Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

WordPress Gibi Ücretsiz Scriptlermi Yoksa Baştan Yazmakmı ?

13.09.2019 - 16:33

Merabalar, İstanbul Aydın Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı 2. sınıf öğrencisiyim. Web programlama alanına karşı ilgim var ve bir çok araştırma sonucunda üniversite Web programlama ödevim içinde bir soru yöneltmek istiyorum. Bir blog sitesi kurup örneğin: https://turistrail.com/ şeklinde WordPress altyapılı bir site kurmakmı yoksa hazır CMS'ler haricinde kendi yazılım bilgimizle baştan CMS mi yazmalıyız ? Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

859 Görüntülenme

4 Cevap

SERHAN DEMİR
12.01.2020 - 14:50

Bence direk wordpress kendi yazdığındaki hatalar ve açıklarla uğraşırken direk yolda yorulabilirsin. https://indirimkuponum.net/ Şu siteyi 5 yıldır takip ediyorum 5 yıldır yayındalar demekki olabiliyor.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

aytac
21.09.2019 - 16:29

Şuan gelişimin için tabiki baştan kurmak ve tüm alt yapıyı anlamak güzel ancak bir süre sonra iyice tecrübe ettikten sonra eğer front end olarak çalışmaya başlar da hayatına devam edersen hız senin için çok önemli oluyor. Bir şirket bir projeyi aldığı da en kısa sürede bitirip devretmek isitiyor ve hal böyle olunca hız önemli. Bir siteyi baştan kodlaman css satır satır yazman sonra js bağlaman 1 2 günü alırken yardımcı pluginler ile bu işi belirli saatler içinde tamamlaya biliyorsun. Yani şuan kendin için sıfırdan kurmaya devam et bir süre sonra kendinden emin olmaya başladığında front end için olan kütüphanelere göz atarsın

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Furkan Gülşen
21.09.2019 - 14:33

Ben backend developer olduğum için front end beni sarmıyor. Bu yüzden domain alıp wordpress temasını yükleyip backend üzerinde oynuyorum. Eğer front end develeoper isen çok yararlı olur. Ama backend için biraz sıkıcı oluyor.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.