Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Sitem mobil uyumlu. Uygulama geliştirmeli miyim?

07.01.2015 - 00:22

Merhaba kişisel blog yazılarımı yazdığım sitem'in tasarımı zaten responsive. Yani her ekran çözünürlüğünden telefonla görüntülendiğinde ekrana tam uyumlu ve mobil tema halini alıyor. Ekstradan android uygulaması yapmaya gerek var mı ? Sitemin android uygulamanın ne gibi getirileri olur. Teşekkürler.

2523 Görüntülenme

3 Cevap

İsa Kanat
11.01.2015 - 22:30

Merhaba,

Evet dediğiniz gibi Webview ile linki verirsiniz siteniz uygulama olarak gelir. Ancak bu hem kullanıcı için internet kotasına zarar hemde uygulamanız kullanıcının internet hızına bağlı olarak yavaş çalışacaktır.Sİze şöyle bir çözüm tavsiyede bulunabilir. Jquery mobile kullanarak .geliştirdiğiniz mobil arayüz ile hem Android hem Windows Phone hem de IOS uygulamasına dönüştürebilirsiniz.

Not: Jquery Mobile projesi Cordova ile Android, Windows Phone ve  IOS uygulaması olarak export edilebilir.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Emre Karataş
08.01.2015 - 15:29

Sana bağlı tabi. Ama yap gitsin. Zaten zor bi kısım yok. Webview e linki vercen görntülcek. Bu arada mobil siteyi neyle yaptın ?

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Anıl SÖZERİ
07.01.2015 - 11:35

Merhaba,

Bu durum tamamen isteğinize bağlı işinizi görüyorsa yapmanıza gerek yok fakat native bir uygulama geliştirdiğiniz zaman sitenizdeki verileri web service'ler yardımıyla alıp native uygulama özellikleri ile daha fonksiyonel bir uygulama yapabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.