T-Market

 

Uygulamalarını T-Market'e Ekle, Daha Çok Kazan!

Turkcell T-Market’te haber, oyun, hobi, spor, sağlık, eğlence gibi kategorilerde 10.000’in üzerinde oyun ve uygulama bulunuyor. Saniyede 1 uygulama indirilen Turkcell T-Market’ten 2011 yılından bu yana 60 Milyon’un üzerinde uygulama indirilmiş durumda.
 

 

Neden T-Market?

·  Uygulama Sayısı: Diğer uygulama dükkanlarındaki yaklaşık 1 Milyon uygulamanın aksine T-Market’te yerel uygulamalar ön plana çıkarılıyor. 10.000 uygulaması bulunan T-Market’te uygulamanızı ön plana çıkarmak ve daha çok para kazanmak çok kolay. Siz de uygulamalarınızı T-Market’e koyun, 1 Milyon uygulama arasında kaybolmayın.

· Operatör Ücretlendirmesi: Turkcell’in kendi operatör ücretlendirme sistemlerini kullanması siz oyun ve uygulama geliştiriciler için müthiş avantajlar sağlıyor. T-Market, mobil telefonlarından satın alma yaparken kredi kartına ihtiyaç duymadan 10-65 yaş arasındaki herkesin uygulama satın alabileceği bir uygulama dükkanı olarak konumlanabilir. Ayrıca, satın alınan uygulamalarda taksit olanağı da sağlanıyor, bu özellikle birlikte T-Market’ten uygulama indirmek isteyen her müşteri uygulamaya sahip olduktan sonra, sonraki dönemlerde taksit taksit ücretlendirme gerçekleştiriliyor.

· Pazarlama Desteği: Diğer Android uygulama dükkanlarının aksine T-Market’te bulunan oyun ve uygulamalar için Turkcell’deki oyunculara ya da potansiyel oyunculara her hafta SMS gönderiliyor. Marketteki oyunların içerikleri ve hitap ettikleri segmentlere göre (gnctkrkcll, ev hanımları, profesyoneller, premium) hedefli tanıtımlar da yapılabiliyor.

· Kolay Entegrasyon: Hızlı, kolay adapte olunabilen basit Turkcell T-Market Entegrasyon teknolojisi ile uygulamalarınızı kolaylıkla T-Market’e entegre edebilirsiniz.

· Turkcell In App Purchase: Hızlı adapte olunabilen basit “Turkcell In App Purchase” entegrasyonu sayesinde ücretsiz indirilen bir uygulamanın içinde operatör ücretlendirmesi ile satış yapmaya olanak sağlıyor.

 

 

T-MARKET VE İŞ ORTAKLIĞI

1. Yazdığım yazılımı T-market'e nasıl yüklerim?

dev.t-market.com portalına girdikten sonra karşınıza çıkacak geliştirici sözleşmesini imzalayarak T-Market’e kolaylıkla kayıt olabilir ve uygulamalarınızı eklemeye başlayabilirsiniz. Detaylı bilgiye www.t-market.com sayfasından erişebilirsiniz.

2. T-Market'e yazılım  yüklediğimde gelir paylaşımı nasıl oluyor?

T-Market'te, yüklenmiş oyunlar için tüm vergiler düşüldükten sonra net gelir üzerinden standart %50 gelir paylaşımı yapılmaktadır. Turkcell ile yapılacak ek anlaşmalar ile bu oran %70’e kadar çıkabilmektedir.

3. Nasıl Turkcell iş ortağı olabilirim?

Eğer Turkcell ile İş Ortaklığı yapmak ve saygın iş ortaklarımız arasında yer almak isterseniz, www.turkcellpartner.com adresine girerek iş ortaklığı başvuru formumuzu hemen doldurabilirsiniz.

Turkcell’in iş ortaklığına açık olduğu iş alanlarını inceledikten sonra, iş fikriniz ve proje planınız bu alanlar ile uyumluysa ve bir tüzel kişiliğe sahipseniz (Limited ya da Anonim Şirketler) aynı sayfadaki “İş Ortaklığı Başvurusu” simgesini tıklayarak, başvurunuzun Turkcell Partner Program iş ortaklığı değerlendirme sürecine girmesini sağlayabilirsiniz. (https://turkcellpartner.com/university/Pages/Turkcell-Partner-Program-Is-Alanlari.aspx)

4. Her geliştirilen uygulama T-Markete girebilir mi? Seçim süreci nasıl yapılıyor? 

T-Market’e eklenmek istenen uygulamalar T-Market içerik ekibi tarafından incelenmektedir T-Market ekibi tarafından uygun bulunmayan uygulamalar T-Market’te yayınlanmamaktadır.