Geleceği Yazanlar

Geleceği Yazanlar Tasarım Fikirlerinizi Bekliyor

Türkiye'nin en kapsamlı mobil geliştirme platformu olan Geleceği Yazanlar, şimdiye kadar gittiği 80'dan fazla üniversite, dokunduğu 500.000'den fazla kişi ve 40.000'i aşkın üyesiyle her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu önemli sosyal sorumluluk projesinde Geleceği Yazanlar'a artık sadece web &uu...

Türkiye'nin en kapsamlı mobil geliştirme platformu olan Geleceği Yazanlar, şimdiye kadar gittiği 80'dan fazla üniversite, dokunduğu 500.000'den fazla kişi ve 40.000'i aşkın üyesiyle her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu önemli sosyal sorumluluk projesinde Geleceği Yazanlar'a artık sadece web üzerinden değil, Geleceği Yazanlar Elçileri'nin hazırlayacağı mobil uygulama üzerinden de erişebileceğinizi müjdelemek istiyoruz.

Elçilerimiz daha önceki çalışmalarında, App Inventor ve Scratch eğitim setlerini oluşturmuşlardı. Şu anki çalışmalarında ise Geleceği Yazanlar platformunun Android uygulamasını hayata geçiriyorlar.

Bizler, elçilerimiz ile beraber bu mobil uygulamanın tasarım sürecinde sizlerin de tasarım fikirlerini bekliyoruz.

Bu sosyal sorumluluk projesinde gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz mobil uygulamanın kullanıcısı olan sizlerin, isteklerini ve tasarımlarını değerlendirmek istiyoruz. Bu ortak havuzda tüm üyelerimizle birlikte yer almak bizleri daha çok mutlu edecek. Eğer mobil uygulamamızı kullanırken ekranlarda kendi tasarımınızı görmek istiyorsanız, bu fırsatı sakın kaçırmayın :)

 

Mobil uygulamamızın detayları

Uygulamamız 2 aşamadan oluşacak. İlk olarak sizlerle paylaşmayı hedeflediğimiz birinci aşamada aşağıdaki kategoriler olacak.

 • Eğitim
  • Mobil
  • Web
  • Oyun
 • Blog
 • Etkinlik
 • Profiller

İkinci aşamadaysa aşağıdaki özellikler eklenecek.

 • Üye Giriş/Üye Kayıt Ekranı
 • Soru - Cevap Bölümü

Sizlerden bu kategorilere göre mockup tasarımlarınızı en geç 7 Eylül 2015 Pazartesi saat 09:00'a kadar hazırlamanızı istiyoruz. Tasarımlarınızı buradaki form üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Paylaşım süreci tamamlandıktan sonra sizin gönderdiğiniz tasarımları ekipçe değerlendireceğiz ve önümüzdeki günlerde uygulamamızda faydalanacağımız şablona karar vereceğiz. Gönderilen tasarımlardan en iyilerini yine bir blog yazısı ile sizlere duyuracağız.

Bu projeye katkıda bulunmak isteyen tüm üyelerimize şimdiden teşekkürler :)

Yorumlar

Cüneyt Ayyıldız
03.09.2015 - 12:28

Adam akıllı herşeyin olduğu bir mockup sitesi malesef yok, bunun yerine xml tasarımlarımızı yapıp device artwork şeklinde göndersek olur mu? 

Kadirhan Ekmekçioğlu
03.09.2015 - 04:03

Mockup konusunda haklısın ama Photoshop üzerinden de bunu yapabilirsin ve ya xml tasarımını da gönderebilirsin

Cüneyt Ayyıldız
03.09.2015 - 06:14
Hocam konuda bahsedilen bütün araçları biliyorum, benim bahsetmek istediğim android UI de olan herşey o sitelerde mevcut değil. Atıyorum NavigationView yok en basitinden, böyle nesnelerin eklenmesi için ya XML tasarımımızı artwork şeklinde hazırlayıp gönderebileceğiz yada ancak kağıt üzerine çizerek...
Ekrem
06.09.2015 - 10:10

selamlar ,guzel bir platform dusunmusunuz.bence web sitesinden daha  farklı bir tasarım olursa daha guzel yani mobile has bir arayuz olabilir.ornek vermek gerekirse ,turkcell'in istiklal caddesindeki merkezi diğer yerlerden farklı bir konseptte, yani istiklal caddesine has bir tasarım .bu bir ornek .

simdiden emegi gecen herkese cook cok tesekurler..

Yusuf Eren Utku
08.09.2015 - 01:37

Tabi ki olur =)