Turkcell | Geleceği Yazanlar

Mobil Programlama

Android

DERS PROGRAMI
Android 201 Ders Programı

Android Studio Ortamına Proje Eklemek

Lisans: Creative Commos (by-nc-sa)12.09.2019 tarihinde güncellendi
Bakabileceğiniz Etiketler:Eğitmen: Geleceği Yazanlar Ekibi

Önceden çalıştığınız bir projeyi başka bir bilgisayardaki Android Studio içerisinde çalıştırmak ya da Android 201, 301 ve 401 eğitimlerinde sizlerle paylaştığımız örnek projeler üzerinde çalışmak istiyorsanız, proje dosyalarını Android Studio çalışma ortamına taşımalısınız.

Android Studio'yu açtığınızda aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. Daha önce farklı ortamlarda oluşturulmuş projeleri açmak için, Import project (Eclipse ADT, Gradle, etc.) seçeneğini seçin:

Karşınıza gelecek ekrandan projenin bilgisayarınızda bulunduğu dizini seçin:

Android Studio, mevcut proje dosyanızı yeni bir proje dosyasına çevirerek yeniden kaydetmek isteyecek. Bunun için de size yeni dosyanın bilgisayarınızda nereye kaydedilmesini istediğinizi soracak:

Bir sonraki adımdaysa, Android Studio projenizde bulunan .jar dosyalarının ya da dışardan eklenmiş kütüphanelerin Gradle uyumluluklarını yükler. Bu yüklemeleri yaparken hangi sürümü yükleyeceğine karar veremezse en yeni sürümlerini yükler. En yeni sürümden farklı bir sürüme ihtiyacınız varsa, alttaki kutucukları işaretlemeyip daha sonra bu kütüphaneleri elle içe aktarmanız gerekir.

Bu işlemin ardından projeniz kullanıma hazır hale gelir: