ETİKETLER

recon

İÇERİK TÜRLERİ

Sosyal Medya Keşfi

Önceki dersimizde işimizi oldukça kolaylaştıran dizin keşfini gördük. Pasif bilgi toplama basamağındaki yeteneklerinizi farklı araçları ve kullanımlarını görerek geliştirmeye çalışarak sızma testinde bilgi toplama basamağındaki son başlığımız olan Sosyal Medya konusunu bu dersimizde ele alarak keşif yeteneklerinizi geliştirmeye devam ediyoruz.

Dizin Keşfi

Önceki dersimizde oldukça önemli olan ve kesinlikle bilmemiz gereken kavramlardan birisi olan Reverse IP Lookup 'ı ele almıştık. Bu dersimizde Directory Bruteforceing diyebileceğimiz olayı ele alacağız. İşimizi çok fazla kolaylaştıracak bir sistem yani dizin keşfini göreceksiniz.

Reverse Lookup

Önceki dersimizde Kali kısmına geri döndük ve Subdomain konusunu ele aldık. Subdomain aramasının nasıl yapıldığına ve önemine değindik. Bu dersimizde ise oldukça önemli olan ve kesinlikle bilmemiz gereken kavramlardan birisi olan Reverse IP Lookup 'ı ele alacağız.

Subbrute

Önceki dersimizde Archieve ile yeteneklerimizi geliştirmeye ve temel bilgileri öğrenmeye devam etmiştik. Bu ders ile Kali kısmına geri döneceğiz ve Subdomain konusunu ele alacağız. Subdomain araması, bilgi toplama konusu için oldukça önemli bir konudur.

Archive

Önceki dersimizde Whois üzerinden araştırma aşamasındaki bilgi toplama etkinliğini ele almıştık. Bu dersimizde size alanla ilgili alakasız gelebilecek ama aslında çok faydalı olabilecek bir başka platformu görüyor olacaksınız. Archieve ile yeteneklerimizi geliştirmeye ve temel bilgileri öğrenmeye devam edeceğiz.

Whois Sorguları

Önceki dersimizde siber güvenlik hizmeti de sunan ticari bir araç diyebileceğimiz Netcraft kullanımını görmüştük. Bu dersimizde Whois üzerinden araştırma aşamasındaki bilgi toplama basamağımızdaki yeteneklerimizi gelişitrmeye ve temel bilgileri öğrenmeye devam edeceğiz.

Netcraft Kullanımı

Önceki dersimizde pasif bilgi edinme veya bilgi toplama etkinliklerimiz ile yeteneklerimizi geliştirmeye başlamıştık. Bu dersimizde siber güvenlik hizmeti de sunan ticari bir araç diyebileceğimiz Netcraft kullanımını göreceğiz. Bu ders ile raporlama yeteneğimizi gelişitreceğiz.

BuiltWith

Önceki dersimizde pasif bilgi edinme veya bilgi toplama etkinliklerimiz ile yeteneklerimizi geliştirmeye başlamıştık. Bu derste de bu etkinliğimize farklı araçları ve bu araçlaerın kullanımlarını görerek pratik yapmaya devam edeceğiz.

Shodan Kullanımı

Önceki dersimizde pasif bilgi edinme veya bilgi toplama etkinliklerimiz ile yeteneklerimizi geliştirmeye başlamıştık. Bu derste ise Etik Hacker yani Beyaz Şapkalı Hacker olanlar bu etkinliği nasıl gerçekleştiriyorlar bunu göreceğiz.

Shodan Giriş

Önceki dersimizde sızma testinin ilk basamağı olan araştırma teknikleri ile yeteneklerinizi geliştirmeye başlamıştık. Bu ders ile yeteneklerimizi bir diğer başlık diyebileceğimiz pasif bilgi edinme veya bilgi toplama etkinliklerimizi geliştirmeyle devam edeceğiz.

Abone ol recon