Oyun Programlama

Oyun Geliştirme

Oyun Tasarımı

Lisans: Creative Commons 26.11.2020 tarihinde güncellendi
Bakabileceğiniz Etiketler: Eğitmen: Geleceği Yazanlar Ekibi

Bu eğitimde oyun tasarımı aşamalarını işleyeceğiz.

 1. Performans Odaklı Oyun Tasarımı: Bu eğitim, başta oyuncular olmak üzere, iş modelinin, sektörün ve diğer oyunların oyun tasarımına olan etkilerini sektörden örnekler vererek pekiştirmektedir. Eğitim sonunda kendi oyun tasarımınızı geliştirirken performans odaklı oyun tasarımı bakış açısına sahip olacaksınız.
   
 2. Bir Takım Olarak Oyun Geliştirmek: Bu eğitimde, oyun geliştirirken doğru karar verme mekanizmasının süreçleri, takım için rollerin dağılımını ve takım için sorumlulukların nasıl olması gerektiği anlatılmıştır.
   
 3. Oyun Geliştirmenin Strüktürü: Bu eğitimde sayesinde, teknik dizayn kavramının ne demek olduğunu, takımdaki teknik dizaynırın görevlerinin ne olduğunu, nasıl bir dizaynır olunduğunu, oyun tasarlarken verilecek kararların neler olduğunu ve oyun geliştirme strüktürün nasıl yapıldığını öğreneceksiniz.
   
 4. Mobil Oyun Tasarımında Anlatı: Bu eğitimde, mobil oyunlar ve öykü-anlatı ilişkisinden bahsedilmiştir. Mobil oyunlarda öykü anlatmak istiyorsanız bunu özel kılan nedir sorusunun yanıtı aranmıştır.
   
 5. Oyun Konseptleri ve Temel Mekanikleri: Bu eğitim ile oyun geliştirme süreçleri ve yöntemleri ile temel oyun mekanikleri üzerinde durulmuştur. Bu eğitimi tamamladığınızda karmaşık olan oyun fikirlerinizi, eğitimde bahsedilen süreç ve teknikleri kullanarak basit tutmanızı ve oyuncuların hâkimiyetini kaybetmemelerini sağlamaya başlamalısınız.