Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Google tüm developer hesaplarımı kapatıyor

18.08.2018 - 12:16

Benim 5 google play developer hesabım vardı iki yıldır uygulama yüklüyorum bunlara müzik uygulamaları yogunlukluydu. Arada reddedilme oluyordu tabi düzeltip gonderiyordum. Bi kaç tane de askıya almalar vardi. Bigun uyandığımda her hesabimin mail adresine mail gelmişti ihlallerden dolayı kapatıldı diye 5 hesabım tek seferde kapatıldı. Tamam dedim baştan baslayayim diye sonra bi hesap daha açtım uygulama attım onu da kapatti. Direk hesabı kapattı askıya alma da değil. Ama her seferinde başka birinin kredi kartıyla hesap aciyordum ama Google benim olduğumu anlayıp kapatiyordu. Sonra bir tane daha açtım uygulama yuklemedim buna ve oda kapatıldı mail gönderdim neden böyle oluyor diye bana önceki ihlallerden dolayı dediler ama farklı biriymiş gibi nasıl baslicam Google beni bilgisayarımdan mi tanıyor acaba ya da internetimden mi bilenler yardımcı olabilir mi acaba. Fikirlerinizi alayım en azindan. Bu banlanmadan nasıl kurtulabilirim

3289 Görüntülenme

2 Cevap

Mustafa Karcıoğlu
24.08.2018 - 18:16

12 yıl önce, adsense hesabı engellenen bir arkadaşıma, aptallık edip kendi adsense kodumu verdim ve ben de engel yedim. Aradan geçen bunca yıldan sonra google tarafından adsense ve admob için halen yasaklıyım. Play store için bir yasak söz konusu mu bilmiyorum. Google Türkiye'ye yazıp derdimi de anlattım. Açmıyorlar. Başka e posta adresi açıp başvurduysam da e-postalar arasındaki bağdan dolayı tespit edip engellemeleri çok sürmüyor. Yine de siz google ile iletişime geçip, şansınızı deneyin ancak pek ümitli olmayın derim.

 

Bunların haricinde şöyle bir çözüm denenebilir: cookie'leri temizlenmiş, hatta mümkünse format atılmış, :), modemi yeniden başlatılmış bir bilgisayarın başına oturup yeni bir gmail hesabı açın. Ama bilgisayarın başına oturduğunuz andan itibaren "başka bir e-posta hesabıma bakayım, falanca sitedeki hesabıma giriş yapayım" demeyin. Çünkü google bu. Bot'unun girip çıkmadığı internet sitesi yok. Bunun yanısıra gmail hesabını doğrulamak için ailenizden birinin telefon numarasını kullanın veya ailenizden birinin adına açılmış yeni bir telefon hattını kullanın. Eski telefon numaranızla veya adınıza alınmış yeni bir telefon hattıyla doğrulama yapacak olursanız o da tespit ediliyor. Yani bunları yapsanız bile google'dan kaçış mümkün mü bilmiyorum. Ama ancak bu şekilde bir şansınız olabileceğini düşünüyorum.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Samet Karyürek
18.08.2018 - 23:24

vpn kullanman lazım  birde mail hesabı oluştururken kendi adına daha önce kurmuş olduğun mail 'i girme mesela şifre unutunlunca kurtarmak için hesap istiyor telefon numarası gibi seni ele vericek bilgileri girme uygulama yüklerken olsun yapıcağın her adımda vpn kullanman lazım.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.