Turkcell | Geleceği Yazanlar

Yazı ile kutucuğun yerini nasıl değiştirebilirim?

Yazı ile kutucuğun yerini nasıl değiştirebilirim?

ŞEBEKE CİHAZLARININ ÇALIŞTIĞI KATMANLAR

Dijital iletişim ağlarında rotacının şebeke katmanında, anahtarın bağlantı katmanında, göbeğin fiziksel katmanda çalışıyor olması ne anlama geliyor? Örneğin rotacı şebeke katmanında çalışınca bağlantı katmanındaki çerçeveye özgü veri alanları ile karşılaşmaz mı? Üst katmanda çalışan cihaz, alt katmandaki protokolleri uygulamıyor mudur?

AlarmManager' ı saat 02:00' a ayarladım fakat günün her saati kodları çalıştırıyor.

Merhabalar.

Her gece 2' de uygulama ve telefon ekranı kapalı olsa bile, telefonu uyandırmaksızın veri tabanına bilgi ekleyebilen bir uygulama yazmak istiyorum. yazacağım uygulamamı denemek için,  oluşturmuş olduğum AlarmReceiver.java class içerisine titreşim komutu girdim. DB kodlarını yazmadan önce çalışıp çalışmadığını görmek maksadıyla pratik bir deneme oması için 3sn titreşim komutu verdirdim. Fakat MainActivity.java nezaman çalışsa saat farketmeksizin telefon 3sn titreşiyor. Fakat sadece belirlenen saatte titreşmesi gerekiyor.

Thread, Dispatcher ve Backgroundworker Hakkında

Merhabalar, wpf ile bir uygulama geliştirmekteyim. Bu uygulamanın esas amacı bir excel seçerek içindeki verileri alıp veritabanına kaydetmesi. 10 üzerinde tabloya binlerce veri işlerken haliyle UI kısmı donuyor, bunun için thread, backgroundworker kullanmam gerektiğini öğrendim. Türkçe/yabancı bir çok siteyi araştırdım ancak bilgiler çok karışık tam olarak anlayamadım.

Utku Uludağ
21 Eylül 2020 tarihinde soruldu

Input Field tıklandığında (fokus atıldığında) seçimi engelleme (kaldırma)

Input Field a tıkladığımda (fokus attığımda) yada scipt te inputfield.Select() veya inputfield.ActivateInputField() fonksiyonunu kullandığımda yazı varsa hepsini seçiyor bunu engellemem lazım nasıl yapabilirm

Şebeke IP adresi

IP adreslerindeki şebekeye ait (hosta ayrılmış bitlerin 0 olduğu) adres ne işe yarar? "Bir bilgisayara şebeke IP`si atanmışsa o bilgisayar "gateway"dır." önermesi teorem midir; yoksa, yanlış olduğu durumlar da var mıdır?

Çelik
21 Eylül 2020 tarihinde soruldu

eclipse ekranında yazı karekterinin küçülmesi

Merhabalar;

Eclipse ekranında komut yazarken yanlışlıkla bastığım tuşlar yüzünden yazı karekterleri ekli dosyada görüldüğü gibi neredeyse okunamayacak hale geldi. Eclipsi bilgisayarımdan silip tekrar yüklememe rağmen düzelme olmadı. Yazı karekterlerini eski haline getirebilmem için bana yardımcı olabilir misiniz.

Kendi soruma kendim yanıt vermiş gibi olacağım ama uğraşlarım sonunda yanıtı buldum.

AYDOĞAN ÇAVUŞOĞLU
20 Eylül 2020 tarihinde soruldu

SQL SERVER A BAĞLANILMAYAN DURUMLAR

SQL Server a bağlanılmayan durumlar hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Android Studioda kod ile resources'a bitmap eklemek

Arkadaşlar merhaba ben android stuidoda kameradan çekilen resmi bitmap formatına çevirip resourcesun altındakı drawable klasörüne kod ile eklemek istiyorum. bitmap formatına çevirip imageviewda gösterdim fakat uygulamayı açıp kapattığımda doğal olarak imageviewın içeriği sıfırlanıyor bu nedenle çekilen resmi resourcesun altında depolamak istiyorum nasıl yapabilirim? daha farklı bir öneriniz varsa o da olabilir.

Hasan Demirtas
16 Eylül 2020 tarihinde soruldu

Android için ücretsiz mobdro 2.1.96 uygulaması nasıl kurulur?

Mobdro, dünya çapında ünlü TV izlemek, film izlemek ve ücretsiz eğlence programları için bir uygulamadır. Mobdro çoğu akıllı cihazla uyumludur ve uyumludur.
Şu anda mobdro 2.1.96'nın son sürümü yayınlandı ancak bulup indirmekte zorluk çekiyorum.
- MobdroVip, mobdro uygulamalarının güvenilir ve saygın bir sağlayıcısıdır.

Audrey Almira
15 Eylül 2020 tarihinde soruldu

Yüksek sayıda veriyi Api kaynağından Mobil Uygulamaya güvenli bir şekilde nasıl aktarırım.

Merhaba,

Mevcut API kaynağımda ki verileri flutter tabanlı yazdığım mobil uygulamama aktarmak istiyorum fakat verilerin fazlalığından dolayı işlemi gerçekleştirirken bağlantı kopması vb. durumlarda verilerin zarar görmemesi ve kaldığı yerden devam etmesi için nasıl bir önlem alabilirim?

Execution failed for task ':keyboard_visibility:verifyReleaseResources'.

Öncelikle merhabalar. Android Studio kullanarak YouTube'da gördüğüm bir uygulamayı yapmaya çalıştım. Uygulamanın gradle veya herhangi bir bölümünde sorun kalmadı. Flutter ile yaptığım uygulamayı APK build ederken bir hata ile karşılaştım. Hata tam olarak şöyle:

Rıdvan Atmaca
13 Eylül 2020 tarihinde soruldu

arduino uno ısınıyor

IRremote car projesi için arduino uno ve l293d motor shield kullanıyorum shield e 12v adaptörden besleme yapıyorum ve motorları bağlamadım.

Motorları bağlamadığım halde arduinom çok fena ısnıyor (elimi yakacak derecede) lütfen bir çözüm 

Ibrahim karaca
13 Eylül 2020 tarihinde soruldu

swifte buttonu ekranın alt bölümünün ortasına sabitlemek istiyorum nasıl yapabilirim ?

merhabalar

Ben bottonu ekranin alt kısmına ortaya sabitlemek istiyorum. Ama constraintleri nasıl yapacağımı tam bilmiyorum constraintleri nasıl düzenlemeliyim?

Fotoğrafın solundaki benim istediğim görüntü bunu bütün telefon tiplerine nasıl uyyarlaya bilirim ?

 

Hüseyin
12 Eylül 2020 tarihinde soruldu

Sayfalar