Android 401 Artık ileri seviye Android geliştirme sürecine giriyor, uygulamalarımızı hayata geçiriyoruz.

Tüm Eğitimleri Aldın mı? Kendini sınamanın tam zamanı

Haydi Sınava Gir

Android 401'e Giriş

Bu bölümde, geliştiridiğiniz Android uygulamalarınıza daha gelişmiş özellikler ekleyebileceğiniz yeni yöntemler ve servisleri anlatacağız. Android 401 eğitimi, geliştiricilerin uygulamalarını bir kaç adım öteye taşıyabilecekleri eğitimleri ve kod örneklerini içermektedir.

Daha fazla...

Veritabanı Kullanımı

 

Android platformu da diğer mobil platformlar gibi veritabanı olarak SQLite kullanımını tercih etmektedir. Hem SQL komutlarını çalıştırabilmesi hem de mobil cihazlar gibi düşük kapasiteli ortamlarda kolayca çalışabilmesi SQLite’ı Android ve iOS platformlarında ilk seçenek haline getirmiştir.

Daha fazla...

Etkili Veri Transfer Yöntemleri

Bu eğitimde ağ bağlantılarının ve indirmelerin mobil cihaz pillerine olan etkisini (özellikle kablosuz ağ yayınlarıyla ilgili olarak) azaltmanın yollarını öğreneceğiz.

Daha fazla...

Android'de Sensör Kullanımı

C2DM servisinden GCM'ye geçiş

Android Cloud to Device Messaging (C2DM) servisi 20/10/2015 tarihinden itibaren hizmet dışı. Dolayısıyla artık C2DM yeni kullanıcı kaydına izin vermiyor. C2DM geliştiricileri, yeni nesil C2DM olarak adlandırılan Google Cloud Messaging'e (GCM) yönlendiriliyor.

Daha fazla...

Android için Harici Kütüphaneler

Güvenli Mobil Uygulama Geliştirme

Konum tabanlı servisler, mobil sosyal ağlar, mobil bilgi arama, mobil ödeme (NFC), obje tanıma, mobil mesajlaşma ve e-posta, mobil video gibi trendler mobil uygulamaların artarak geliştirilmesini sağlayacaklar. Bu noktada, her geliştirme platformunda olması gerektiği gibi mobil uygulama platformlarında da güvenli uygulama geliştirme tekniklerine ihtiyaç var.

Daha fazla...

Guidex Uygulaması

Bu uygulamada sizlere uzaktaki bir JSON kaynaktan çekilen POI (Point of Interest - ilgi çekici nokta) listesini öncelikle bir tabloda daha sonra da bir harita üzerinde nasıl göstereceğinizi anlatacağız. Yazıyı okumaya başlamadan önce aşağıdaki konuları okumanızı tavsiye ederiz;

Daha fazla...

Reader Uygulaması

Bu bölümde sizlere bir RSS kaynağından gelen haberleri okuyarak listeleyen ve listedeki bir habere tıkladığınızda orjinal kaynağa giden bir uygulama hazırlayacağız. Yazıyı okumaya başlamadan önce aşağıdaki konuları okumanızı tavsiye ederiz;

Daha fazla...

Firebase Proje Oluşturma

Firebase Hesabı Oluşturma

Daha fazla...

Firebase Realtime Database

Firebase gerçek zamanlı veri tabanı,bulut tabanlı NoSql(Not Only Sql) bir veri tabanı sistemidir.Hiç bir sql sorgusuna gerek duymadan json parametreleri ile yönetebilirler. Veri depolamanın yanı sıra asenkron çalışması ile veri değişimlerinin anlık olarak takip edilmesine olanak sağlar.

Daha fazla...

Firebase Veri Yazma ve Okuma

Firebase verileri bir FirebaseDatabase referansına yazılır ve veri çekmek için de bu referansa asenkron çalışan bir listener ekleyip veriyi bu listener yardımıyla çeker.

Daha fazla...