Sıkça Sorulan Sorular

 

1. Her eğitimi alabilir miyim?

Evet, site üzerinde istediğiniz eğitimleri alabilirsiniz.

2. Sınavlardan geçmek için kaç puan almam gerekiyor?

Her eğitim 20 sorudan oluşuyor ve sınavı geçmek için soruların en az  %75’ini (yani 15 soruyu) doğru yanıtlamanız gerekiyor. Eğer bir sınavdan geçerli not alamazsanız, hazırlanmak ve sonrasında sınava tekrar girebilmek için 1 gün geçmesi gerekiyor.

3. Yeni eğitimler ne sıklıkla güncelleniyor?

Bölümlerle ilgili tüm eğitimler ve sınav soruları sürekli güncellenmektedir.

4. Eğitimlerin sonunda alınabilecek bir başarı belgesi var mı?

Projede her bir platform (Android, iOS, Windows Phone) için alabileceğiniz farklı başarı belgesleri vardır. Sınavı geçtiğiniz zaman ilgili başarı belgesi bağlantısı profil sayfasında görüntülenir. Eğer bir platform için tüm başarı belgelerini tamamlarsanız (Android ve iOS için 4, Windows Phone için 2), yılda iki kez yapılacak fiziksel uzmanlık sınavlarına katılmaya hak kazanırsınız.

5. Başarı belgesi almam bana ne katacak?

Turkcell’in sunduğu mobil uygulama geliştirme başarı belgesi ile mobil uygulama bilgi birikiminizi artırabilir, kişisel gelişiminizi ve kariyer adımlarınızı hızlandırabilirsiniz. Özgeçmişinize yazabileceğiniz bu bilgiler iş başvurularında sizin için önemli bir avantaj yaratacaktır.

6. Sitedeki başarı belgelerinin basılı ve ıslak imzalı halini nasıl alabilirim?

Eğitimleri tamamlayıp, bilgisayarınızda yaptığınız sınavlardan geçer notları aldıktan sonra, yılda iki kez gerçekleştirilecek fiziksel sınavlara katılmanız ve bu sınavları %75 başarı ile tamamlamanız halinde matbu ve ıslak imzalı bir başarı belgesini almaya hak kazanırsınız.

7. Sınav tarihleri nereden ve nasıl duyurulacak?

Sınavlarımız yılda iki kez yapılmakta olup, her sınav öncesi tüm Geleceği Yazanlar üyelerine duyuru gönderilmektedir. Ayrıca yine Etkinlikler kısmından da her zaman güncel etkinliklere ulaşabilirsiniz. Bu duyuruları almış ve daha önce belirlenen sınavları geçmiş iseniz, Turkcell Geleceği Yazanlar’a başvurmanız durumunda, -sınav merkezlerindeki kapasiteye bağlı olarak- Android, iOS ve Windows Phone sınavlarına girip başarı belgenizi alabileceksiniz.

8. Koçluk desteği nasıl alabilirim?

Geleceği Yazanlar'da yer alan Danışmanlarımız alanında uzman kişilerdir ve Soru&Cevap bölümümüz ya da e-posta üzerinden kendileriyle iletişime geçerek gün içinde destek alabilir ya da etkinliklerimize katılarak kendileriyle doğrudan iletişim kurabilirsiniz.

9. Sınavlar ve başarı belgeleri ücretli mi?

Turkcell Geleceği Yazanlar platformundaki sınavlara giriş ve bu sınavlardan alınan başarı belgesi ve sonrasındaki başarı belgeleri tamamen ücretsizdir.