Turkcell | Geleceği Yazanlar

IOS WebView oturum sorunu

Xcode 9, Swift 4 WKWebView kullanarak sidemenü içeren bir uygulama yaptım. Bir sitenin kategorilerini çekiyorum. Sepete bir ürün atıyorum. Sonra menüden tekrar sayfayı yükledğimde sepet sıfırlanıyor. Ya da başka bir kategoriden de ürün seçmem lazım geldiğinde oturum yeniden başlamış olduğundan sepet sıfırlanıyor.

NSDate-NSCalendar sorunu

Merhaba

datepicker'dan veya textfield'dan kullanıcı tarafından girilecek bir tarih ile uygulamada "let" belirlenmiş tarihler arasında aritmetik işleme(fark) tabi tutup, sonucu "ınt" tipinde döndürüp, bunu da "switch case"ler içinde fonksiyona tabi tutmak ve fonksiyon sonucunu "label"a yazdırmak istiyorum.

salih buğra temirtekin
09 Aralık 2017 tarihinde soruldu

Swift coins nasıl kaydedebilirim lütfen yardım edin

Flappy Bird benzeri bir oyun geliştiriyorum. Skor, yuksek skor işlerini hallettim ama tek eksiğim kaldı genel skoru kaydetmek istiyor. 

Her temasta görsel 1 artacak ve kayıt altına alacak 

Forumlarda tam net bir bilgi bulamadım. Mümkünse bana direkt kodlar lazım

Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Armağan
12 Ekim 2017 tarihinde soruldu

App store da yayınladığım uygulama indirme yapmıyor

Xcode ile hazırladığım uygulamayı iphone cihazımde test ettiğimde uygulama içi pdf dosyasını url üzerinden indirme işlemini yapıyor ancak uygulamayı appstore a koyup yayınladıktan sonra ordan indirip çalıştırdığımda dosya indirme işlemini yapmıyor.

Mümin
09 Ekim 2017 tarihinde soruldu

Özel Uygulama Yayınlama

firma için özel uygulama yaptım. firma içinde kullanılacak. fakat iosta yayınlayamadım. 99 $ lık hesapla yayınlamayı denedim. red geldi açıklama istiyorlar.

apple da farklı üyelik çeşitleri mevcut. bunlar hakkında bilgim yok.

testflight dışında  kalıcı şekilde bu uygulamayı nasıl teslim edebilirim.

Emre
06 Ekim 2017 tarihinde soruldu

ipa düzenlemek mümkünmü?

Merhaba. Başka biri tarafından benim hesabıma api ıygulama yüklendi. Ben bu uygulamada düzenleme yapmak istiyorum bu mümkünmü. Yani hesabımdan bu uygulamayı indirip düzenleyip tekrar yükleyebilirmiyim. Mesela uygulama simgesi en basit. Teşekkür ederim

 

 

Tolga
20 Eylül 2017 tarihinde soruldu

UITableViewCell left space sorunu

Selamlar, tableView'de bulunan cell'in solundaki boşluğu kaldırmak istiyorum lakin yapamıyorum. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi acaba. Ekte sorun görseli mevcuttur.
Denediğim yöntemler;
1-Imageview'in content modunu kod ile ve menüden değiştirdim bir değişiklik yok

Rahmican Büyükyekdeli
11 Eylül 2017 tarihinde soruldu

En ve en kısa string bulma

Merhabalar, ben en uzun ve en kısa stringi birşeltirip döndürmek istiyorum. Birleşim olayını yaptım ama en uzun ve en kısa ile birleştiremedim. En uzun ve en kısa olanı nasıl bulup birleştirip döndürürüz?

Salih
12 Ağustos 2017 tarihinde soruldu

Xcode Projeyi .ipa çıkartma hatası

Merhaba unity'den yapılan bir oyunu ios build yaparak xcode aktardım. Xcode ile .ipa çevirip store atmak istiyorum ama dosyayı ipa çevirirken veya telefon üzerinden çalıştırmaya çalışırken "apple mach-o linker (ld) error group" hatasını alıyorum.

Alican
31 Temmuz 2017 tarihinde soruldu

swift 3 firibase notification kapalı iken gelmiyor.

siwift 3 te firibase ile bildirim işlemi yapmaya çalışıyorum. sertifika imzasını yaptım. Kodlarım bunlar.

IOS Swift UIWebView JavaScipt Problem

Merhaba,

IOS Swift ile UIWebview içerisinde sayfa göstermek istiyoruz. http://www.apple.com load edersem geliyor. Yalnız kendi yazdığımız bir Web uygulamayı yazarsak gelmiyor. Bunu Android de de denedik ordada gelmedi ama javascript enabled = true yapınca Android tarafında sorun düzeldi. Bunu IOS kısmında nasıl yapabiliriz?

Saygılarımla

OSMAN KONYALIOĞLU
30 Ocak 2017 tarihinde soruldu

Swift Geçiş Reklamı

Geçiş reklamını sayfa açılır açılmaz çıkmaya bir türlü ayarlayamadım. Bütün dökümanları denedim hiç biri çalışmadı. İlla bir butonla tetiklemek gerekiyor.

aykut
11 Ocak 2017 tarihinde soruldu

IOS Uygulamalar Arasında Parametre Gönderme

Aynı kurumun iki adet swift dili ile geliştirilmiş mobil uygulaması var diyelim. Birinci mobil uygulamada ikinci mobil uygulamaya geçiş için bir kısayol eklenebilir mi ? ve bu kısayol ile geçiş yapılırken ikinci uygulamaya parametre gönderilebilinir mi ?

Tolga Tosun
28 Eylül 2016 tarihinde soruldu

XCode obje tanımlama

arkadaşlar merhaba xcode' da objenin üzerine sağ tıklayıp .h dosyasında tanımlamak için bıraktıktan sonra bi pencere açılması lazım ama açılmıyo neden olabilir? diğer yöntemleri de denedim ama olmuyo

Almila Duru Kavak
16 Eylül 2016 tarihinde soruldu

Sayfalar