GELECEĞİ YAZANLAR BLOG

Yeni Blog Yaz

Gönüllü MIT App Inventor Eğitmeni Olmak İster misin?

Mehmet Aca - 20 Kasım 2017

Geleceği Yazanlar olarak bugüne kadar online eğitimlerimizin yanında Türkiye'nin tüm şehirlerinde yüzlerce sınıf içi eğitim düzenledik.
Bu çalışmaları "Gönüllü Eğitmenler" ile beraber daha da yaygınlaştırmak istiyoruz.

Türkiye'de 81 ilde çocuklara kodlama eğitimi planlıyoruz. 
Çocuklara yönelik kodlama eğitimleri çalışmalarımız için Gönüllü MIT App Inventor eğitmeni arıyoruz.

  • MIT App Inventor 301 başarı belgen varsa, 
  • Bulunduğun şehirde çocuklara eğitim vermek istiyorsan,
  • Bilgini paylaşmayı seviyorsan sen de aramıza katıl!


Gönüllü eğitmenlik için son başvuru tarihi : 27 Kasım 2017

Başvuru için : http://bit.ly/2hLVnws

9 Cevap

Ahmed Enis Erkaya

20 Kasım 2017

Ağaç yaş iken eğilir. :)
Çocukları kod dünyasına giriş yaptırarak geleceğe umutla bakmamızı sağlıyorsunuz. Teşekkürler Geleceği Yazanlar.

Natasha Aiken

09 Mart 2018

Application Inventor transformed completely that. While maximum programming situations are content based, App Originator is graphic, and it can be utilized by any individual who can move a symbol. It gives clients a chance to join capacities like SMS and Professional Essay Help into their applications without understanding the specialized intricacy behind them.

r

02 Nisan 2018

Notwithstanding our online instruction in Turkey so far as Future Writers. Application Inventor changed totally that. It is conceivable to utilize an image as an image, Essay Writing Services Uk

thutrangctp

30 Haziran 2018

I like to walk in the afternoon. That helps me to exercise, breathe the air and get along with nature. Watching people walk, is fun 

superfighters 2

 

 

Yemliha

21 Temmuz 2018

Güneş Sistemi'nin devi Jüpiter, Juno uzay aracının yörüngesine girmesiyle önümüzdeki aylarda astronomideki ana dersimiz olacak.

Juno'nun veri toplamaya başladığı günlerde, yer teleskoplarıyla yapılan gözlemler Büyük Kırmızı Leke hakkında yeni bilgiler sundu.

Nature dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, Jüpiter'in alçak atmosferindeki dev kasırganın hareketi, üst katmandaki sıcaklığın sebebi olabilir. Bu da, her iki atmosfer tabakasının bağlantılı ve etkileşim halinde olabileceğine işaret ediyor.

Güneş Sistemi'ndeki en devasa fırtınalardan birini oluşturan Büyük Kırmızı Leke, 16.000 kilometreyi aşan bir genişliğe sahip. 19'uncu yüzyılın başlarından bu yana gözlemlenen Büyük Kırmızı Leke'deki rüzgarların hızı saatte 645 kilometreye kadar ulaşıyor.

Hawaii'de bulunan NASA Kızılötesi Teleskop Tesisi'nde yapılan gözlemler, korkutucu kasırganın sahip olduğu ısının 1626 dereceye kadar çıktığını gösterdi. Jüpiter'in üst atmosferindeki küresel sıcaklığın ise yaklaşık 626 derece olduğu biliniyor.

Sıcaklıktaki bu belirgin değişim, yüksek enerji dalgalarından kaynaklanıyor olabilir. Bu da, dev kasırganın türbülans hareketlerinin yukarı fırlayan akustik dalgalar oluşturduğu anlamına geliyor. Güçlü enerji dalgaları üst katmana ulaştığı zaman buradaki atomları sarsıyor ve sıcaklıkta ciddi değişimlere neden oluyor.

Bulgular, Jüpiter alt ve üst atmosferinin bağlantılı olduğuna işaret etse de, her iki katman arasında 800 km mesafe olduğu düşünüldüğünde bu oldukça şaşırtıcı. Araştırmada yer alan Boston Üniversitesi'nden James O'Donoghue, "Bu iki bölgenin herhangi bir sebeple bağlantılı olamayacağını düşünüyorduk ancak beklentimizin aksi çıktı" ifadesini kullandı.

Son zamanlarda birçok erkeğin tercih ettiği desenli keten pantolon modelleri ön plana çıkan giysi türleri arasında yer alıyor. Özel davetlerde tercih edilen ve kolay bir şekilde kombin yapılan bu modeller moda ile uyumludur. Bilindiği üzere bu tür erkek keten pantolon modelleri moda programlarında sık sık kullanılıyor.

Damalı Erkek Keten Pantolon Modelleri

 

 

Sayfalar

Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.