Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Google Play Ban

24.02.2014 - 11:40

Evet arkadaşlar belki de çoğunuzun dakkalarca internette arayıp da bulamadığınız soruyu ben buradan sorayım dedim.Sorum şu;

Google play de developer hesabım 4 gün önce kapandı yedek olarak açtığım hesapda 1 gün olmadan kapandı.Aklıma ilk gelen şu oldu kapanan 2. hesap ip banlanmasından kaynaklı bir durum mudur sizce ? Bir diğer sorum var olan apk ların sadece paket adlarını değiştirirsek misal eski adı com.turkcell.sorucevap iken yeni açtığımız hesapta bu uygulamanın paket adını değiştirip com.turkcelliyibirmarka.sorucevap bu şekilde yaptık,görüldüğü gibi artık yeni bir key ile de apk mızı imzaladık,yüklemeye hazır ama şimdi şöyle bir sorun aklıma geldi biz bu apk yı attığımızda google yeniden bizi banlamaz mı ? Neden derseniz neticede eski var olan banlanan hesaptaki uygulamanın her ne kadar paket adını değiştirsek de içerisinde eski paket adına ait keyden dolayı mı uygulama banlanıyor ?

package com.turkcell.sorucevap; bu eski adı  ve bu hesabınız kapatıldı

import com.turkcelliyibirmarka.sorucevap.R; bu da paket adı değiştirilince alta import edilen kısım bunu da yeni hesaba atıyorsunuz ama eski kapatılan hesabınıza dair kod orada geçiyor sizce sorun olur mu sorum mu ?

 

Not: Bu arada şu anda bahsettiğim uygulamayı hiç bir telif hakkına dair bir iddaası olmadığını düşünün sadece developer hesabınız kapandı 2. hesaba temiz uygulamalarınızın paket adını değiştirerek yolladınız,telif yer misiniz ?(Java kısmında eski paket adı da var ) 

Son soru: Yeni bir hesap açınca ip ihlali olur mu ? Olmazsa açılan yeni hesap farklı kredi kartlarıyla mı açılmalı ?

 

9518 Görüntülenme

4 Cevap

16.05.2020 - 03:50

Clans of clans oyunum ban yedi nasil kaldiririm

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

16.05.2020 - 03:50

Clans of clans oyunum ban yedi nasil kaldiririm

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

ömür
02.05.2019 - 20:38

 

<a href="http://www.Tadilat-ustasi.Com/" rel="nofollow">tadılat ustası</a> 

https://www.tadilat-ustasi.com

Merhaba üste yazmış olduğum http://www.Tadilat-ustasi.com  sitem bundan 1 yıl önçe ilk siralardaydı genelde anahtar kelimelerde yanı şımdı ise tadilat ustasi yazınça bile 7,8 inçi sayfalarda tökezliyor ne yapıyorsam ilerleme yok acaba diyorum banlanmışmı yada googleden çezamı almış nasıl bakarım veya hiç bilginiz varmıdır? Şimdiden teşekürler ederim..

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Coşkun
24.02.2014 - 12:34

Merhaba 

Öncelikle neden ban yediğinizi bilmeniz gerekir.Eğer telif hakkından ban yediyseniz ve başka kullanıcı ismi ile tekrar gönderdiğinizde yine aynı hata ile karşılaşmanız mümkün. Bir ikincisi google arada bunu yapıyor. Kapanan hesaplar ve reklam için birikmiş bakiyeyi sıfırladığı çok olmuştur.Mail attığınızda da herhangi bir dönüş olmaz.Bundle id si değişmesine rağmen sizi yakalaması büyük ihtimalle satın almış olduğunuz kart isminden kaynaklanıyor olabilir. 

İyi çalışmalar.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

volkan
24.02.2014 - 15:14
cevap için teşekkürler bunun için ne yapmamız gerek ? Sıfırdan hesap mı açmamız gerek yoksa telif yemeyen temiz uygulamaları var olan hesaba atarsak ip ban yer miyiz

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.