Execution failed for task ':app:compileDebugJavaWithJavac'

Hatayla ilgili uzun bir liste çıkmakta.

Android 201 layout daki örnekleri denemekteyim. Sayın Yasin Kafadar tarafından hazırlanan örneği deniyorum fakat ekli resimlerde görülen uzun hata dosyası karşıma çıkmakta. Ne yapmam gerekiyor?

Image icon layoutex.jpg

  0

  Oğuzhan

  08 Şubat 2019

  Merhaba Elif. Kodlarını görmeden bir yorum yapamıyorum. Ama eğer sorun compiledan kaynaklı ise Android 2018 yazından sonra compile kullanmıyor. Manifestte eğer compile yazan kısımlar var ise ''implementation'' yazarak değiştir. Eğer hala sorunun düzelmedi ise kodlarını buradan veya Githubdan paylaşırsan yardımcı olabilirim.  

   ElifGünlü

   Pzt, 18/02/2019 - 19:14
   Merhaba Oğuzhan sorunların büyük bir kısmını halletmeyi başardım ancak bir yer kaldı. örnekteki bütün xml ve java dosyalarını oluşturdum fakat en son LinearLayoutExampleActivity kısımını oluşturup çalıştırdığımda söyle bir hata alıyorum yardımcı olabilirsen çok sevinirim. Teşekkürler. error: cannot find symbol variable activity_linear_layout_horizontal error: cannot find symbol variable activity_linear_layout_vertical error: cannot find symbol variable activity_linear_layout_weight error: cannot find symbol variable activity_linear_layout_gravity Java dosyasındaki kod ise şöyle: package com.turkcell.asus.layoutsdemo; import android.support.v7.app.AppCompatActivity; import android.os.Bundle; public class LinearLayoutExampleActivity extends AppCompatActivity { @Override protected void onCreate(Bundle savedInstanceState) { super.onCreate(savedInstanceState); int exampleId = getIntent().getIntExtra("exampleId", 0); switch (exampleId) { case LinearLayoutDemoActivity.HORIZONTAL_EXAMPLE: setContentView(R.layout.activity_linear_layout_horizontal); break; case LinearLayoutDemoActivity.VERTICAL_EXAMPLE: setContentView(R.layout.activity_linear_layout_vertical); break; case LinearLayoutDemoActivity.WEIGHT_EXAMPLE: setContentView(R.layout.activity_linear_layout_weight); break; case LinearLayoutDemoActivity.GRAVITY_EXAMPLE: setContentView(R.layout.activity_linear_layout_gravity); break; default: break; } } }
  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.