Mobil Programlama

iOS

DERS PROGRAMI
iOS 101 Ders Programı

iOS(Swift) Eğitimlerine Başlarken

Lisans: Creative Commons 26.11.2020 tarihinde güncellendi
Bakabileceğiniz Etiketler: Eğitmen: Admin

Swift ilk olarak, 2 Haziran 2014’de apple tarafından düzenlenen WWDC konferansında duyurulmuştur. Yazılım kolaylığı yönülye Objective-C’e güzel bir alternatif olmuştur. Apple her ne kadar objective-c ve swifte destek verse de zamanla objective-c'den desteğini çekeceği düşünülmektedir. 

Swift, geleneksel nesne yönelimli programlama ile fonksiyonel programlamanın yönünü birleştiren yeni ve sıcak bir dildir. Swift’in  C#, Python, javascript gibi diğer popüler programlama dilleriyle çoğu benzerlikleri vardır. Bunlardan birine hakimseniz Swiftte kendininizi rahat hissedeceksiniz. 

 

iOS platformuna Swift ortamında geliştirme yapabilmek için eğitimleri 4 başlıkta sıraladık.

 

  • IOS 102 Eğitiminde; daha önce Objective-C Eğitimlerimizde bahsettiğimiz gibi, Swift içinde temel düzeyde C bilgisine sahip olmanız, C++ ve Objective-C uygulamalarını bilgisayarınızda çalıştırabilmeniz beklenmektedir. Swift Programlama diline genel bir giriş yapacağız ve dilin temel kavramlarını farklı örneklerle eğitimimizi zenginleştirip sizlere sunacağız.

         

  • Swift Eğitimleri daha önceki Objective-C Eğitimlerinde olduğu gibi iOS 202, iOS 302 ve iOS 402 Başlıkları altında toplanacaktır.