Sayfa İçeriğini Yenileme

Merhabalar. Yaptığım tasarımları işleme ve HTML'de pratik yapabilme adına ücretsiz hosting ve domain alarak bir web sayfası oluşturdum. İçerikleri güncelliyorum fakat her yenilemede linke tıkladığımda içerik yenilenmiyor eski içerikler görünüyor. Kendim ctrl+f5 yaparak bu sorunu çözebiliyorum fakar mobilden linke tıklayarak girdiğimde veya aynı şekilde masaüstü cihazdan girdiğimde eski içerik mevcut. Her girişte kaydedilen veriyi yenilemesi için yazmam gereken etiket nedir? Vakit ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim :))

  0

  Yakup GÖVLER

  MEB - 28 Eylül 2019

  Ücretsiz hosting hizmeti sunan firmanız muhtemelen daha az iş yükü oluşturması açısından cache sistemi kullanıyor olabilir. Eğer böyleyse yapılabilecek pek bir şey yok.

  Eğer bu yapılmıyorsa

  https://wp-mix.com/disable-caching-html/

  adresindeki kodları sayfanıza ekleyebilirseniz tarayıcılar önbellekleme yapmayabilir. 

  0

  İsmet Faruk Çolak

  KuveytTurk Katılım Bankası - 05 Temmuz 2019

  Problem cache kaynaklı olabilir.Yazmış olduğun sitenin bir önceki hali cache'de tutulduğu için eski hali görüntüleniyor. Siteni güncelleyip mobilden ya da masaüstünden chrome veya herhangi bir browser'dan cache'i temizleyip denersen, yeni içeriği görüntüleyebilirsin. 

  0

  ismet

  04 Temmuz 2019

  Merhaba Zafer. Sayfa ilk açıldığında bir kez kendiliğinden yenilenirse sorununu çözer diye düşündüm. Bunun için de aşağıdaki kod yararlı olur umarım.

   

  <body onload="if (location.href.indexOf('reload')==-1) {location.replace(location.href+'?reload')}"> 

   

  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.