Turkcell | Geleceği Yazanlar

HTML5 Çokluortam Elemanlarında Nasıl Video Ekleyeceğim?

<!DOCTYPE html> <html> <body> <video height="200" width="600" controls> <source src="deneme.mp4" type="video/mp4"> </video> </body> </html>

Burada src'nin önünde "deneme.mp4" yazıyor. Yani video ekleme siteye. Ama nasıl yapacağımı bulamadım ben videonun ismini yazınca olmuyo. Yani anlamadım nasıl video ekleyeceğimi, anlatır mısınız?

Furkan Çam
28 Nisan 2020 tarihinde soruldu

PHP ADMİN PANELİNDEN RESİMLİ İÇERİK NASIL EKLENİR ?

Merhaba;

PHP ile yönetici panelli bir web sitesi yaptım. Sitem de haber ekleme kısmında;

Haber Adı, Haber Tarih, Haber İçerik alıyorum ve bunları PDO ile database e aktarıyorum. 

Django PreviousNext Page yapımı

Merhaba, blog sitesi oluşturmaya çalışıyorum. Makalelerin görüntülendiği detay sayfasının altında previous ve next (makale) işlemi oluşturmaya çalışıyorum. Ancak nasıl yapacağımı bilemedim.

Berat Basri Eroğlu
19 Nisan 2020 tarihinde soruldu

Wordpress ile basit bir tema geliştirme

cebimeindir.com gibi bir wordpress teması geliştirmek için hangi dilleri bilmek gerekiyor? sanırım bootstrap ve fontawasome kullanılmış. Başka hangi dilleri bilmem gerekir? tavsiyelirinize ihtiyacım var.

Merve Öztürk
19 Nisan 2020 tarihinde soruldu

PHPTabanlı Sitede Yönetici Panelinden Nasıl Haber Eklenir ?

Yönetici panelini yaptığım Haber sitesinde Admin panel üzerinden Siteye İçerik eklemek istiyorum. Panel üzerinden Metin editörü ile haberi yazmak ve yayınla dedikten sonra o yapmış olduğum haber için bir sayfa oluşturmasını ve o haberin anasayfada paylaşılmasını istiyorum. Bunu Php de nasıl yapabilirim. 

Bu tipte haber ekleme sayfası ama eklerken..

Haber sayfasnını adı

PHP ile Title Kısmı Nasıl Değiştirilir ?

Ben şuanda Php ile bir haber sitesi yaptım ve sayfa genel olarak, header.php body ve footer.php olarak ayrılmış. Ben mesela index sayfam da;

Drag Drop alanlarımın yerlerini nasıl cache de tutabilirim

Merhaba arkadaşlar,

ASP.NET MVC5 Projesi geliştiriyorum. 6 tane grafik alanım var drag drop kullanarak konumlarını değiştirebiliyorum. Ama bu değişikliği kullanıcı bazlı hafıza da tutmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim. Drag drop için jquery ui kullandım.  Kodlarım aşağıdaki şekildedir. 

$(function () {
    $(".sortable").sortable();
    $(".sortable").disableSelection();
});

 

Javascript ile MySQL veritabanından bilgi çekme ve kullanma

Merhaba ben Kerem.

Şu zamanlarda Java Script hakkında bir sıkıntı yaşıyorum. Kullanıcıdan panel'e girmek için "prompt" ile şifre isteyeceğim. Veri tabanında şifre diye bir değişken oluşturmuştum. Şifre ile kullanıcıdan istediğim şifre ile uyuşmazsa onu siteden atacaktı. Fakat veritabanı gerekti. Bunu -Veri tabanından veri çekmek- nasıl yapabilirim?

Web sitelerinde sıkça gördüğümüz bu tarz resimlerin adı ne ?

Bu tarz resimleri çok görüyorum ama işime yarıycak olan çizimleri bulamıyorum çünkü bu resim türünün adını bilmiyorum. illustrator yazınca çıkmıyor. nereden bulabilirim ? 

Css resim içerisine yazı yazma

Merhaba kendi blog sitemi oluşturuyorum ancak div içerisine eklediğim resmin üzerine yazdığım yazıyı getiremiyorum yardımcı olur musunuz?

Birkan KARAKAYA
05 Nisan 2020 tarihinde soruldu

ASP.Net İMAP Protokol İle Mail Gonderme

Merhabalar, Gelistirdigim Bir Proje Uzerinde SMTP İle Mail Gonderimi Yapiyordum Ama Bazi İhtiyaclardan Dolayi İMAP Protokol İle Gonderim Yapilmasi Gerekmetedir. Burada Kullanim Amacim Gonderilen EPostalarin Send Klasorunde Tutulmasidir, Asp.Net İle İMAP Uzerinden Nasil Mail Gonderebilirim ? Gonderilen Mailler Send Klasorune Kaydedilebilir mi ? GMail Servisi Disinda Farkli EPosta Kullanarak Gonderim Nasil Yapabilirim ? Sizlerden Bilgi Beklemekteyim, İyi Calismalar...

Halil İbrahim AYHAN
03 Nisan 2020 tarihinde soruldu

VMWare kurulumu

Merhaba, 

Windows SQL101Eğitim videosundaki kaynaklar aracılığıyla VMware'i yükledim

Windows server 2016 ISO 'yu da yükledim

Kurulum aşamasında *hardware Use Iso ımage* de seçtiğim windows server 2016 ISO 'yu kabul etmiyor şu şekilde hata veriyor;

*unable to create a new virtual machine: cannot open configiration file:c//... erişim engellendi*

Nasıl bir yol izlemeliyim? 

Melis Elif Tunç
29 Mart 2020 tarihinde soruldu

WebSiteden Mp3 çalma

Kendi web siteme eklediğim mp3leri uygulamada çalmak istiyorum. Emülatörde çalıyor ama apk yapıp telefona attığımda açılmıyor sürekli yükleniyor ekranında kalıyor. Web site bir ayar mı yapmam gerekiyor acaba mp3ün telefonda çalması için.Yardımcı olur musunuz?

İlker Muhsin ŞAHİN
23 Mart 2020 tarihinde soruldu

Jaascript

Yeni başladım kaynak önerisi olursa çok sevinirim. 

Ezgi Dirik
19 Mart 2020 tarihinde soruldu

Sayfalar