Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Wordpress Tema Hız Sorunu

30.10.2019 - 20:58

Merhabalar arkadaşlar öncelikle wordpress alt yapısına sahip bir siteye sahibim. Google speed hız göstergesinde pirinç korkuluk sitemin hızını en üst seviyeye çıkarmak için hangi yardımcı eklentileri kullanmam gerekir. Genelde rocket alt yapısında bir eklenti mevcut, fakat yüksel ücretlerde olduğu için bunun dışında alternatif hangi eklentileri kullanmam gerekiyor ?

650 Görüntülenme

4 Cevap

Güler Erden
20.05.2020 - 02:57

Ya dediğiniz eklentiyi bu bu sitemde kullandım Bedava İnternet işe yaradı ama diğer sitelerimde pek etkisini görmedim. Bu arada ücretli WP Fastest Cache sürümünü kullanıyorum

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Güler Erden
09.11.2019 - 23:09

Bende sizin gibiyim sitemi hızlandırmak için her yolu denedim ama bir türlü hızlanmadı kullandığım eklenti WP Fastest Cache ücretli pratikkadinlar.com site adresim ama olmuyor mobil bir türlü hızlanmıyor. Ancak başka bir sitemde denediğimde baya etkisini gördüm Bedava İnternet sitem değerleri çok yükseldi.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Yakup GÖVLER
09.11.2019 - 18:15

Sitenizde çok fazla javascript, css dosyası isteği var. Halbuki sitenin tasarımı o kadar komplike görünmüyor. Kullandığınız tema neden bu kadar çok javascript kütüphanesi kullanıyor anlamadım.

Sitenizin açılışını hızını artırmak için kullanmadığınız ya da ihtiyacın az aldığı eklentileri kapatın, temanın kullanmadığınız özelliklerini disable edin. Belki bir cache eklentisi kullanabilirsiniz ama sizin sorununuz sql sorgularından, wp'nin sayfaları getirmesinden çok kullanılan kütüphaneler ve dosyalar için yapılan client-server isteklerinin fazlalığı.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.