C# Eğitimlerine Başlarken...

Lisans: Creative Commons 11.12.2020 tarihinde güncellendi
Bakabileceğiniz Etiketler: Eğitmen: Geleceği Yazanlar Ekibi

Windows Phone 8.1, Microsoft tarafından 2014 yılının Haziran ayında piyasaya sürülen en son Windows Phone sürümüdür. Temmuz 2015 itibariyle genel kullanıma sunulan Windows 8.1 ile birlikte Cortana ve Share Writing gibi özellikler gelmiştir. Windows Phone eğitimine geçmeden önce C# ya da Visual Basic dillerini iyi anlamak ve .NET Framework yapısına hakim olmak gerekir. Bunların yanında sunduğumuz Silverlight'a giriş eğitimi de, Windows Phone 8 uygulama geliştirmeye başlarken sizlere yardımcı olacaktır.

Windows Phone 101 eğitiminde; C#, .NET Framework ve Silverlight'a değinilmiş ve Windows 10 ekosistemine ait diğer bir çok alanda da başlangıç seviyesinde uygulama yazmanıza olanak sağlayacak bir eğitim içeriği hazırlanmıştır. Teorik bilgilerin yanında, uygulamaya yönelik örnek kodlarla hem platformu tanımış hem de kendi uygulamalarınızı hazırlamadan önce alıştırma yapmış olacaksınız.

Windows Phone 201 eğitimiyle, Windows Phone 8.1 platformu tanıtılmış ve bu platforma özel uygulamaların nasıl yazılacağı anlatılmıştır. Burada yer alan eğitimler ve örnek kodlar, Windows Phone 8.1 özelinde olup, cihazlar üzerinde denenebilecek ve sizler tarafından da geliştirilebilecek seviyededir.

Sizler için yazdığımız örnek uygulamalar üzerinde rahatça çalışabilmeniz ve kendi uygulamalarınızı da üzerine inşa edebilmeniz adına hazırladığımız Visual Studio çıktıları, eğitim sayfalarının sol sütununda 'kodları indir' seçeneğinde .zip formatında paylaşılmıştır.

.sln formatında paylaştığımız bu kaynak kodları, Windows Phone 8.1 SDK yüklü bilgisayarınızda sadece tıklayarak rahatça çalıştırabilirsiniz.