GELECEĞİ YAZANLAR BLOG

Yeni Blog Yaz

Windows Phone Eğitimleri hakkında

Geleceği Yazanlar Ekibi - 15 Nisan 2016

 

Son dönemlerde kullanıcılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda ve incelemelerimize istinaden Windows Phone eğitimlerimizi düzenlemeye karar verdik. Bu kapsamda Windows 201 eğitimlerinin tamamını ve 101 eğitimlerinin bir bölümünü kaldırma kararı aldık.

Nasıl bir düzenleme planlıyoruz?

  • Windows Phone 101 kısmında temel C# eğitimleri düzenleyeceğiz.
  • Bu eğitimlerden Silverlight vs WCF başlıkları altındaki konular silinecektir.
  • Bunun yanı sıra Windows 201 Eğitimlerini ise kaldırmayı planlıyoruz.

Neden Silverlight ve WCF eğitimlerini kaldırıyoruz?

Kullanıcılardan gelen geri bildirimler sonucunda ve Windows Phone eğitimlerinin kullanıcıların ilgisini çekmemesinden dolayı Silverlight ve WCF eğitimlerini kaldırıyoruz.

Çoğu kişinin de bildiği gibi Silverlight; Microsoft tarafından çapraz-platforma çözüm niteliğinde çıkarılmış bir ürün fakat son yıllarda Silverlight ‘ın geleceği ile ilgili olumsuz söylemler dolaşmaya başladığından beri yazılımcıların ilgisi başka ürünlere doğru kaymaya başlamıştı. Her ne kadar aynı kulvarda olmasalar da Xamarin ‘in emin adımlarla geliyor olması Silverlight’a gölge düşürdü. Windows platformundaki bu değişimlerden dolayı Silverlight eğitimlerini kaldırma kararı aldık.

Son yıllarda .Net platformundaki gelişmeler ile birlikte yazılımcılar WCF yerine kullanımı daha kolay ve HTTP üzerinden çalışan Web API ‘ı tercih etmeye başladı.  Bu nedenle 101 eğitimi içerisinden WCF eğitimlerini kaldırma kararı aldık.

Eğitimler ne zaman kaldırılacak?

20.04.2016 tarihine kadar yukarıdaki maddelerde bahsettiğimiz değişiklikleri tamamlayacağız. Ayrıca Windows Phone 201 Eğitimlerine daha sonra ulaşmak isteyen herkesin için indirebilmesi için pdf formatında hazırlayacağız.

Aşağıdaki başlıklara tıklayarak portaldan kaldırılan eğitimlere ulaşabilirsiniz.

Windows phone 201 Eğitimleri 

Windows 101 Eğitimleri(WCF ve Silverlight'a giriş)

1 Cevap

Mücahit

17 Nisan 2016

Doğru bir karar olmuş. Makele ve Sınav ile ilgili yenliklerin gelmesi lazım verdiğim cevabın doğrumu yanlış mı olduğunu göremiyorum.

Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.