Turkcell | Geleceği Yazanlar

Google Play Store uygulamamı reddetti

Arkadaşlar uygulamayı yükledim fakat 1 saat geçmeden uygulama reddedildi diye mail gönderdiler. Öncelikle daha önce başıma gelenleri anlatayım kısaca benim daha önce kendi adıma kendi kartımdan ödediğim ve aldığım geliştirici hesabım vardı kapandı askıya alınan uygulamalardan dolayı. Ardından baya bi aradan sonra bi arkadaşın kartıyla ödediğimiz yine arkadaşın bilgisayarından ve internetinden açtığımız bi hesap var şuan yeni açtık. Ve oraya uygulamayı yükledik. Gelen mail ise şöyle : 
	This is a notification that your application submission, Bugün Ne İzlesem, for package ID com.cmk.wtw, has been rejected. If this submission was an update to an existing app, the version published prior to this update is still available on Google Play.


	Please address the issue described below, then submit an update with your changes.


	REASON FOR REJECTION:Violation of the intellectual property and impersonation or deceptive behavior provisions of the Content Policy. Please refer to the IP infringement and impersonation policy help article for more information.


	Your app and/or elements of its listing on Google Play, including title, description, logo(s), or promotional screenshots must not include unauthorized usage of protected works belonging to a third party.
	Your app icon and promotional screenshots must not contain images that appear confusingly similar to existing products.
	Protected work could typically include product names, brands, images, logos, music, and similar works.


	Please make modifications to your app and/or its listing to bring it into compliance. To do so, remove any content that may be a protected work in your app and/or app listing.


	If you are authorized to utilize this content, please contact us via the Google Play Help Center and attach verifiable and accepted proof of permission.


	All submission rejections are tracked. Repeated rejections due to policy violations will result in app suspension, at which point this app will count as a strike against the good standing of your developer account and no longer be available on Google Play.


	This notification also serves as notice for other apps in your catalog. You can avoid future submission rejections and/or app suspensions by immediately ensuring that no other apps in your catalog are in violation of (but not limited to) the above policy. Before publishing applications, please ensure your apps’ compliance with the Developer Distribution Agreement and Content Policy.


	If you feel we have made this determination in error, you can visit this Google Play Help Center article.


	The Google Play Team


	

 

Uyarı mesajı ise :
	UYGULAMA REDDEDİLDİ


	Gönderdiğiniz uygulama, Fikri Mülkiyet'e ilişkin Google Play Geliştirici Programı Politikası'nı ihlal ettiği için reddedildi. Bu gönderim, mevcut bir uygulamanın güncellemesiyse bu güncellemeden önce yayınlanan sürüm Google Play'de kullanılabilir olmaya devam edecektir. Lütfen telif hakkı ihlali ve kimliğe bürünme yardım makalelerini inceleyin, ardından lisansı olmayan resimleri uygulamanızdan ve/veya girişinizden kaldırın ve uygulamayı tekrar gönderin. Ek ayrıntılar, hesap sahibi e-posta adresinize gönderilmiştir.


	

 

Lütfen yardımcı olun uygulamanın ekran fotoğrafları ve iconları şunlar : 

http://i.hizliresim.com/2gv93q.png

http://i.hizliresim.com/BMoAQg.png

http://i.hizliresim.com/ZD2EBa.png

http://i.hizliresim.com/l7BWGX.png

http://i.hizliresim.com/VV2Mnn.png

http://i.hizliresim.com/n7YW60.png

http://i.hizliresim.com/1yjgWA.png

http://i.hizliresim.com/Ladnzj.png

 

Bir başka uygulama var google play'de hemen hemen birbirine benzeyen uygulamalar film afişlerini içeren bir uygulama o kabul edilmiş fakat benim kendi uygulamam kabul edilmedi.

  0

  Yakup GÖVLER

  MEB - 05 Aralık 2019

  Uygulama içerisinde kullandığınız simgeler, ikonlar ya da telif hakkı doğurabilecek öğeler varsa onları kaldırmanızı istiyor. 

  Film afiş resimleri ya da bir yerlerden çektirdiğiniz buna benzer içerikler sorun yaratıyor olabilir. Onaylanmış olan telif sorunlarını halletmiş olabilir.

  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.