Turkcell | Geleceği Yazanlar

Microsoft SQL Server 101 Başlangıç seviyesinde Microsoft Sql Server hakkında temel bilgileri ve kurulumu ele alıyoruz.

Tüm Eğitimleri Aldın mı? Kendini sınamanın tam zamanı

Haydi Sınava Gir

Giriş

Microsoft tarafından geliştirilen ilişkisel veri tabanı yönetim sistemi SQL server, pek çok sektörde aktif bir şekilde kullanılıyor. Veritabanı ve veritabanı yönetim sistemi temelleri hakkında bilgilerin verildiği bu bölümde, SQL server kavramları üzerinde duruluyor. 

Daha fazla...

Sanal Makine Kurulumu

Temel VMWare kurulumu ve konfigürasyonu hakkında bilgilerin sunulduğu bu bölümde, VMWare üzerine Windows Server 2016 işletim sistemi kurularak, bilgisayar üzerinde ikinci bir işletim sistemini sanal olarak çalıştırma işlemleri anlatılıyor. 

Daha fazla...

SQL Server Kurulum

Sıfırdan bir bir SQL Server 2017 kurulumunun anlatıldığı bu bölümde, varsayılan seçenekler yerine hangi özelliğin ne işe yaradığı bilgisi aktarılıyor ve bu sayede doğru ve bilinçli bir kurulum yapılması sağlanıyor.

Daha fazla...

Management Tools

Management Studio, SQL Server'ı yönetmek için gerekli bir araçtır. Bu bölümde de Management Studio'nun kurulumu, SQL Server bağlantı çeşitleri ve SQL Server Configuration Manager ile SQL Server'ı doğru konfigüre etme işlemleri anlatılıyor. 

Daha fazla...

Sistem Database'leri

SQL Server sistem database'leri yapısının anlatıldığı bu bölümde, hangi sistem veritabanının ne amaçla kullanıldığı ve SQL Server için önemi anlatılıyor. 

Daha fazla...