GELECEĞİ YAZANLAR BLOG

Yeni Blog Yaz

Geleceği Yazan Kadınlar Projesi Ara Final Sonuçları

Mehmet Aca - 17 Ekim 2017

24 Nisan’da başvuru süreciyle başlayan Geleceği Yazan Kadınlar projemizde önemli bir dönüm noktasına geldik. Mobil kodlama ile ilgili yeni bilgiler edindiğiniz ve yoğun emek sarfettiğiniz iki aylık yoğun eğitim ve iki buçuk aylık bir proje geliştirme süreci sonucunda il seçmeleri ve yarı final heyecanını birlikte yaşadık. Jürimiz, objektif değerlendirme kriterleri çerçevesinde finalde yarışacak 10 projeyi belirledi.

 
Projeye katılan ve sunumlarını gerçekleştiren tüm katılımcılarımıza TOBB ve Turkcell olarak teşekkür ederiz.
 

4 Cevap

Selin Talur

23 Ekim 2017

Merhaba bu etkinliğe daha önce başka bir platformda hazırlamış olduğumuz bir projenin android versiyonunu geliştirerek katılabiliyor muyduk?.

Jennifer Loss

10 Temmuz 2018

The results reveal ladies' self‐described advantages and disadvantages in the project management calling demonstrating that while ladies venture supervisors do keep on experiencing marginalization from gender bias, they are utilizing coursework writing service near me specific job difficulties and issue pitching conditions further bolstering their advantage in moving through gender bias.

Yemliha

21 Temmuz 2018

Bu yılki teknoloji zirvesinin en çok merak edilen isimlerinden biri de Prodea Systems Kurucusu ve CEO’su Anousheh Ansari’ydi.

Dünya çapında Uzay Turisti ve girişimci olarak tanınan Ansari, “Uzay Yolcusu Kalmasın!” başlıklı konuşmasında, çocukluğundan beri hayali olan uzay seyahatini nasıl gerçekleştirdiğini anlattı ve bilim ve teknoloji ile ilgili öngörülerinden de bahsederek, katılımcıların ufkunu açacak bir konuşma yaptı. 

 Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri sayesinde ülkemizdeki tüm görev yapan, eğitim görevlileri, kendilerine uygun olan MEBBİS modülünü seçerek, online ortamda işlerini kolay ve gayet hızlı olarak gerçekleştirebiliyor.

‘’Her şey bir hayal ile başlar. Bu yüzden hayal gücünü daha çok kullanmamız gerek.’’ diyerek sunumuna başlayan Ansari, uzay seyahati ile ilgili deneyimlerinden oluşan ilgi çekici görüntüleri katılımcılarla paylaştı.  

Uzay seyahatinin kendisi için inanılmaz bir deneyim olduğunu söyleyen Ansari, ‘’Tekrar böyle bir seyahate çıkmaya cesaret edebilir misiniz?’’ sorusuna ise, ‘’Kesinlikle’’ cevabını verdi. Hatta sürekli uzayda yaşayabileceğini, dışardan dünyaya bakmanın mükemmel bir his olduğunu da dile getirdi.  

Sınır, din, dil ve ırk ayrımı olmadan dünyayı seyretmenin eşsiz güzellikte bir duygu olduğunu belirten Ansari, gelecekte uzayın öneminin artacağını da vurguladı. ‘’Nüfus artıyor, kaynaklar tükeniyor; artık dünya dışında başka yerlere de açılmamızın zamanı geliyor.’’ dedi. 

Gelecek ve teknoloji ile ilgili öngörülerde de bulunan konuşmacı, geleceğin hızla ilerleyen teknoloji karşısında öngörülemez olduğuna vurgu yaptı. ‘Evet, şu an teknoloji öngörülemiyor ama en azından buna kendimizi hazırlayabiliriz.’’ diyerek, gelecekteki teknolojilere uyum sağlamamızın bizim lehimize olduğu konusunda telkinlerde bulundu ve bu konuda katılımcılara cesaret verdi. 

Özellikle 3 boyutlu yazıcılar ve sanal gerçeklik gibi konulara değinen Ansari, bu iki teknolojinin hayatımızı değiştirebilecek güce sahip olduğuna inanıyor. Hatta 3 boyutlu yazıcıların hayatımızın her alanında olacağı konusunda güçlü fikirlere sahip.  

Yapay zeka ile bir takım engellilik durumlarının ortadan kalkacağına ve 3 boyutlu yazıcılar sayesinde insan organlarının yeniden üretilebileceğine inanan Ansari, bütün bu teknolojik gelişmelerin kendisine çok umut verdiğini dile getirdi.  

 

jackwalker

18 Eylül 2018

In case you're writing assignment help, you shouldn't be amazed to discover that the outcomes segment is genuinely imperative. All things considered, it's the place you present your discoveries the products of your examination.

Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.