Turkcell | Geleceği Yazanlar

Android Studio uzmanı

selamlar. arkadaşlar codecanyon üzerinden bir uygulama satın aldım. gerekli düzenlemeleri yapıp play store yükledim. lakin satın alımlarda ve firebase tarafında bazı sorunlar yaşıyorum. ücretli veya ücretsiz yardımcı olabilecek var mı? uzun zamandır sorunlar alıyorum ve artık çok yoruldum. şimdiden teşekkürler

 

konu dışı iletişim whatsapp: 0530 121 1461

Admob Eşleşme

Merhaba

İstek sayısı 30.000  Gösterim sayısı 20   Eşleşme 0,13

 

serkan kul
18 Nisan 2020 tarihinde soruldu

Resme kontur çizme

Merhaba arkadaşlar, resmin etrafına paint ile photoshoptaki gibi kontur çizmem mümkün mü?

Yapmak istediğim;

 

Anonim
16 Nisan 2020 tarihinde soruldu

Servis referansı ekleyince paket ayrıştırma hatası

manifest.xml Servis referansı ekleyince paket ayrıştırma hatası

Selam arkadaşlar şöyle bir problemle karşılaştım.

MÜZİK LİSTESİ OLUŞTURMA

6 farklı albümü içeren bir uygulama yapacağım. Her albümün kendi activity sayfası var ve o sayfaya parçaları buton olarak yerleştirdim fakat birine basınca çalıyor ama diğerine basınca arka arkaya çalıyor. bunu butonlar şeklinde değil de her sayfada ayrı müzik listesi gibi yapmamın ve ortak bir play ve pause butonuna bağlamamın bir yolu var mıdır ?

Android WorkManager PeriodicWorkRequest

Merhaba, android bir uygulama geliştiriyorum her 1 saatte kullanıcıya bildirim göndermem gerekiyor.

Android AlarmManager uyarılarda hatalı çalışması Hakkında

Merhabalar,

AlarmManager'ı öğrenmek amacıyla tekrarlı bildirimleri olan bir uygulama denemesi üzerine çalışıyorum.Ancak 5 dakika aralıklarla bildirim göster dediğim Intent servisinde nedense uyarılar düzensiz aralıklarla çalışıyor hatta bazen bir süre sonra hiç gelmiyor.

 

Graphics 2D kullanımı

Herkese merhaba arkadaşlar, canvas a metin yazdırdım ama metin kalitesi düşük çıktı, graphics 2d ile yapmam gerekiyormuş, araştırdım ama bir türlü uyarlayamadım, aşağıda bulunan koda graphics 2d yi nasıl uyarlayabilirim?

 

Android uygulama hk.

Merhabalar,

Bir android uygulamayı google play developer hesabımda yayınladım. Uygulamayı telefondan yükleyip girdiğimde Hizmet Dışı Yönetici ile görüşün hatası alıyorum uygulama içinde.

Bir yerde hata mı yapıyorum?

Mert Arıcan
06 Nisan 2020 tarihinde soruldu

Viewpager Firebase İdsi

Merhaba, Firebase'ten PagerAdapter Listeleme yapıyorum, ve ViewPager'da Görüntülüyorum ama istediğim şu, Viewpager'a açık olan View'in idsini almak istiyorum. 'ama firebase idsi olmasını istiyorum', bir türlü yapamadım, yardımcı olabilirmisiniz?

 

Yapmak istediğim şu, ViewPager'da 1 adet Butonum var ve ona Tıkladığı Zaman, O anki Görüntünün Firebase'deki İdsini Yakalamak İstiyorum. 

Şimdiden Teşekkür Ederim..

 

Movie.java

Matrix ölçeklendirmek sorunu

Merhaba arkadaşlar, Stickerview de matrixi ölçeklendirmek istedim ve başardım, ancak matrixi 45°döndürdükten sonra tekrar ölçeklendirmek istediğimde matrixin bozulduğunu farkettim, sorum şu Stickerview de değilde, normal de matrixi döndürdüğümde bozulmadan nasıl ölçeklendirebilirim?

 

Bozulan Matrix;

Anonim
02 Nisan 2020 tarihinde soruldu

Listview Yolo Kullanımı

Merhaba, Ben Android Studio Opencv  ve yolov3 kullanarak bir uygulama yaptım. Telefondan uygulamayı açtığımda etraftaki nesneleri kutu içine alarak onların ne olduğu hakkkında bilgi veriyor. Bu nesneleri Listviewde sıralamak ve seçmek istiyorum. Yani kamerayı çevirdiğimde odada hangi nesneyi görüyorsa onları yolonun verilerinden çekip listviewde sıralamak istiyorum.Bunu nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz?   

Porterduff Maske

Arkadaşlar herkese merhaba, Porterduff ile görüntünün resimdeki maske şeklinde silinmesini istiyorum, bunu nasıl yapabilirim?

Yani demek istediğim;

+

=

Porterduff kodum;

Anonim
27 Mart 2020 tarihinde soruldu

Fragment hakkinda

Bir fragmentten diğerine geçiyorum ordaki bir problemden dolayı başka.bir fragmentte geçemiyorum tıklayamiyorum menuden

webview ekran döndügünde yenileme sorunu


<activity android:name=".Splashscreen" android:configChanges="keyboardHidden|orientation|screenSize" android:label="@string/app_name"> <intent-filter> <action android:name="android.intent.action.MAIN" /> <category android:name="android.intent.category.LAUNCHER" /> </intent-filter> </activity>
 

emre tosun
22 Mart 2020 tarihinde soruldu

Sayfalar