ETİKETLER

android-sync-adapter

İÇERİK TÜRLERİ

Bağlantı ve Bulut İçeren Uygulamalar Yaratmak

Bu dersler size uygulamanızı dünyaya nasıl bağlayacağınızı anlatacak. Çevredeki cihazlara, internete nasıl bağlanacağınızı ve uygulamanızın verilerini nasıl eşzamanlayacağınızı öğreneceksiniz.

Ağ işlemleri yapmak

Aşağıdaki eğitimlerde bir ağ bağlantısı nasıl oluşturulur, ağ değişiklikleri nasıl takip edilir ve XML verisiyle denetleme nasıl yapılır, hep beraber öğreneceğiz:

Sync Adapter Oluşturmak

Uygulamanızdaki Sync Adapter bileşeni, cihazınız ve sunucu arasında veri aktarımı yapan görevler için gerekli kodu kapsar. Sync adapter çatısı kodu, uygulamanızdaki zamanlama ve tetikleyicilere göre sync adapter bileşeninizin içinde çalıştırır. Uygulamanıza sync adapter bileşeni eklemek için aşağıdaki bileşenleri eklemeniz gerekir:

Sync Adapter sınıfı: Veri aktarım kodunu sync adapter çatısıyla uyumlu bir interface içine saran sınıf.

Sync Adapter Kullanarak Veri Taşımak

Cihaz ile web sunucusu arasında veri eşlemesi yapmak, uygulamanız açısından kullanışlı bir özelliktir. Bunun yanında kullanıcılarınız açısından saygı uyandırıcı bir özelliktir. Örneğin, uygulamanızdaki verileri bir web sunucusuna yedeklemek, yedek alma açısından işlevseldir. Aynı şekilde verileri sunucudan almak da kullanıcının cihazı çevrim dışı olduğunda verilere erişimi açısından kullanışlı bir senaryodur. Bazı durumlarda kullanıcılar, verilerini bir web arayüzünden girmeyi ve düzenlemeyi kullanışlı bulurlar.

Abone ol android-sync-adapter