Turkcell | Geleceği Yazanlar

Android Uygulama İndirme Sitesi Nasıl Yapılır?

tr remote apk amacım bu tarz bir site yapmak ama biraz araştırdıktan sonra. Android uygulama paylaşma siteleri için özel kodlanan scriptler vs. keşfettim. Blog sitesi gibi olsun istemiyorum aslında, basit ama etkileyici bir script vs. arıyorum.

Özlem Çınar
30 Kasım 2020 tarihinde soruldu

Yardımcı olabilecek varmı?

Project eulerde çeşitli soruları çözmeye gayret ediyorum fakat bazen github'dan çözümlere baktığımda anlayamadığım noktalar oluyor. Java ve python bilen arkadaşlar ulaşabilir mi? 

Anlamadığım nokta syntaxla ilgili değil algoritmik veya problemin kendisi ile ilgili oluyor. Bu anlamda yetkin birisi varsa yardımcı olabilirse bu gibi problemlerde sevinirim. 

Örnek bir problem bırakayım anlamadıklarımdan birisi : 

https://projecteuler.net/problem=350

Android Programlama İçin Youtube üzerinden Güncel Bir Kanal

Android programlama derslerinin çoğunu bitirdim. Daha iyi anlamak ve bir nevi hızlıca konu tekrarı olması için youtube üzerinden önerebileceğiniz güncel bir kanal var mı?

Seyfettin Demiray
29 Kasım 2020 tarihinde soruldu

Nöbetçi Eczane

Merhaba arkadaşlar, kendimi deneme amaçlı nöbetçi eczane uygulaması yapmayı düşünüyorum da.. Şuradaki gibi https://eczaneleri.net/en-yakin-nobetci-eczane kullanıcının konumunu otomatik alıp haritada göstermeyi düşünüyoru, react native ile. Bunun için bir hazır class ver mı acaba ücretli/ücretsiz?

Mehmet Erdoğan
29 Kasım 2020 tarihinde soruldu

c++ txt dosyasını satır satır okuyup bağlı listeye aktarma

(Biraz acil çözmem gereken bir sorun!!)

Merhaba, txt dosyasından okuduğum sayıları, her satır için ayrı bir liste olmak üzere çift yönlü dairesel bağlı listeye atamak istiyorum. Yani mesela:

12 5 36 (Birinci bağlı listem)

157 254 3698 752 12 (İkinci bağlı listem)

Yapmak istediğim işlem bu. Ama sadece dosyayı satırlarına göre ayırma işlemini yapabiliyorum. Her satır için liste oluşturma ve her sayıyı düğümlere atama işlemini yapamadım. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Tuğba Bağcı
29 Kasım 2020 tarihinde soruldu

The emulator process for AVD.

yorumlara bakarak çözmeye çalıştım ancak hatayı gideremedim

Ramazan polat
29 Kasım 2020 tarihinde soruldu

Aklımda Muthiş Bir Uygulama Fikri Var ama İmkanım yok

merhaba arkadaşlar muthiş bi fikrim var evde dusunurken bır anda aklımda geldı . Ama elimde ne yapıcak imkan var nede bir bilgi

bu fikrimi şirketlere satabilirmiyim?

 

Fikrim gercekten muthış ve alanında belki ilk olucak. Fikrimin ne oldugunu soylemıyecegım ama hangı sırketlere satabılırım veya sırketler sponsor olabılırlermı?

 

Not: fikrim bir yazılım programı yazmak. programda yaptıgınız yazılımda eger hata olursa Yapay zekası sayesınde uyusmayan kodları algılayıp bulmak

Ramazan efe mercan
28 Kasım 2020 tarihinde soruldu

Bir kodu değişkene atmak istiyorum ?

Mesela MessageBox.Show("Merhaba"); böyle bir kodum var ben bunu bir değişkene atmak istiyorum 

int = MessageBox.Show("Merhaba"); 

gibi yardımcı olabilir misiniz ?

 

Ahmet Mert Taşcı
27 Kasım 2020 tarihinde soruldu

mobil online bi oyun yapmak istiyorum

Merhabalar tutcağını düşündüğüm bi mobil oyun yapma düşüncesiyle bu yollara çıktım ve yazılım ögrenmeye başladım şuan 35.günümdeyim ve html css ve temel jsyi ögrendim diyebilirim yapcağım oyun için bunların yeterli olcağını düşünüyorum 2d genel olarak tıklama üzerine olcak bi oyun ama kafama takılan nokta bu oyunu kullanıma hazır hale getirdikten sonra online olcağı içi

bu neden?

bu piabet siteleri neden güvenli site konumunda olmuyor ssl olmadığı için mi?

Piabet piabet
25 Kasım 2020 tarihinde soruldu

571 de bir güneş doğdu İlahi sözleri siteme nasıl bir mobil uygulama yapabilirim?

Merhabalar, 571 İlahi Sözleri adlı sitem var ve kullanıcıların bu siteme mobil uygulama ile giriş yapmasını istiyorum. İlahiyi mobil uygulama ile dinlesinler mesela , böyle bir şey mümkün mü ?

Pelin cezve
25 Kasım 2020 tarihinde soruldu

Sayfalar