Turkcell | Geleceği Yazanlar

GELECEĞİ YAZANLAR BLOG

Yeni Blog Yaz

Geleceği Yazanlar Tasarım Fikirlerinizi Bekliyor

Geleceği Yazanlar Ekibi - 02 Eylül 2015

Türkiye'nin en kapsamlı mobil geliştirme platformu olan Geleceği Yazanlar, şimdiye kadar gittiği 80'dan fazla üniversite, dokunduğu 500.000'den fazla kişi ve 40.000'i aşkın üyesiyle her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu önemli sosyal sorumluluk projesinde Geleceği Yazanlar'a artık sadece web üzerinden değil, Geleceği Yazanlar Elçileri'nin hazırlayacağı mobil uygulama üzerinden de erişebileceğinizi müjdelemek istiyoruz.

Elçilerimiz daha önceki çalışmalarında, App Inventor ve Scratch eğitim setlerini oluşturmuşlardı. Şu anki çalışmalarında ise Geleceği Yazanlar platformunun Android uygulamasını hayata geçiriyorlar.

Bizler, elçilerimiz ile beraber bu mobil uygulamanın tasarım sürecinde sizlerin de tasarım fikirlerini bekliyoruz.

Bu sosyal sorumluluk projesinde gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz mobil uygulamanın kullanıcısı olan sizlerin, isteklerini ve tasarımlarını değerlendirmek istiyoruz. Bu ortak havuzda tüm üyelerimizle birlikte yer almak bizleri daha çok mutlu edecek. Eğer mobil uygulamamızı kullanırken ekranlarda kendi tasarımınızı görmek istiyorsanız, bu fırsatı sakın kaçırmayın :)

 

Mobil uygulamamızın detayları

Uygulamamız 2 aşamadan oluşacak. İlk olarak sizlerle paylaşmayı hedeflediğimiz birinci aşamada aşağıdaki kategoriler olacak.

 • Eğitim
  • Mobil
  • Web
  • Oyun
 • Blog
 • Etkinlik
 • Profiller

İkinci aşamadaysa aşağıdaki özellikler eklenecek.

 • Üye Giriş/Üye Kayıt Ekranı
 • Soru - Cevap Bölümü

Sizlerden bu kategorilere göre mockup tasarımlarınızı en geç 7 Eylül 2015 Pazartesi saat 09:00'a kadar hazırlamanızı istiyoruz. Tasarımlarınızı buradaki form üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Paylaşım süreci tamamlandıktan sonra sizin gönderdiğiniz tasarımları ekipçe değerlendireceğiz ve önümüzdeki günlerde uygulamamızda faydalanacağımız şablona karar vereceğiz. Gönderilen tasarımlardan en iyilerini yine bir blog yazısı ile sizlere duyuracağız.

Bu projeye katkıda bulunmak isteyen tüm üyelerimize şimdiden teşekkürler :)

6 Cevap

Cüneyt Ayyıldız

03 Eylül 2015

Adam akıllı herşeyin olduğu bir mockup sitesi malesef yok, bunun yerine xml tasarımlarımızı yapıp device artwork şeklinde göndersek olur mu? 

Ali Işıngör

03 Eylül 2015

Cüneyt Ayyıldız

03 Eylül 2015

Hocam konuda bahsedilen bütün araçları biliyorum, benim bahsetmek istediğim android UI de olan herşey o sitelerde mevcut değil. Atıyorum NavigationView yok en basitinden, böyle nesnelerin eklenmesi için ya XML tasarımımızı artwork şeklinde hazırlayıp gönderebileceğiz yada ancak kağıt üzerine çizerek...

Yusuf Eren Utku

08 Eylül 2015

Tabi ki olur =)

Kadirhan Ekmekçioğlu

03 Eylül 2015

Mockup konusunda haklısın ama Photoshop üzerinden de bunu yapabilirsin ve ya xml tasarımını da gönderebilirsin

Sayfalar

Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.