Serverdki VT ile uygulamadaki VT arasında iletişim sağlamak

Merhaba,

Şöyle bir şey yapmak istiyorum; uygulamamdaki veri tabanımda x tablosu var, bu tablo server'imde de var..Ben admin panelimden server'e bilgiler giricem ve uygulama internete bağlı olduğunda server'daki verileri kendi veri tabanındaki x tablosuna ekleyecek.. Araştırdım ama bulduklarım pek işe yaramadı yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler..

  0

  Ahmet Burak Demirkoparan

  19 Haziran 2014

  server taraflı datayı dışarıya açman lazım client taraflıda bi sorgulama mekanizması yazıp yeni data geldikçe çekmen lazım.server tarafı hangi dil veritabanı ney onları söyler misin? php mysql ise mesela bi xml çıktı veren sayfa yaz.her verinin yayınlanma tarihi ve saatinide tag olarak ver. android taraflı onu sorgulat kendi sqlitendeki son datanın tarih ve saatinden farklı ise çek o dataları.  

   serkan.alabas

   Per, 19/06/2014 - 18:24
   İlgilendiğiniz için teşekkürler.. Server tarafında php ve mysql kullanıyorum. Dediğinizi anladım ama tam olarak nasıl yapabilirim?Bir örnek gösterirseniz sevinirim.

   ahmtbrk

   Per, 19/06/2014 - 19:50
   http://www.androidhive.info/2012/05/how-to-connect-android-with-php-mysql/ buyur taş gibi kaynak işini rahat görür ben xml demiştim burdada json çıktı veriyor onunla iletişime geçiyor android taraflı

   serkan.alabas

   Cmt, 21/06/2014 - 00:30
   Çok teşekkürler
  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.