Turkcell | Geleceği Yazanlar

Key for Android applications - SHA1 Kodları

Merhaba. Uygulamamda google maps api ve direction api kullanarak veri çekmek istiyorum. 

ANDROID APPLICATIONS bölmüne sha1kodum;com.paketadlarim şeklinde verilerimi girdim. Yalnız kafama takılan soru şu. Command window daki sha koduma ulaşamadım, onun nasıl olduğunu anlayamadım. Eclipse den Prefences>>Android>>Build kısmında bir SHA1 kodu var. Bir  de uygulamayı yayınlamada finish butonundan önceki kısımda SHA1 kodu var. Ben hangisini kullanacağıma karar veremediğimden her iki kodu da kullandım. Bu bir sorun teşkil edermi, ediyorsa hangisini kullanmalıyım?

Bir sorum daha olacak. SHA1 kodlarını /gen 'de bulunan sha1kodum;com.paketadlarim şeklinde mi girmeliyim yoksa /src deki sha1kodum;com.paketadlarim.altpaketadi şeklinde mi girmeliyim?

  0

  Bekir Dursun

  LOGO Yazılım - 17 Ağustos 2014

  Eclipse'den "run" diyerek çalıştıracaksan Build kısmındaki SHA1 kodunu kullanman gerekiyor. Ancak yayına alacağın zaman yani Store'a yükleyeceğin zaman imzaladığın dosyanın SHA1 kodunu kullanman gerekiyor. (Export-finish öncesi)

  Son olarak sha1kodum;com.paketadlarim şeklinde kullanman gerekiyor. Activity adı eklenmeyecek.

   55akif55

   7, 17/08/2014 - 14:26
   peki şuanda apk olarak kendi telefonumdan kullanmam "run" kategorisine mi giriyor? Google yön tarifleri (direction api) erişimi sağlanamıyor google store'a yüklediğim zaman düzelme ihtimali varmıdır?

   bekirdursun

   7, 17/08/2014 - 14:51
   Export ettikten sonra oluşan APK'yı telefonuna atıp kurduysan Store kategorisinde çalışır. Bu şekilde haritayı görüntüleyebiliyorsan API kısmında bir sıkıntı yoktur. Hatayı başka yerde aramalısın diye düşünüyorum.

   55akif55

   7, 17/08/2014 - 17:11
   Eclipse kullanıyorum hiç hata da vermiyor aslında.

   bekirdursun

   7, 17/08/2014 - 18:32
   "Google yön tarifleri (direction api) erişimi sağlanamıyor" cümlesine bağlı olaraktan söyledim. Kodları ve logları incelemek gerek, paylaşabilir misin?
  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.