Android 301Başlangıç seviyesi derslerde Android uygulama geliştirme ortamını detaylı olarak inceliyoruz.

Tüm Eğitimleri Aldın mı? Kendini sınamanın tam zamanı

Haydi Sınava Gir

Arka Plan İşleri

Kategori : Mobil | Lisans : Creative Commons Attribution 2.5 Generic (CC BY 2.5) | En son 12.09.2019 tarihinde güncellendi
Eğitmen : Geleceği Yazanlar Ekibi
Etiketler : android arkaplan işlemleri android

Eğitim içeriklerinin bu bölümünde konumuz Arka Plan İşleri. Burada uygulamanızın performansını artırmak ve batarya tüketimini azaltmak için "arka plan işlerini" nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz.

Arka plan işlerini konu edinen içeriklerimiz üç ana başlıktan oluşuyor. Eğer bu konuyu ilk defa öğrenmeye başlıyorsanız sayfanın aşağısındaki "sonraki sayfa" düğmesiyle, sırasıyla ilerlemenizi tavsiye ederiz.

 

İşleri arka plan servisinde çalıştırmak

İşleri arka planda çalışan bir Service'e göndererek, yağ gibi akan ve kullanıcı arayüzü (UI) performansı üst seviyelerde olan uygulamaları nasıl geliştireceğinizi bu bölümde öğrenebilirsiniz.

 

Verileri arka planda yüklemek

Kullanıcı arayüzünü "dondurmadan" CursorLoader ile nasıl veri sorgulama yapacağınızı bu bölümdeki içeriklerden öğrenebilirsiniz.

 

Cihazın uyanık kalma durumunu yönetmek

Tekrar tekrar çalıştırmak istediğiniz arka plan işleri için "tekrarlayan uyarı"ları ve "wakelock" adı verilen "uyku önleyicileri" nasıl kullanacağınızı bu bölümdeki içeriklerden öğrenebilirsiniz.

 

Bu sayfadaki parçalar Android Open Source Project kapsamında oluşturulmuş ve paylaşılmış içeriğin küçük değişiklikler yapılmış hâlidir ve Creative Commons 2.5 Attribution License'ta belirlenen koşullara göre kullanılmıştır.

Bu eğitim içeriğinin orijinal hâline buradan ulaşabilirsiniz: Best Practices for Background Jobs