Geleceği Yazan Kadınlar

Dijital Okuryazarlık Programı

TOBB, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Turkcell işbirliğiyle
Tobb LogoTurkcell LogoTobb Kadın Logo

Dijital Okuryazarlık eğitimleri yayında! Hemen tıkla eğitimleri almaya başla!

Eğitime Başla

Proje Hakkında

Geleceği Yazan Kadınlar projesi kapsamında bu yıl hiçbir ön koşul olmadan, yaş ve bilgi seviyesinden bağımsız, isteyen herkesin katılabileceği Dijital Okuryazarlık programı da hayata geçirildi. Amaç sayısal uçurumu, fırsat eşitsizliğini ve yetersiz kaynağı gidermek için herkese açık, online ve ücretsiz olan eğitimlerle kadınları yeni teknolojiler ve dijital dünya ile tanıştırmaktır.

TakvimTakvim

Eğitim Programı

Geleceği Yazan Kadınlar projesi kapsamındaki gelişim yolculuklarından biri olan Dijital Okuryazarlık programında verilecek eğitimlerin tamamı online, ücretsiz ve Geleceği Yazanlar web sayfası üzerinden ön koşulsuz olarak herkesin erişimine açıktır.

Program kapsamında 4 ana başlıkta online eğitimler verilecektir. Amaç kadınları dijital dünyanın yetkinlikleri ile tanıştırmak ve gerekli temel becerileri kazandırmaktır. Eğitimleri tamamlayan ve ilgili online bilgi sınavında başarılı olan kadınlar Turkcell Akademi ve Geleceği Yazanlar tarafından verilen sertifikayı almaya hak kazanacaklardır.

Temel Bilgisayar ve İnternet Kullanımı

Temel Bilgisayar Bilgisi Temel İnternet Kullanımı İnternette Kişisel Güvenlik E-posta Kullanımı Kendi Web Sitesini Oluşturma

MS Office Programları Kullanımı

MS Office Word MS Office Excel MS Office Powerpoint

Mobil Uygulama Kullanımı

Mobil cihaz kullanımı, güvenliği ve hayatı kolaylaştıran mobil uygulamaların kullanımı

Sosyal Medya Kullanımı

Temel Sosyal Medya Kullanımı Sosyal Medyada Reklamcılık ve E-ticaret