Hakkımızda:

 

Türkiye’nin en büyük yazılım topluluğu Turkcell Geleceği Yazanlar ile, 2013 yılından bugüne ücretsiz yazılım, eğitim, gelişim ve kazanım imkanları ile Türkiye’yi eğitiyor ve güçlendiriyoruz. Teknoloji ile yaşamları geliştirmek ve toplumun tüm kesimlerinin hayallerini gerçekleştirmesine katkı sağlamak için sayısal uçurumu, fırsat eşitsizliğini, maddi imkansızlıkları, yetersiz kaynağı ve rol model eksikliğini gideriyor, Türkiye’nin yazılım geliştirme konusunda öncü ülke haline gelmesi için çalışıyoruz. Turkcell Geleceği Yazanlar Platformuyla; Geleceği Yazan Kadınlar, Turkcell’de Şartlar Eşit Şanslar Eşit, Gençlere Yatırım Geleceğe Yazılım, Siber Güvenliğin Süper Kadınları başta olmak üzere topluma değer katan birçok alanda bütünleşik eğitim ve gelişim çözümü sunarak Türkiye’yi güçlendirmek için çalışıyoruz.

 

Portalda neler var?

 

Bugüne kadar 9 milyon kişinin hayatına dokunduk. 9 milyon kullanıcı Türkçe mobil ve web programlama başta olmak üzere yeni teknolojilerle ilgili içerikler barındıran Geleceği Yazanlar platformundan ücretsiz olarak faydalandı, yüz binlerce kişi sertifika almaya hak kazandı.

 

Yeni teknoloji eğitimleriyle Türkiye’yi geleceğe hazırlıyoruz.

 

Farklı teknoloji odaklarına sahip kullanıcıları Geleceği Yazanlar topluluğumuza kazandırmak ve en güncel içerikleri sunmak için Türkçe içerik uzman eğitmenler ile anlaşmalar yaptık. Veri Bilimi’nden Siber Güvenlik’e, Mobil Programlama’dan Oyun Programlama’ya pek çok farklı alanda, sürekli güncellenen eğitim içeriklerine Geleceği Yazanlar platformunda ulaşabilir, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye eğitimler ile ilgi duyulan alanlarda kendinizi yetiştirebilirsiniz.

 

Forum alanında merak ettiğiniz soruların yanıtlarını bulabilir, Türkiye’nin en büyük yazılımcı topluluğundan destek alabilirsiniz.

 

Geleceği Yazanlar’da eğitimler dışında yer alan Blog alanında teknoloji içeriklerine ulaşabilir, dilerseniz uzmanı olduğunuz alanda içerik de yazabilirsiniz.

 

İş ilanları alanında Turkcell ve Grup şirketlerde yazılım alanındaki iş fırsatlarını bulabilir, iş başvurusu yaparak kariyerinize yeni bir adım atabilirsiniz.

 

Geleceği Yazanlar platformunda sunulan ücretsiz eğitimlerden operatör bağımsız faydalanabilir, Türkçe kaynak eksikliğinin yaşandığı yazılım alanında kendini geliştirebilir, eğitimleri başarı ile tamamlayarak sertifika alabilir, Girişimcilik ve İstihdam programlarına başvurarak kariyerine yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.

 

Girişimcilik ve İstihdam Programları

 

Geleceği Yazanlar platformunun Türkiye’nin yazılım alanında hak ettiği yere gelmesi, yazılım ekosisteminin büyümesi/gelişmesi için de hayata geçirdiği pek çok program bulunuyor:

 

Gençlere Yatırım Geleceğe Yazılım:

 

Türkiye’nin teknolojik yetkinliklerdeki çeşitliliğini ve nitelikli yazılımcı iş gücünü artırmak amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile hayata geçirilen‘Gençlere Yatırım, Geleceğe Yazılım’ programıyla gençlerin yazılım dünyasına hazırlanması, kodlama alanında yüksek yetkinliklere sahip olması ve bu alanda kariyer fırsatları yakalaması hedeflenmiştir.

 

Geleceği Yazan Kadınlar:

 

2017 yılında TOBB işbirliğinde başlatılan Geleceği Yazan Kadınlar Projesi’nin amacı kadınları yazılım konusunda eğiterek bu alandaki istihdam kapasitesini ve girişimciliğini artırmaktır. 2022 yılında proje  “İklim Fikir Maratonu” teması ile gerçekleştirildi. Hem kadınların teknoloji alanındaki çalışmalarını desteklemek hem de bu desteğin sosyal faydaya dönüşmesini sağlamak için kurgulanan yarışmada teknoloji bilen, teknolojiye ilgi duyan kadınlar İklim Değişikliği için geliştirdikleri teknolojik çözümleriyle fark yarattılar.

 

Siber Güvenliğin Süper Kadınları:

 

Siber Güvenliğin Süper Kadınları programı ile, bilişim sektöründeki dönüşüm ve teknolojideki gelişmelerin beraberinde getirdiği güvenlik konusuna ilişkin toplumsal farkındalık kazandırmak ve kadınları bu alanda geliştirmek hedeflenmiştir.