Turkcell | Geleceği Yazanlar

Android 201Başlangıç seviyesi derslerde Android uygulama geliştirme ortamını detaylı olarak inceliyoruz.

Tüm Eğitimleri Aldın mı? Kendini sınamanın tam zamanı

Haydi Sınava Gir

Android Studio Ortamına Proje Eklemek

Kategori : Mobil | Lisans : Creative Commons (by-nc-sa) | En son 12.09.2019 tarihinde güncellendi
Eğitmen : Geleceği Yazanlar Ekibi
Etiketler : android-studio-proje android

Önceden çalıştığınız bir projeyi başka bir bilgisayardaki Android Studio içerisinde çalıştırmak ya da Android 201, 301 ve 401 eğitimlerinde sizlerle paylaştığımız örnek projeler üzerinde çalışmak istiyorsanız, proje dosyalarını Android Studio çalışma ortamına taşımalısınız.

Android Studio'yu açtığınızda aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. Daha önce farklı ortamlarda oluşturulmuş projeleri açmak için, Import project (Eclipse ADT, Gradle, etc.) seçeneğini seçin:

Karşınıza gelecek ekrandan projenin bilgisayarınızda bulunduğu dizini seçin:

Android Studio, mevcut proje dosyanızı yeni bir proje dosyasına çevirerek yeniden kaydetmek isteyecek. Bunun için de size yeni dosyanın bilgisayarınızda nereye kaydedilmesini istediğinizi soracak:

Bir sonraki adımdaysa, Android Studio projenizde bulunan .jar dosyalarının ya da dışardan eklenmiş kütüphanelerin Gradle uyumluluklarını yükler. Bu yüklemeleri yaparken hangi sürümü yükleyeceğine karar veremezse en yeni sürümlerini yükler. En yeni sürümden farklı bir sürüme ihtiyacınız varsa, alttaki kutucukları işaretlemeyip daha sonra bu kütüphaneleri elle içe aktarmanız gerekir.

Bu işlemin ardından projeniz kullanıma hazır hale gelir: