Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

XMPPFramework.h File Not Found Exception

11.02.2014 - 14:23

Merhaba,

https://github.com/robbiehanson/XMPPFramework sitesinden indirdiğim XMPP örneği üzerine çalışıyorum örnek çalışıyor fakat kendi projemde XMPPFramework.h dosyası bulunamadı şeklinde hata alıyorum, Project -> General -> Linked Frameworks and Libraries kısmında bu projede kullanılan Framework dosyalarını kendi projeme de ekledim ama yinede XMPPFramework.h dosyasına ulaşamıyor başka bir şekilde eklemem veya farklı bir işlem yapmam mı gerekiyor daha önce bu konuda çalışmış veya bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim, iyi çalışmalar...

3622 Görüntülenme

2 Cevap

Anıl SÖZERİ
12.02.2014 - 10:36

Merhaba, dediklerinizin hepsini yapmıştım zaten XMPPFramework Getting Started iOS makalesini de okudum tek tek ilerliyordum fakat yinede bulamadım. Kendileri yazdıkları XMPP projesinin içerisine değilde başka bir dosya konumunda bulunduruyorlarmış dosyayı uzun aramamın sonuncunda buldum saklamışlar sanırım :)  Teşekkürler.

Coşkun
13.02.2014 - 09:21
=) github dan çekilen bazı projeler çalışmayabilir gayet normal.
Abdulbasıt Tanhan
13.02.2014 - 15:51
Bu tip dışardan eklenen frameworklerde çok karşılaşılıyor bu problemlerle. Bu durumda Project -> Targets -> Your Target -> Build Settings -> Search Paths'teki yolların düzeltmek gerekbiliyor. Ayrıca dışardan eklenen bir lib'in build olması gerekiyorsa bunu içinde Project -> Targets -> Your Target -> Build Phases -> Target Dependencies bölümünden lib'leri elle eklemek gerekebiliyor.
Coşkun
12.02.2014 - 09:44

Merhaba Anıl,

Projene dahil ederken " copy items into destination group's folder" seçeneğini işaretliyor musun ? Aynı zamanda target kısmındada projeni seçmen gerekecek.

  • Filtered HTML

    Plain text

    Basic HTML

  • Dikey Sekmeler