Mobil Programlama

App Inventor

SMS Yayını

Lisans: Creative Commons 26.11.2020 tarihinde güncellendi
Bakabileceğiniz Etiketler: Eğitmen: Volkan Kılıç

SMS yayını uygulaması, uygulamanın kurulu olduğu bir telefon üzerinden bir SMS grubu oluşturmanızı ve bu grup üzerinden mesajlaşmanızı sağlayan bir uygulamadır. Uygulama SMS hizmetini kulla. Bu yüzden uygulamanın kurulu olduğu telefon ve gruba dahil olan kullanıcıların SMS hizmetinden yararlanıyor olmaları gerekir.

1. Kısım

Bu bölümde, uygulamamızın amacından ve çalışma mantığından söz edeceğiz.

2. Kısım

Bu bölümde, SMS yayını uygulamasının tasarım ekranını oluşturacağız.

3. Kısım

Bu bölümde, uygulamamızın ilk aşamasını test edeceğiz. Oluşturduğumuz uygulamanın kurulu olduğu telefona farklı bir telefondan SMS atılmasını ve bizim belirlediğimiz bir mesajın otomotik olarak SMS gönderen telefona iletilmesini sağlayacağız.

4. Kısım

Bu bölümde, kullanıcı kendisine otomatik olarak gelen mesajın içeriğine uygun anahtar kelimeyi yazıp yolladığında, SMS grubuna dahil olmasını işleyeceğiz.

5. Kısım

Bu bölümde, SMS grubuna dahil kullanıcıların kendi aralarında mesajlaşmasını göreceğiz.

6. Kısım

Bu bölümde, gruba dahil olup da aktif bir şekilde mesaj yollayan kullanıcıların bilgilerini, "Aktif Günlüğü"'nde göstereceğiz.

7. Kısım

Bu kısma kadar, uygulamayı kapatıp açtığımızda gruba dahil kullanıcılar sıfırlanıyordu ve her uygulamayı açıp kapattığımızda gruba dahil olmak isteyen kullanıcılar tekrar tekrar kayıt olmak zorunda kalıyorlardı. Bunu engellemek için kayıt olan kullancııları veritabanında tutacağız.

Uygulamanın APK'sını indirmek için QR kod okutabilir ya da aşağıdaki düğmeleri kullanabilirsiniz.

APK Dosyasını İndir

App Inventor Dosyasını İndir