GELECEĞİ YAZANLAR BLOG

Yeni Blog Yaz

G3 Forum1500 Girişimci ve Girişimci Adayını Buluşturacak

Mehmet Aca - 10 Kasım 2017

Tüm dünyada 160 ülke ile aynı anda kutlanan Global Girişimcilik Haftası’nın en önemli etkinliklerinden biri olan ve Türkiye’de bu yıl 7.’si düzenlenecek Geleceğin Gücü Girişimciler Forumu, 1500 girişimci ve girişimci adayına ev sahipliği yapacak. TOBB öncülüğünde, Habitat ve Publicislive ev sahipliğinde, Denizbank ve Turkcell Arıkovanı sponsorluğunda 14 Kasım’da yapılacak.

Türkiye’nin girişimcilik alanındaki en büyük etkinliği olan Geleceğin Gücü Girişimciler G3 Forum; bu yıl Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun katılımlarıyla 14 Kasım’da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek. G3 Forum kapsamında geleneksel olarak düzenlenen interaktif yuvarlak masa toplantılarında, 1500 girişimci ve girişimci adayı iş dünyasının önde gelen isimleri ile buluşacak.

Açılış konuşmalarını G3 Platform Başkanı Gülden Yılmaz, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’in yapacağı G3 Forum, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılacağı panel ile devam edecek. Yatırımcı panelinde son dönemde start up’lara yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Mustafa Sandal, Girişimci panelinde ise ünlü komedyen Cem Yılmaz TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı’nın sorularını yanıtlayacak.

Girişimcilik ile ilgili her şey G3 Forum’da!

G3 Forum kapsamında geleneksel olarak düzenlenen ve genç girişimcileri mentorlar ile buluşturan yuvarlak masa toplantıları, girişimci adaylarının mentorların tecrübelerinden yararlanarak girişimcilik yol haritası çıkartmalarına yardımcı olacak. Başarılı girişimcilerin ve iş dünyasının önde gelen temsilcilerinin deneyimlerini aktaracağı oturumlar ile devam edecek etkinlik kapsamında girişimcilik ile ilgili tüm başlıklar mercek altına alınacak.

Ayrıca Cem Yılmaz ve Mustafa Sandal G3 Forum’un konuğu olacak.

Detaylı bilgi ve kayıt için;  http://bit.ly/2zwMds4

5 Cevap

jennyhannb

16 Ocak 2018

Girişimci adaylarının mentorların tecrübelerinden yararlanarak girişimcilik yol haritası çıkartmalarına yardımcı olaca,  happy wheels online.

KatiaGratz

07 Şubat 2018

Friv etkinliklerine yönelik yeni iyileştirme, kolejlerde de yapılabilecek çocuklar için erişilebilir en iyi ücretsiz eğitim oyunu olarak değerlendirilecek olan Devre Dışı friv4school olabilir. Tamamen ücretsiz bir oyun olarak görülen bu oyun çok kolay ve kolay oynanabilir. Friv oyunlarının iyi bir yanı da, 8 yaşın üzerindeki gençlerin ve yaşlarının herhangi birine ya da her yaşına ve türüne bakılmaksızın insanlara ve gençlere yönelik konuşması olabilir. Akademik bir değere sahip olmak en iyi eğlencedir.

Olindas

04 Nisan 2018

çok teşekkür ederim bu çok ilginç ve şaşırtıcı. iyi iş arkadaşım ve bir sonraki için iyi şanslar bu kadar çok beğendim, my homepage games.

thutrangctp

17 Nisan 2018

Not all are true. Everyone has their own way of thinking but I think they have to reconsider. I like to argue for the most accurate results. FNAF

 

 

Yemliha

20 Temmuz 2018

Nesnelerin interneti tüm endüstrilerin başarı grafiklerini değiştiriyor

Nesnelerin interneti yani IOT, sağlık hizmetlerinden tutun lojistiğe kadar birçok endüstri için çok miktarda veri elde etmemizi ve öngörüde bulunmamızı sağlıyor.

 Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri sayesinde ülkemizdeki tüm görev yapan, eğitim görevlileri, kendilerine uygun olan MEBBİS modülünü seçerek, online ortamda işlerini kolay ve gayet hızlı olarak gerçekleştirebiliyor.

Tüm endüstrilerin başarı grafiklerini fazlasıyla artıran IOT teknolojileri bakın bazı sektörlerde nasıl kullanılıyor?

Ulaşım altyapısı

Kara ve demiryollarının kilit noktalarına konan sensörler, trafik akışı ve tıkanıklık gibi sorunları izlememize ve ulaşım altyapıları daha sağlıklı olan şehirlerde yaşamamıza yardımcı oluyor. Örneğin, IOT sensörleri aracılığıyla trafiğin yoğun olduğu bölgeler ve daha birçok bilgi merkeze gönderiliyor ve bu sayede sürücülere kullanabilecekleri alternatif yollar sunuluyor.

Nakliye sırasında hassas malların güvenliği

Genellikle gıda maddeleri ve tıbbi malzemelerin depolanması ve nakliyesi sırasında sıcaklık ve nem kontrolleri gerekir. Bu yüzden lojistik firmaları bu durumu kontrol etmek için konteynerlere nem ve sıcaklık kontrollerini izleyebilecekleri sensörler yerleştiriyor. Sensörler herhangi bir sıcaklık ve nem değişiminde merkeze bilgi gönderiyor ve IOT sayesinde sağlanan bilgiler, iklim koşullarına bağlı bozulmaya meyilli malların güvenliği konusunda bu endüstrideki insanlara yardımcı oluyor.

Lojistik takibi ve performansı

Önemli lojistik firmaları, araçlarını sensörler aracılığıyla takip ediyor ve bu sayede sürücülerin hızları, frenleme alışkanlıkları vb… gibi bilgiler elde edinerek, optimum teslimat yollarını bulup, sürücülerin en güvenli ve çevre dostu sürüş yapmalarını sağlıyor.

Ekipman teşhisi ve önleyici bakım

21. yüzyıl uygulamalarını benimseyen üreticiler, fabrika içinde ekipmanlarla ilgili başarısızlığa neden olabilecek koşulları tespit ederek, merkezi olarak fabrika operasyonlarını izlemek için ekipmanlarını flaş sensörlerle donatıyor. Böylece bir ekipmanın hatası sonucu üretimin durmasının engellenmesi amaçlanıyor.

Akıllı sokak lambaları

IOT sayesinde artık sokak lambalarından enerji tasarrufu yapılabiliyor. Sokak lambalarındaki sensörler sayesinde hava koşulları değiştiğinde enerji kullanımı da değişiyor. Örneğin sisli bir havada enerji daha çok artırılırken, mehtaplı bir gece bu kullanım azalıyor.

 

Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.