Geleceği Yazanlar Uygulama Maratonu

Alaaddin Alpay
Turkcell

Ali Aksakarya
SolidICT

Ali Işıngör
Artistanbul

Ali Servet Eyüboğlu
Mekanist

Ali Ufuk Peker
Infotech

Alkım Gözen
Matriks

Anıl Koman
MobileCrea

Ayşe Özdemir
Turkcell

Barış Güzelordu
Tikle

Burak Yaman
Yalın Girişim

Can Hüzmeli
Turkcell

Can Özkan
Mobil Atölye

Cem Say
aMVG

Cem Ülkü

Cemil Bingöl
Turkcell

Emre Küçükayvaz
Sahibinden.com

Ercan Balcı
Pordiva

Erkam Kalyoncu
Matriks

Erol Murtezaoğlu
Pupatech

Esat Belhan
Turkcell

Görkem Çetin
Turkcell

Gürkan Ketenciler
Done

Hakan Kireççibaşı
Turkcell

İbrahim Coşkuner
TEB

Kaan Özdökmeci
SolidICT

Koray Bahar
FIT Solutions

Mehmet Aca
Turkcell

Mehmet Emin Özgül
Turkcell

Mete Alp Oğuzer
Vaspirin

Muharrem Demir
Valven

Muharrem Taç
M2 Bilişim

Murat Tortopoğlu
Girişim Fabrikası

Murat Yener
Intel

Mustafa Kemal Kar
Turkcell

Mustafa Tan
OBSS

Naci Dai
Eteration

Olcay Ay
Enocta

Ozan Uysal
Appcent

Ömer Erkmen
Mekanist

Önder Filiz
Turkcell

Özgür Zan
Done

Seçil Deniz
Turkcell

Serdar Biçer
Valven

Serkan Ünsal
Dakick

Sunay Şener
Pordiva

Şekip Can Gökalp
Mobilike

Taylan Demirkaya
Embriyonix


Mehmet Aca

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum. 2003 yılında Türkiye'deki bilişim camiasını bir araya getirmek için CETURK.com portalini kurdum. 2003 yılından itibaren .NET teknolojileri ile ilgili yazılım geliştirdim. Mezun olduktan sonra profesyonel iş hayatıma özel bir bankada başladım. Bankanın tüm alt yapısını Oracle Forms 3.0'dan .Net teknolojilerine conversion projesinde yazılım mühendisi olarak çalıştım. 3.5 yıllık bankacılık yazılım deneyiminden sonra Mobil Yazılım Şirketi kurmak hedefi ile yaklaşık 2.5 yıllık girişimcilik deneyimim oldu. Bu süreç içinde iOS, Android, Windows Phone, HTML 5 platformları ile ilgili aktif yazılım geliştirme, eğitim ve danışmanlık çalışmaları yaptım. Şu an Turkcell Teknoloji'de "Product Manager" pozisyonu ile profesyonel iş hayatıma devam ediyorum.

İbrahim Coşkuner

Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdi. İş hayatını 1999 Yılında Pamukbank’ta başladı. Pamukbank’ta geçirdiği 6 yıl boyunca Alternatif Dağıtım Kanallarında değişik görevlerde çalıştı. En son Elektronik bankacılık bölümünde İnternet Şubesi, TV Şubesi, Wap Bankacılığı, SMS Bankacılığı ürünlerinin geliştirilmesi ve yönetiminde bulunda. 2005 yılında Finansbank’a transfer oldu ve KOBİ Bankacılığı Pazarlama bölümünde CRM ve ürün geliştirmeden sorumlu olarak görevine devam etti. Finansbank’tan sonra Teknoloji Holding’de KOBİ’lere yönelik tedarik ve satın alma platformu olan Kolay Tedarik projesinde 1 yıl görev aldıktan sonra 2008 yılında TEB’de göreve başladı. Şu anda TEB’de Girişim Bankacılığı Müdürü olarak çalışmaktadır. TEB Girişim Bankacılığı olarak girişimcilik ekosistemine finansal ve finansal olmayan pek çok hizmeti haya geçirmektedir.

Önder Filiz

Çalışma hayatına Telenity firmasında yazılım geliştirici olarak başlayan Önder FİLİZ daha sonra sırasıyla Netaş & Turkcell’de görev almıştır. 2005 yılından beri çeşitli görevlerde yer aldığı Turkcell’de en son olarak Mobil Uygulamalar & Uygulama Dükkanı ekibinin yöneticisidir.

Burak Yaman

Burak Yaman, Yalın Girişim Metodolojisi, İş Modeli Üretimi ve Müşteri Geliştirme konuları üzerine odaklanan ve bu konularda strateji danışmanlığı veren bir girişimcidir.  Aldığı işletme lisans eğitimi ve kariyer danışmanlığı yüksek lisans eğitimi doğrultusunda ilk girişimi olan ve etkinlik yönetimi alanında faaliyet gösteren Senkron Organizasyon’u 2009 yılında kurmuştur. Sonrasında, Stanford Üniversitesi bünyesinde aldığı girişimcilik eğitimlerini ve sahip olduğu deneyimleri yeni girişimlere destek olmak amacıyla 2012 yılında  Yalın Girişim Atölyesi çatısı altında birleştirmiştir. Bu oluşumla, Türkiye’ de özellikle teknoloji odaklı girişimciliği teşvik etmek ve girişimci fikirlerin ticarileştirilmesine destek vermek hedefiyle çeşitli seminerler ve atölye çalışmaları düzenlemiştir. Birçok girişim içerisindeki yöneticilik görevlerinin yanı sıra, yakın bir zaman önce, Türkiye’nin ilk tekno-girişim sosyal ağı olan  Venturro.com’un da hayata geçirilmesini sağlamıştır. Şu an birçok kuluçka merkezi ve girişim hızlandırma programına verdiği danışmanlıklara ek olarak, aralarında Startup Weekend, Angel Labsve Bithack’in de yer aldığı sayısız girişimcilik etkinlikleri düzenlemektedir.

Murat Yener

Bir 'code geek' olan Murat Yener, Intel\de Android Uygulama Gelistirme Muhendisi olarak calismaktadir. Eclipse gibi cesitli open source projelerde gorev almistir. Android ve iOS platformlari icin hem native hemde HTML5 uygulamalar gelistirmistir. Bunun disinda Java, Web, JavaEE ve OSGi konularinda ciddi deneyim sahibi olup bircok projede gorev almistir.

2009 ylinda kurdugu GDG Istanbul'un halen organizatorleri arasindadir. JavaOne, EclipseCon gibi uluslarasi konferanslarin duzenli konumacilari arasindadir.

Mete Alp Oğuzer

Eğitimini Boğaziçi Üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamlayan Mete Alp Oğuzer 2001 yılında adım attığı sektörde birçok öncü şirkette yazılım geliştirme ve yönetim alanında görev yapmış, danışmanlık hizmetleri vermiştir. Bilişim dünyasını ve gelişmeleri takip etmekten keyif alarak birçok start-up altyapısına destek veren Mete Alp Oğuzer 2008 yılından beri özellikle bireysel VAS servisleri üzerine yoğunlaşmıştır. Şu anda Vaspirin bünyesinde bilgi işlem koordinatörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Mustafa Kemal Kar

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu. Boğaziçi Üniversitesi Sistem ve Kontrol Mühendisliği ve Bahçeşehir Üniversitesi Executive MBA yüksek lisans programlarını tamamlamıştır. 2008 yılında Turkcell’e katıldıktan sonra Ürün Yöneticisi olarak çeşitli iş dikeylerinde ürün geliştirme ve yönetimi sorumlulukları üstlenmiştir. Araç takip ve filo yönetimi, internete bağlı araç içi eğlence ve bilgi servisleri, mobil sağlık, akıllı ev ve bulut kamera gibi alanlarda ürün geliştirme ve yönetimi çalışmalarına devam etmektedir.

Ali Ufuk Peker

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünü 1991 yılında bitiren A. Ufuk Peker. Aynı bölümde Master Programını 1993'de tamamladı. Yine aynı bölümde. Doktora çalışmasını tez aşamasında sürdüyor.

1995 Yılında kadar ağırlıkla telekom sektöründe, Nortel, BNR, EBS gibi firmaların araştırma geliştirme departmanlarında Türkiye, İngiltere ve Amerikada çalıştı. 1996 – 1997 yıllarında CSA bilgi sistemleri, 1997 -1999 Yıllarında GISMAP bilgi sistemlerinde yazılım geliştirme biriminde yönetici ortak görev aldı. 2000 yılının başında INFOTECH firmasında kuruluşunda ortak olarak yer aldı. 2007 yılına kadar Özel sektör ürün ve projelerinden sorumlu Genel Müdür yardımcısı olarak çalıştı. 2007 yılında Infotech A.Ş. yeniden yapılandı ve hisselerinin tamamı yeni yatırımcılarına satıldı. Ali Ufuk Peker, Yeni yapılanmada Genel Müdür göreviyle çalışmaya devam ediyor.

Ali Ufuk Peker, son 15 yılda mobil ve konuma dayalı teknolojiler ile birçok yenilikçi projenin üretim ve satışında aktif olarak yer almıştır, doktora çalışmasında gelişmiş sürücü destek sistemleri ve konumlama teknolojileri üzerine çalışmaktadır.

Koray Gültekin

FIT Solutions’ta çalışmaktayım. FIT ile tanışmam 2002 yılında Kıbrıs'ta üniversitede gerçekleşti. Mezun olduktan sonra FIT İstanbul ofiste ABAP ve .NET danışmanı olarak görev yapmaya başladım. Son 3 yıldır ise Yazılım Koordinatörü olarak görev yapmaktayım. ABAP, Entegrasyon ve e-Dönüşüm® ekipleri bana bağlı olarak çalışmalarını sürdürmekteler. Türkiye’de 1999 yılında çalışmalarına başlayan FIT bugün Hollanda ve Kuzey Kıbrıs’ta faaliyet gösteren, yenilikçi ve deneyimli ekibiyle inovatif teknoloji çözümleri ve hizmetleri sunan bir yazılım firmasıdır. 19 parter firma ile farklı sektörlerdeki yerel ve yabancı müşterilere Ar-Ge ve inovasyon odaklı “kurumsal değer mühendisliği” projeleri üreterek, yarattığı katma değer ile şirketleri “e-Dönüşüm®” ortamına taşımaktadır.

Bugünkü hizmet ve çözüm portfolyosu, 14 yıllık tecrübeyle gerçekleştirilen inovatif projelere dayanan FIT Solutions, “e-Fatura” ve “e-Defter” uygulamaları ile 300’ün üzerinde projeye imza atarak Türkiye’nin lider e-DönüşümR markası olmayı başarmıştır. Firmaların elektronik dönüşüm süreçlerinde çözüm ortağı olan FIT, şirketlere e-İrsaliye, e-Arşiv, e-Bilet, v.b. gibi “e-Dönüşüm®” süreçlerinin düzenlenmesinde iş verimliliği artırıcı çözümler sunmaktadır.

Ayşe Özdemir

2010 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik / Elektronik Fakültesi-Kontrol Mühendisliğinden mezun olduktan sonra Garanti Teknoloji şirketinde Alternatif Dağıtım Kanalları bölümünde çalışmaya başladı. CepŞubesi ve iGaranti projelerinde, IOS ve Android işletim sistemli mobil & tablet uygulamalarının geliştirilmesinden sorumlu oldu.

2012 yılının sonlarına doğru Garanti Teknoloji’den ayrıldı. Turkcell ICT-CSC-Servis Monitoring Solutions ekibinde 1 yıl çalıştı. Sonra Turkcell Mobil Application and Store Management ekibine Ürün Yöneticisi olarak transfer oldu. Burada ise “Geleceği Yazanlar ” platformunun Oyun Geliştirme Eğitimleri ve etkinliğinden sorumludur. Mobil Asistan, Güncel ve Çocuğum ve Ben uygulamalarının ürün yöneticisidir. İlgi alanları snowboard ve at binmektir.

Cemil Bingöl

Cemil 1982’de Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği okuduktan sonra Bahçeşehir Üniversitesinde SME’ler üzerine MBA eğitimini tamamladı. İş yaşamına Telco’da yerli/yabancı birçok mobil operatöre danışmanlık veren Mobilera firmasında Yazılım Mühendisini olarak başladı ve kısa süre sonra aynı şirkette İş Analizi ve Proje Yönetimi rollerini aldı. Mobilera’da geçirdiği 5 yılın sonrasında, Vodafone Türkiye’de VAS ürünleri üzerine Ürün Mimarı olarak çalışmasına devam etti. Yaklaşık 2 yıldır da Turkcell Teknoloji’de AppStore yönetimi, mobil uygulama stratejileri ve kullanıcı deneyimi konularında Ürün Yöneticisi olarak çalışmaya devam ediyor.

Hakan Kireççibaşı

Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ve Matematik bölümlerinden çift anadal ile mezun olmuştur. Eğitimine Yeditepe Üniversitesi MBA - Bilgi ve İnovasyon Yönetimi alanında devam etmektedir.

Turkcell’de süreç yönetimi, kurumsal uygulamalar ve güvenlik ekibi yöneticiliği gibi farklı pozisyonlarda çalışmıştır. 2013 yılından bu yana görevini Kurumsal Pazarlama – İş Ortaklığı Yönetimi ekibinde sürdüren Hakan Kireçcibaşı’nın ilgi alanları arasında spor kulüplerinin tarihleri ve stratejileri yer almaktadır.

Ali Işıngör

1974 yılında İstanbul’da doğdu. İtalyan Lisesi’nde okudu. Kendini bildi bileli "ölesiye bir şekilde" merak ediyor, bir şeyler okuyor, araştırıyor ve yazı yazıyor. Bu dürtülerini bir hayat tarzına dönüştürüp, böyle yaşayabileceğini anlayınca "gazeteci" olmaya karar verdi.

1992’de başlayan gazetecilik/yazarlık macerasında yolu sırasıyla Söz, Aktüel, Corriere Della Sera, Panorama, M5 Haber, Il Sole 24 Ore, Focus gibi çeşitli dergi ve gazetelerden geçti. Topluluk yöneticiliğinden arta kalan boş zamanın büyük bir kısmını hayaller kurmakla, çizgiroman okumakla (favori kahramanı Ken Parker’dır), merak etmekle, insan hakları projeleri ve özgür yazılım projelerine katkı vermekle harcıyor...

2007 - 2011: TÜBİTAK/Pardus topluluk yöneticisi
2011 - 2013: BlackBerry 10 topluluk yöneticisi
2013: Turkcell Geleceği Yazanlar topluluk yöneticisi

Seçil Deniz

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği bölümünde iken , Turkcell’de yarı zamanlı olarak çalışmaya başladı. Mezuniyetinin ardından tam zamanlı olarak Turkcell kadrosuna girdi. Önce Oracle üstünde Müşteri Hizmetleri uygulamaları için yazılım geliştirmeci olarak 1 yıl, ardından SMS, MMS, WAP, CBC, Ekip Mobil, IVR, Voice Mail gibi şebeke alt yapı sistemlerinde operasyon mühendisi olarak 2 yıl ve ve planlama mühendisi olarak 9 yıl çalıştı. Ardından mobil uygulama ekibine geçiş yaptı. Seçil Deniz, halen Mobility ekibinde Uzman Ürün Yöneticisi ve Analisti olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Can Hüzmeli

Can 1984’te İstanbul’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği okuduktan sonra Koblenz Üniversitesinde Telco Business eğitimi aldı. İş yaşamına İstanbul Sirkeci’de bir handa J2ME ile mobil uygulama geliştirerek başladı. 2 yıl bu şekilde KOBİ’lerde yazılım geliştirme uzmanı olarak çalıştıktan sonra Turkcell’de yazılım mühendisi olarak çalışmaya başladı. Turkcell’de 2 yıl yazılım geliştirme pozisyonunda çalıştıktan sonra 1 yıl Avrupa Birliği ARGE projelerini koordine etti. Son üç yıldır ise Turkcell’de mobil pazarlama ürünleri konusunda ürün yöneticiliği yapıyor.

Ömer Erkmen

Elektronik ve Bilgisayar Yük Müh.

Microsoft Certified Trainer

Mekanist, ideasoft YK üyesi, yatırımcı, mentor.

Murat Tortopoğlu

Murat, 2000 yılında Marmara Üniversite Endüstri Mühendisliğinden mezun olduktan sonra Başak Hayat Sigorta ve sonra Turkcell'de Teknik Çözüm Yöneticiliği yaptı. Sistem/İş Analistliği, Proje Yönetimi, Teknik Ürün Yönetimi gibi konularda pek çok projede yer aldı. 2010 yılında Uygulamalar Yarışıyor Yarışması ile girişimcileri destekleme yolcuğu 2012 Ocak ayından beri Girişim Fabrikası'nda girişimcilerin ürün geliştirme sürecine destek olmaya devam etmektedir. Girişimcilere ek olarak lise, lisans, yüksek lisans öğrencileri yanısıra kurumiçi girişimcilerin de iş geliştirme süreçlerine destek olmakta, müşteri geliştirme yaklaşımı, yalın girişim araçları ve iş modeli inovasyonu konularında destek vermektedir.

Mehmet Emin Özgül

Amstrad CPC 464’den çıktığından bu yana bilgisayar başında. Hayatının 12 senesini adında teknik geçen okullarda geçirdi. 21 yıldır çalışıyor, yeni teknolojileri vaktinden önce ürünleştirme alışkanlığı var. Bu alışkanlığı ile hayatını kazanabilmenin sevinciyle 6 yıldır Turkcell Teknoloji’de çalışıyor, uygulamalı araştırmalar yapıyor. Evli ve 2 kızı var.

Tecrübe ve Teknolojiler: Yazılım dilleri, Mikrobilgisayarlar, Gömülü sistemler, Yazılım mühendisliği, Sosyal ve davranış bilimleri

Erol Murtezaoğlu

1986 yılında İstanbul’da doğdu. 1999 yılında Visual Studio ile ilk yazılımını yazdı. 2001-2002 yılında Logo Soft’da yaz stajları yaptı ve burada .net ile yazılımlar geliştirdi. 2005 yılında Saint Joseph Fransız Lisesi’nden mezun oldu ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Maden Mühendisliği fakültesine başladı. 2005-2010 yılları arasında Pupa Bilişim firmasında part-time Software Specialist olarak çalışmaya başladı. 2011 yılı içersinde LBS firmasında http://www.diyalogo.com/ web sayfasını Java platformunda geliştirmeye başladı. 2011 yılı içinde firma değiştirip, bir oyun firması olan Gamegos şirketinde Backend Developer olarak çalışmaya başladı. Bu süre zarfı içinde, firmadan bağımsız, oyun üzerine edindiği tecrübeler sayesinde iOS platformuna oyunlar geliştirdi. 2013 yılında Pupa Bilişim firmasında Software Developer olarak çalışmaya başladı ve kısa zamanda ürettiği projeler ile kendi mobile developer ekibinin kurulmasını sağladı. 2014 Ocak ayından itibaren IT Director olarak görev almaya devam ediyor.

Ali Aksakarya

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliğinden mezun oldum. Yaklaşık bir yıllık profesyonel çalışma hayatından sonra benimle aynı bölümden mezun Kaan Özdökmeci ile ortak olarak Solid-ICT yazılım firmasını kurduk. Solid-ICT'de 2011 başından bu yana yazılım dünyasındaki trendleri yakından takip edip, online platformlarda çalışan projelerin geliştirilme süreçlerini yönetiyorum. Şirket yönetiminin yanında, bizzat yazılım geliştirmeye devam ediyorum.

Alaaddin Alpay

Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Müh. Otomotiv Bölümü mezunu. State University of West Georgia’dan Pazarlama & Yönetim odağında aldığı  MBA yüksek lisansı sonrasında 2000 yılında Turkcell’e katıldı. Bugüne kadar şirket bünyesinde Stratejik İş Geliştirme ve Planlama, İş Geliştirme, Stratejik Pazarlama, İş Ortaklığı Yönetimi, İnovasyon Programı Yönetimi, Girişimcilik Programı Yönetimi gibi birçok farklı alanda rol aldı.

İnovasyon ve girişimcilik odağında birçok proje geliştirmiş ve projede yer almış olan Alpay halen Kurumsal Pazarlama - İş Ortaklığı Yönetimi ekibinde Yazılım Geliştirici Topluluklar Yönetimi’nden sorumlu yönetici olarak görev yapmaktadır. Alpay aynı zamanda  Geleceği Yazanlar proje ekibinde yönetsel bir role sahiptir.

Ali Servet Eyüboğlu

2008 yılında Gebze Yüksek Teknoloji Ensitüsü Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Ali Servet Eyüboğlu, üniversite hayatı boyunca oldukça aktif bir çalışma süreci yaşadı. Microsoft Student Partners Türkiye Grup Lideri, IEEE Mühendislik Kulübü Başkanı ve Türkiye Bilişim Derneği Gençlik Kolları Yöneticisi olarak görev yaptı. Bulunduğu pozisyonlarda Turkcell, Turk Telekom, Intel, Microsoft ve Google gibi sektörün ileri gelen kurumlarıyla birçok ortak projeye imza attı. Ekim 2008'de üniversite yıllarında ortaklarıyla birlikte mekanist.net'i kurdu. Eyüboğlu şu anda Silikon Vadisi kökenli Pond Ventures yatırım grubunun Mekanistnet İnternet Hizmetleri Ticaret Anonim Şirketi’ne yaptığı yatırım ile şirketini daha ileriye taşımak için çalışmalarına devam etmektedir.

Alkım Gözen

Paskal Reklam Ajansında yazılım geliştirici olarak flash tabanlı websiteleri ve Ajax tabanlı e ticaret siteleri geliştirdi. Sonrasında RX# Enterprise da IT direktörü olarak çalıştı. Burada .NET 3.5 Teknolojisi ile geliştirilen ERP sistemlerinde ve CRM Yazılımında görev aldı. Daha sonra TEKNOmart Mobile Technologies’de mobil Java geliştiricisi olarak çalıştı. Şuanda Matriks’te mobil teknolojiler konusunda takım liderliği görevini üstlenmektedir. Bos zamanlarında open-source software ve hardware ile yakın ilişkidedir.

Anıl Koman

Anıl Koman İzmir Ekonomi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Okurken yaptığı web girişimlerinden sonra geleceğim mobil olacağını düşünüp mezun olur olmaz İzmir'de mobil yazılım çözümleri sağlayan MobileCrea'yı kurdu. Mobil Belediye, Restorant, Hastane ve Otel uygulamaları başta olmak üzere 4 sene de 4 milyon kullanıcıya ulaşan projeler gerçekleştirdi. Şuanda İzmirin ilk ve en büyük mobil yazılım firması MobileCrea'da kurucu genel müdürlük görevini sürdürmektedir. 

Barış Güzelordu

Eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde tamamlayan Güzelordu, 2000 yılından bu yana Turkcell bünyesinde çeşitli pozisyonlarda görev aldı.  En son Turkcell'de "Incubation & Mobile Apps Birimi Yöneticisi" olarak görev yapan Güzelordu, Kasım 2010 tarihi itibariyle web'de inovasyon ve GSM & web birleşimi için sahibinden.com'da "Yazılım Geliştirme Direktörü" olarak görev aldı. 1 yıllık web yazılım geliştirme eğitimi sonrasında, özellikle VAS servislerinde Turkcell Gold Partner olarak piyasa liderliğini yapan firmalardan birisi olan Tikle firmasında CTO olarak görev yapıyor.

Can Özkan

Can Özkan, 2012 yılında Tobb Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirip Mobil Atölye'yi kurmuştur. Sadece mobil uygulama geliştirme üzerine çalışan Mobil Atölye ile kurumsal firmalar ve başarılı start-up'lar için uygulamalar geliştirmiştir. Mobil girişimler ve akıllı ev teknolojileri ile ilgilenmektedir. Şuanda da yeni mobil girişimi "Gurme" üzerine çalışmaktadır.

Cem Say

1976 Denizli doğumluyum. 1999 yılında Uludağ Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldum. 1999-2000 yılllarında Marmara Üniversitesi Profesyonel Bilgisayar Programcılığı eğitimini tamamlayarak çalışma hayatına atıldım. 2000 yılında Kibele İletişim’de web tabanlı uygulama geliştirme projelerinde görev aldım. 2000-2002 yılları arasında görev aldığım ODS Turizm bünyesinde Türkiye’nin ilk B2B web portalı olan guidetoturkey.com sitesini kodladım. 2002-2003 yılları arasında askerlik görevimi tamamladıktan sonra 2004 yılında Türkiye’nin ilk mobil teknoloji şirketlerinden biri olan aMVG ‘de görev alarak iş hayatına geri döndüm. aMVG bünyesinde sırasıyla sistem ve ağ sorumlusu, yazılım uzmanı, ürün yöneticisi ve proje yöneticisi pozisyonlarında çalıştım. 2011 yılından beri mobil uygulamalar proje yöneticisi olarak ve 2013 yılından beri de mobil uygulama takımı yöneticisi pozisyonunda tasarım ve yazılım süreçlerinden sorumlu olarak çalışmaktayım. Ek olarak İnternet Geliştirme Kurulu tarafından kurulan Siber Güvenlik İnisiyatifi’nde Mobilsiad’ı temsilen Teknik Araştırmalar ve Standartlar gurubunda görev almaktayım. 

Cem Ülkü

1972 yılında doğan Cem Ülkü, bir çok holding ve teknoloji şirketinde iş geliştirme ve proje yönetimi kademelerinde çalışmıştır. Uzmanlık alanları arasında mobil teknoloji servisleri, sosyal medya uygulamaları, Android ve iOS platformlarında geliştirilen uygulamalar, lokasyon bazlı servisler, 3rd Party API uyarlamaları ve Start-up şirket ve yazılım ekibi yönetimi gibi konular yer almaktadır. Mobil teknolojiler konusunda 15 yılı aşkın tecrübesi bulunan Cem Ülkü Schiller International University işletme mezunu olup anadil düzeyinde İngilizce bilmektedir. Tecrübelerini Turkcell Mobil Maraton ekipleri ile paylaşmaktan mutluluk duyacaktır.

Emre Küçükayvaz

Sahibinden.com mobil uygulamalar ekibinde takım lideriyim. Uzmanlık alanım iOS ve sunucu teknolojileri ancak Android, fonksiyonel programlama, öneri sistemleri ve "internet of things" ile de ilgileniyorum. Lisans derecemi Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden, yüksek lisans derecemi de Boğaziçi Üniversitesi Yazılım Mühendiliği Bölümü'nden aldım. 2006'dan beri yazılım ve internet sektöründe farklı kademelerde görev alıyorum. Oyak Emeklilik ve VeriPark'ta kurumsal uygulamalar geliştirdim. Mobilera'da birçok EUREKA projesinde Ar-Ge mühendisi ve proje koordinatörü olarak görev aldım. Pozitron'da mobil uygulamalar için sunucu ve arakatman uygulamaları geliştirdim ve eğitimler verdim. Eylül 2013'ten beri de Sahibinden.com'da çalışıyorum.

Ercan Balcı

Dokuz Eylul Universitesi Matematik ve Bremen Universitesi bilgisayar muhendisligi mezunu olan Ercan Balci, 14 yildir mobil teknolojiler sektorunde aktif rol ustlenmektedir. Turkiye, Avrupa ve Ortadogu`da GSM operatorlerinin cesitli servislerinin verilmesinde teknik yonetici olarak gorev almis ve sonrasinda ozellikle yeni  teknolojilerin sektorel uygulamalara adaptasyonu alaninda calismalar yurutmustur. Almanya,Belcika ve Hollanda`da Avrupadaki Turk nufusa yonelik kurulan en buyuk MVNO olan Ayyildiz markasinin olusturulmasindaki danismanlik gorevinin ardindan, halen Pordiva Ltd kurucu ortagi ve CEO`su olarak gorev yapmaktadır. Türkiye'de bir çok markaya mobil strateji, mobil uygulama, mobil web ve mobil ticaret konularında destek vermenin yanında Ercan Balci, son donemde mobil'in son kullanıcı deneyimi konusunda giyilebilir teknoloji, mobil sağlık, mobil içerik yönetimi ve mobil network yönetimi konularında ar-ge projelerine yönelmiştir.

Erkam Kalyoncu

Çalışma hayatına NBG Bilgisayar ve yazılım Firmasında, Yeşikart Büroları için Yeşilkart takip programını ve Sigorta Acenteleri için Poliçe takip programlarını yaparak başladı. Programlar Delphi de Mysql veritabanı kullanarak yazıldı. Daha Sonra Belsa Yazılım da Firma belediyelere yönelik geliştirilen C#.Net tabanlı e-dönüşüm projesinde yer aldı. Sonrasında Freelance olarak online eğitim projesi öğretmen ve öğrencilerin internet üzerinden görüntülü ve sesli olarak canlı bir şekilde ders işleme imkanını sağlayan bir uygulama geliştirdi. Bu proje server-client uygulaması olarak Java da gerçekleştirildi. Şuan Matriks’te mobil geliştirme ekibinde takım lideri olarak çalışmaktadır.

Esat Belhan

Esat Belhan, Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Akıman, ILAB, GittiGidiyor.com gibi internet şirketlerinde ve Ciner Medya’da (ATV-Sabah) yazılım mühendisi olarak çalıştı.

Bumoda.com ve Rozetle.com gibi e-ticaret girişimleri oldu.

2008 den bu yana Turkcell’de görev yapan Esat Belhan, halen Mobility ekibinde Kıdemli Ürün Yöneticisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Gürkan Ketenciler

1999 yılında Özel Ortadoğu Koleji’nden, 2004 senesinde de Bilgi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldu. 2005 yılı içerisinde internet ve mobil teknolojiler üzerine yazılım geliştirecek İnvemo İletişim Sistemleri firmasının kurucu ortağı olarak mobil ve internet teknolojileri üzerine işler geliştirdi. Turkcell, Avea ve Vodafone çözüm ortaklarına hizmet veren İnvemo genel faaliyet alanları olar ak SMS-MMS teknolojilerini seçti ve ilerleyen yıllarda iPhone iPad ve Android başta olmak üzere mobil cihazlara yönelik native uygulama geliştirme alanlarına da giriş yaptı. Yıl 2012’ye geldiğinde Türkiye’de faaliyet gösteren Habertürk, Sabah, Atv, Show TV, TRT gibi birçok ulusal kanala hizmet vermiş olan Invemo ile yollarını ayırıp Yellow Medya’da Ürün ve İş geliştirme sorumlusu olarak çalışma hayatına devam etti. Yellow Medya çatısı altında aralarında partnerleri Google, Yandex, Nokia, TomTom, Tripadvisor, Foousquare, Facebook gibi  birçok uluslararası firma ile ilişkileri yönetip, iş ve ürün geliştirme  sorumlusu olarak birçok projede görev aldı. 2012 senesi içerisinde başladığı Bilgi Üniversitesi İşletme Master programına devam Gürkan Ketenciler 2013 senesi sonlarına doğru mobil sektöre yön veren Done İletişim çatısı altında kıdemli ürün müdürü olarak çalışmaktadır.

Kaan Özdökmeci

2010 Yılında ODTÜ Bilgisayar ve Makina Mühendisliği bölümlerinden mezun oldum. Kısa bir süre TÜBİTAK SAGE'de çalıştıktan sonra, 2011'de Ali Aksakarya ile birlikte Solid-ICT yazılım şirketini kurduk. SolidICT'de Java temelli altyapı uygulamalarından mobil uygulamalara kadar pek çok farklı alanda yazılım geliştiriyoruz.

Muharrem Demir

Muharrem DEMİR, 2007 yılından bu yana Turkcell partner şirketlerinde ve Turkcell Teknoloji'de Turkcell Müzik, okul.com.tr, ÇalarkenDinlet ve turkcell.com.tr gibi birçok son kullanıcı servisinin geliştirilmesi ve projelerin yönetiminde yer aldı. 2013 yılından bu yana kurucu ortak olarak Valven'de mobil ve cloud teknolojiler üzerine çalışmaktadır. İlgi alanları arasında Android, iOS, video encoding, yazılım mühendisliği ve kullanıcı deneyimi konuları bulunmaktadır. Halen İTÜ Bilgisayar Müh. yüksek lisans yapmaktadır.

Muharrem Taç

1976 Bursa doğumludur, 1990 yılında Commodore 64 ile bilgisayarla tanışmıştır. 2001 yılından 2007 yılına kadar İstanbul Emniyet Müdürlüğünde bilgi işlem uzmanı Polis Memuru olarak görev yaptıktan sonra 2007'de özel sektöre geçerek Martı Yazılım, Bilginç IT Academy ve M2 Bilişim'de çeşitli yazılım görevleri üstlenmiştir. Halen M2 Bilişim'de AR-GE ve eğitimden sorumlu olarak görev yapmaktadır.

Mustafa Tan

İTÜ Endüstri Mühendisliği mezunu. 2000 yılından bu yana başta Finans ve Telekom olmak üzere IT dünyasındaki çeşitli kurumsal yazılım geliştirme projelerinde yer aldı. 2008 yılından itibaren ise Apple ile başlayan akıllı telefon dünyasına girerek native mobil uygulama geliştirme projelerinde yer almaya başladı. 2012 yılından bu yana da kurucu ortak olarak OBSS Mobile'ın Genel Müdürlüğü görevini yürütüyor. Aynı zamanda hobi amaçlı başlattığı http://www.iphoneturkey.com sitesinde editörlük yapıyor.

Olcay Ay

2006 Hacettepe Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunu. Mobilin geleceğin sektörü olduğunu düşünmektedir. Bu nedenle uzun bir süredir mobil teknolojilerle yakından ilgilenmektedir. Şu an Enocta adlı Online Eğitim firmasında mobil öğrenme üzerine uygulamalar geliştiren bir ekibin liderliğini yapmaktadır. Ayrıca mobil teknolojilerle ilgili onlarca etkinliğe imza atan Google Developer Group Ankara'nın aktif bir üyesidir.

Ozan Uysal

Son 5 senedir mobil uygulama dünyasında kurumsal firmaların iOS ve Android projelerinde uygulama geliştirme ve proje yönetimi aşamalarında çalışmıştır. Şu anda kurucusu olduğu Appcent firmasında mobil uygulama projelerine devam etmektedir. Bununla beraber kurumsal firmalara mobil uygulama geliştirme eğitimleri vermektedir. Türkiye'deki ilk k12 iOS Geliştirme kulübünü de Üsküdar Amerikan Koleji ile birlikte başlatmıştır.

Özgür Zan

1994 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi, 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden mezun oldu. Aynı yıl mobil yazılımlar geliştirmek için kurulan Done İletişim Bilgi Sistemleri firmasının kurucu ortağı oldu. Avea, Ericsson ve Turkcell'in çözüm ortağı olan, ana faaliyet alanı mobil mesajlaşma (SMS/MMS), mobil site (WAP/HTML5) ve mobil uygulamalar (iPhone/iPad, Android) geliştirmek olan Done, Türkiye'nin önde gelen mobil projelerinde yer aldı ve ayrıca 7 farklı ülkeye yazılım ihraç etti. Done, aldığı 20'nin üzerinde ödül ile Türkiye'de en çok ödül alan mobil yazılım firmalarından biridir. Bunlar arasında;2012 yılında Turkcell'in en iyi uygulama ve servis geliştirme firması seçtiği Done;2007 yılında Deloitte firmasından Fast 50 Türkiye kapsamında en hızlı büyüyen 6. firma, Fast 500 Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesinde en hızlı büyüyen 183. firma ödülünü kazanmıştır. Kuruluşundan beri Done'de yönetici ortak olarak devam eden Dr. Özgür ZAN, iş yaşamı ile paralel olarak akademik çalışmalarına da devam etmektedir. Yeditepe Üniversitesinden işletme yüksek lisansını 2002'de Organizasyon ve İşletme alanındaki doktorasını da 2008 yılında tamamlamıştır. 2010 yılından beri Kadir Has Üniversitesi (KHÜ), Yeni Medya bölümünde "Kullanıcı Deneyimi" isimli yüksek lisans dersini vermekte, 2012 yılından beri de KHÜ Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve UserSpots işbirliği ile "Kullanılabilirlik" alanında seminer programında eğitim vermekte, çeşitli üniversite ve etkinliklere konuşmacı olarak katılmaktadır.

Serdar Biçer

Serdar BİÇER, mobil sektörde faaliyet gösteren Valven'in kurucularından olup CTO olarak görev yapmaktadır. 2008 yılından bu yana Java ve JavaScript tabanlı web projeleri ile Android uygulamaları geliştirmiş ve projeleri yönetmiştir. Lisans derecesini YTÜ Bilgisayar Müh. bölümünden, yüksek lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Müh. bölümünden almıştır. YTÜ Bilgisayar Müh. bölümünde doktora eğitimini sürdürmektedir. Yazılım kalitesi üzerine uzmanlaşma amacındadır.

Serkan Ünsal

Serkan Ünsal is the founder of  dakick.com, an online event recommendation service (dakick is launched in 2011 and acquired by Turkcell in 2014) He’s worked at Ericsson Crea-World and Turkcell for 9 years as product manager and business development specialist. In 2009,  he became entrepreneur and wrote two books about entrepreneurship (“Digital Entrepreneurship Guide” and “”Silicon Valley and Entrepreneurship”). He has a B.S. degree in Electrical and Electronics Engineering in METU and M.S. degree in Business Administration in Bilgi University.

Sunay Şener

Anadolu Üniversitesi işletme fakültesinden mezun olduktan sonra Mali Müşavirlik kariyerini yarıda bırakarak e-ticaret sektörüne atıldı. Türkiye'nin en büyükleri arasında yer alan son kullanıcı elektronik firmasında B2B alt yapısı kurdu, bir çok retail ve son kullanıcı kampanya fikirleri kurgulayıp yönetti. Bu süre zarfında bir çok firmaya e-ticaret danışmanlığı yaptı. 2009 yılında kurduğu aile şirketi için yürüttüğü Google Adwords kampanyası Google tarafından başarı hikayesi olarak yayınlandı ve Google Kobi günlerinde örnek girişim olarak gösterildi. 2010 yılında Pordiva firması İş Geliştirme ve Pazarlama yöneticisi, 2011 yılından bu yanada Kurucu Ortak ve C.M.O olarak görev almaktadır. Son dönemde girişimcileri arasında yer aldığı Pagodive yeni nesil mobil pazarlama araçları üzerine çalışmalarına devam etmektedir.

Taylan Demirkaya

Taylan Demirkaya 1995'de TED Ankara Kolejinden mezun olduktan sonra, üniversite eğitimini Bilkent Üniversitesi İşletme bölümünde devam etti. 1999 yılında Bilkent üniversitesinden lisans 2002 yılında ise Başkent Üniversitesinden pazarlama ve finans alanında master derecesini aldı. Doktorasını davranışsal finans üzerine 9 eylül üniversitesinde tez aşamasında devam etmektedir.

Taylan Demirkaya, 2003'de İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı sonra öğretim görevlisi olan Demirkaya, 2010 yılında Türkiye'nin girişimciler için ilk kuluçka merkezi olan Embryonix'in direktörü oldu. Yeni Asır TV'de sosyal medya ve dijital dünya konularını ele alan Internet Medyası programının uzmanlarından olan Demirkayaayrıca 3 yıl içerisinde 200'den fazla kuruma sosyal meyda ve girişimcilik üzerine sunum yaptı. 3 internet projesinin milyon dolardan fazla değerlenmesini ve başarılı bir şekilde yollarına devam etmesini sağlayan Demirkaya'nın dijital dünya, sosyal medya ve girişimcilik üzerine kendine ait 4 bloğu bulunmaktadır. Media Cat'in Türkiye'deki en etkili pazarlama ve marka bloglarında ilk 50'de yer alan Demirkaya ayrıca iki girişimcilik kitabında da yazarlık yapmıştır.

Şekip Can Gökalp

İstanbul Erkek Lisesi mezunu olan Şekip Can Gökalp, üniversite eğitimi almak üzere gittiği Almanya'da internet üzerine çeşitli girişimlerde bulunduktan ve Türkiye pazarında aktif internet şirketlerine danışmanlık verdikten sonra Netlog Türkiye iş geliştirme sorumlusu olarak İstanbul'a döndü. Ekim 2009'da yatırımcı desteğini arkasına alan Gökalp, ortaklarıyla birlikte Türkiye'nin mobil internet odaklı ilk reklam networkü olan mobilike'ı kurdu.

Naci Dai

Deneyimli bir eğitimci ve girişimci olan Naci Dai, eteration a.ş'nin kurucusudur. Açık Kaynak Yazılım'ın güçlü bir destekçisi olup, Eclipse Vakfında görev yapmakta ve vakfın mimari konseyininin üyeleri arasındadır. Eteration öncesinde BEA Systems Inc. ve The Object People Inc'de yönetici ve teknik rollerde çalışmıştır. Doktorasını Carleton University, Ottawa, Kanada da tamamlamıştır. Halen Sabancı Ünivesitesinde öğretim üyeliği görevini de yürütmekte olup yazılım teknolojileri ve geliştirme, sosyal ağlar ve dağıtık yazılımlar konularında dersler vermektedir.

Eteration uluslararası alanda çeşitli sektörlere üstün yazılım çözümleri sunmayı hedefleyen bir Türk yazılım ve AR-GE kuruluşudur. Kurumsal Mobil Çözümler, IoT, M2M, Java, Hizmet Tabanlı Mimari (SOA), Web Teknolojileri kapsamlı, disiplinli ve metodolojik yaklaşım ile öne çıkarak tercih nedeni olmaktadır.

Görkem Çetin

1993 yılından beri Linux kullanıcısı ve açık kaynak gönüllüsü. Gelecek A.Ş, Vestel, TÜBİTAK firmalarında Linux, gömülü sistemler, akıllı TV, insansız hava araçları konularında çalıştı. Toplam bütçesi 30M$'ı geçen 2 AB projesi, 1 Eureka ve 2 TEYDEB projesinde görev aldı. Linux, IPTV, güvenilir bilişim, açık kaynak kodlu sistemler, Linux ve insan bilgisayar etkileşimi konularında 15 makalesi, 5 kitabı ve 3 kitap bölümü var. Halen Turkcell'de çalışıyor.