Turkcell | Geleceği Yazanlar

GELECEĞİ YAZANLAR BLOG

Yeni Blog Yaz

Ödemelerin üçte biri mobilden yapılıyor

Geleceği Yazanlar Ekibi - 26 Ağustos 2016

Uzmanlık seçmek bizim değerimizi artırabilir ama seçeceğimiz alanı doğru bilgi ve öngörü ile seçmek şartıyla.

Bu yüzden bu yazıda sizlerle GfK’nın yaptığı bir araştırmanın sonuçlarını paylaşmak istedim. Belki de bu yazıyı okuduktan sonra mobil ödeme altyapıları konusunda biraz daha bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz.

Araştırma şirketi GfK tarafından hazırlanan “Tüketici alışkanlıkları” raporuna göre, online yapılan işlemlerin başında, seyahat ve eğlence harcamaları yüzde 66 ile ilk sırada yer alıyor. Online satın almaların yüzde 55’ini ise giyim, tüketici elektroniği ve finansal hizmetler oluşturuyor. Araştırmada, üç kişiden birinin mobil cihazlar üzerinden ödeme yaptığı ifade ediliyor. Euromonitor tarafından gerçekleştirilen araştırmaya göre ise dijital ödeme ve transfer pazarı, 2017’de yüzde 22,2 oranında büyüyecek.

6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları kanunu ile ödeme sistemleri alanında yeni bir yola girildi. Ödeme pazarı son 10 yıl içinde iki kattan daha fazla büyüdü. Geçen yıl itibariyle 6493 sayılı kanun ile lisanslı Ödeme Hizmetleri kuruluşları, 11,3 milyon müşteriye toplam 16 milyar TL’lik işlem gerçekleştirdi. 6493 sayılı kanun ile para transferleri, fatura ödemeleri dahil her türlü ödeme işlemleri yasal bir temele kavuşmuş oldu.

Bu sürekli büyüyen alanda nitelikli yazılımcılara ihtiyacın artacağı çok açık. Belki bugün yazılımcılığa bebek adımları ile başlıyorsunuz ama hedefinizi doğru belirlerseniz daha hızlı ve motive ilerleyebilirsiniz.

3 Cevap

sabahattin inan

02 Şubat 2017

geleceyin tarihni gelececeyin yazanları degiştirir sarsılmaz saygılar

sabahattin inan

02 Şubat 2017

dünya deyişmez insanlar deyiştirir geliştirmek için istemek ve inanmak lazım ben inanıyorum sonsuza kadar herşey insan deyiştirecek sarsılmaz< sbhttn_szn88 saygılar

latife

19 Eylül 2019

<a href="https://www.obezitehaber.com/mide-kucultme-tup-mide-ameliyati/" rel="tüp mide ameliyatı">tüp mide ameliyatı</a> ve obezite haberleri

Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.