Android'te sesli görüşme uygulaması nasıl yapılır?

Merhaba arkadaşlar... İnternet üzerinden sesli arama yapabileceğim bir uygulama yapmaya çalışıyorum. Mikrofonu açtırıp o anki sesi nasıl alabilirim yardımcı olur musunuz ?

cgural

Per, 30/01/2014 - 16:53
SIP protokolüyle haşır neşir olmak gerektiğinden Android Developers sitesinin şuradaki sayfasından başlayabilirsiniz: http://developer.android.com/guide/topics/connectivity/sip.html Şurada da bununla ilgili çok güzel bir yanıt var: http://stackoverflow.com/a/13511858 Açık kaynak SIP projelerini ve örneklerine ulaşmak için.

  0

  Eyup

  31 Ocak 2014

  http://stackoverflow.com/a/13511858 adresinden Mjsip i kütüphane olarak gösteremedim kullanabilmek için import etmem gerekmiyor mu ?

   cgural

   Cum, 31/01/2014 - 15:06
   Kütüphanenin web sitesinde *.jar olarak paketler var. Onları indirip projeye dahil edebilirsiniz. Bence sitesindeki sample'lara ve dökümantasyonuna bir göz gezdirmelisiniz.

   simonsero

   Cum, 31/01/2014 - 15:24
   Teşekkürler cgural....

  0

  Emre Baykal

  04 Şubat 2014

  Android AudioRecord sınıfını kullanabilirsin. http://developer.android.com/reference/android/media/AudioRecord.html

  0

  Edip Baran

  11 Şubat 2019

  Merhabalar; Aklımda bir sesli görüşme uygulaması var. Uygulama İçerisinde; Kanal Oluşturma. Kanal içinde kimse yoksa kanal silinme. Kullanıcı girişine gerek duymadım direk kanal girişi yapılınca ses gönderme ve alma yalnız butona basılı tutarak değil bildiğimiz arama yaparcasına ses alıp vermesi gerekiyor. Her kanalda da maksimum kişi sayısı belirleme. Discord | TS3 | Skype | Raidcall Tarzı bir program ama fazla bir boyutu olmasın istediğim 2 veya 3mb lık bir program olsun pc yi yormasın die. İstediklerim umarım çok ta zor değildir sizden istediğim böyle bir programı nasıl yapacağımızı anlatmanız ve videosu felan varsa iyi öğrenebiliceğim kaynaklar felan vesayre çok iyi olur.Android ile Pc için geliştirmeyi düşünüyorum ama öncelik Pc Yardımlarınız İçin TEŞEKKÜRLER.   Birkaç Kaynak Buldum Ama Bişi Anlamadım.   https://www.youtube.com/watch?v=p-Uqib9bP_A https://www.youtube.com/watch?v=susUyMmlpe8 https://www.youtube.com/watch?v=hfHB4dTBQ9Y

  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.