (by-nc-sa) | En son 10.11.2018 tarihinde güncellendi
Eğitmen : Hasibe Zafer
Etiketler : Android nedir? Android nasıl kullanılır? java nedir?

Android işletim sistemine mobil uygulama geliştirirken kullanılacak en temel programlama dili Java'dır.

Android tüm bileşenleriyle son derece geniş bir ekosistemdir. Bu ekosistemin anlatımında aşağıdaki başlıklar temel alınmıştır:

  • Android 101 eğitiminde, temel Java bilgisine sahip olmanız ve basit Java uygulamalarını bilgisayarınızda çalıştırabilmeniz hedeflenmektedir. Java dünyasıyla ilk kez tanışacaklar için hem dilin temel kavramları hem de uygulamaya yönelik kod örnekleriyle birlikte bir anlatım esas alınmıştır.
  • Android 201 eğitiminde, Android platformunun detaylarına ve geliştirme ortamına değinilmiştir. Platform özelinde bilgiler, cihazların özellikleri ve Android için geliştirme ortamının kurulumu yer almaktadır.
  • Android 301 eğitiminde, artık Java ve Android platformu hakkında bilgi sahibi olan kişilerin bu bilgilerini bir araya getirerek ilk Android uygulamalarını yazmaları amaçlanmıştır. Geliştireceğiniz uygulamalara yönelik çeşitli yazılımlar ve bunların uygulamalarınıza nasıl aktarılacağı ise eğitimlerin içerisinde örnek kodlarla paylaşılmıştır.
  • Android 401 eğitimi, Android programlamayı bir üst basamağa taşıyan, ileri seviye bilgiler içerir. Paylaşılan kod örnekleriyle uygulamanıza ekleyebileceğiniz özellikler, Android platformunun gelişmiş özelliklerinden yararlanabilmeniz içindir.

Özellikle ileri seviye eğitimlerde kullanmanız için hazırladığımız örnek uygulamalar, üzerinde rahatça çalışabilmeniz ve kendi uygulamalarınızı da üzerine inşa edebilmeniz adına, Eclipse proje çıktılarıyla eğitim sayfalarının sol sütununda 'kodları indir' seçeneğinde sunulmuştur.