GELECEĞİ YAZANLAR BLOG

Yeni Blog Yaz

Scratch 3.0 Projesine Türkçe Dil Desteği Kazandırdık

Mehmet Aca - 04 Şubat 2019

Geleceği Yazanlar ekibi olarak  Scratch 3.0 projesinin Türkçe’ye çevrilmesi sorumluluğunu üstlendiğimiz  çalışmayı gönüllülerin desteğiyle başarılı şekilde tamamladık. Bu süreçte bizlere destek olan gönüllülerimize teşekkür ediyoruz. Scratch 3.0 için tıklayınız Gelin birlikte Scratch 3.0 ile gelen yenilikleri inceleyelim. 

Ekran - Image Büyüklükleri Bulma ve Image Birleştirme İşlemleri

Erdin ÜLGER - 29 Aralık 2018

Merhaba bu yazımızda imagelar üzerinde duracağız. Bir ekran büyüklüğü nasıl bulunur, imageların ekranlardaki boyutları ne olur bunları bulacağız. Daha sonra bir imageın ekran büyüklüğüne göre orantılayarak ekranda gösterilmesini sağlayacağız. Son olarakta resimleri uygulamamızda runtime sırasında nasıl birleştirebiliriz bunu öğreneceğiz.

Geleceği Yazan Kadınlar

Admin - 27 Kasım 2018

ما هو مشروع صانعات المستقبل ؟ أطلق مشروع صانعات المستقبل بالتعاون بين شركة توركسيل واتحاد الغرف وتبادل السلع التركي، إذ يُعنى البرنامج بتقديم تعليم برمجي للنساء مما يساعدهم على تطوير تطبيقات الجوال الذي يعزز دور النساء في هذا المجال. كما يطمح هذا البرنامج إلى تعزيز دور المرأة في المجال التكنولوجي و الاقتصادي الذي بدوره سيؤثر ايجاباً على نمو اقتصاد البلاد. Geleceği Yazan Kadınlar projesi nedir?

Sayfalar