Turkcell | Geleceği Yazanlar

Wordpress Tema Hız Sorunu

Merhabalar arkadaşlar öncelikle wordpress alt yapısına sahip bir siteye sahibim. Google speed hız göstergesinde pirinç korkuluk sitemin hızını en üst seviyeye çıkarmak için hangi yardımcı eklentileri kullanmam gerekir. Genelde rocket alt yapısında bir eklenti mevcut, fakat yüksel ücretlerde olduğu için bunun dışında alternatif hangi eklentileri kullanmam gerekiyor ?

  0

  Yakup GÖVLER

  MEB - 09 Kasım 2019

  Sitenizde çok fazla javascript, css dosyası isteği var. Halbuki sitenin tasarımı o kadar komplike görünmüyor. Kullandığınız tema neden bu kadar çok javascript kütüphanesi kullanıyor anlamadım.

  Sitenizin açılışını hızını artırmak için kullanmadığınız ya da ihtiyacın az aldığı eklentileri kapatın, temanın kullanmadığınız özelliklerini disable edin. Belki bir cache eklentisi kullanabilirsiniz ama sizin sorununuz sql sorgularından, wp'nin sayfaları getirmesinden çok kullanılan kütüphaneler ve dosyalar için yapılan client-server isteklerinin fazlalığı.

  0

  Ertan Kocakoç

  09 Kasım 2019

  Merhaba, WP Fastest Cache eklentisini kullanabilirsiniz.

  0

  Güler Erden

  09 Kasım 2019

  Bende sizin gibiyim sitemi hızlandırmak için her yolu denedim ama bir türlü hızlanmadı kullandığım eklenti WP Fastest Cache ücretli www.ciltguzellik.com site adresim ama olmuyor mobil bir türlü hızlanmıyor

  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.