Usergrid

DERS PROGRAMI
Usergrid 201 Ders Programı

Organizasyon İstemcilerinin Kimlik Doğrulaması

Lisans: Creative Commons 26.11.2020 tarihinde güncellendi
Bakabileceğiniz Etiketler: Eğitmen: Geleceği Yazanlar Ekibi

Organizasyon seviyesinde erişime ihtiyaç duyuyorsanız, uygulamanız ile Usergrid son-noktasından erişim anahtarı isteğinde bulunup bağlanabilirsiniz. Bir organizasyona erişmek için client id ve client secret bilgilerine ihtiyacınız olacak.

Client ID ve Client Secret değeri Yönetici Portalı'ndaki Uygulama Ayarları bölümünde Uygulama Özellikleri altında bulunur.

UYARI: Mobil uygulama gibi istemci taraflı bir uygulamada bu yolla kimlik doğrulaması yapmamalısınız. Kötü niyetli bir hacker uygulamanızı alabilir ve uygulamanız imzalı-ikili (binary) biçimde olsa bile kimlik bilgilerini içinden çıkarabilir. Uygulamanıza ve verilerine güvenli erişim için API İsteklerinin Kimlik Doğrulaması altındaki Güvenli Mobil Erişim belgesine bakabilirsiniz.

 

İstek şablonu:

[code]curl -X POST "https://mobildb.turkcell.com.tr/organizasyon/uygulama/token" -d '{"grant_type":"client_credentials", "client_id":, "client_secret":}'[/code]

 

Örnek istek:

[code]curl -X POST "https://mobildb.turkcell.com.tr/organizasyon/uygulama/token" -d '{"grant_type":"client_credentials", "client_id":"YXB7NAD7EM0MEeJ989xIxPRxEkQ", "client_secret":"YXB7NAUtV9krhhMr8YCw0QbOZH2pxEf"}'[/code]

 

Örnek yanıt:

Yanıtta dönen bu erişim anahtarına (access token) uygulamanızın sonradan organizasyona yapacağı API istekleri için ihtiyacınız olacak:

[code]{
  "access_token": "gAuFEOlXEeCfRgBQVsAACA:b3U6AAABMqz-Cn0wtDxxkxmQLgZvTMubcP20FulCZQ",
  "expires_in": 3600,
  "organization": {
      ...
  }
}[/code]