ETİKETLER

switch

İÇERİK TÜRLERİ

Koşullu Dallanma switch-statements Lab

Koşullu dallanma olan switch statements ile ilgili uygulamalı örnek yapılıyor.

Koşullu Dallanma switch-statements

Koşullu dallanma olan switch statements özellikleri, kullanımı ve if-else 'den farkı anlatılmaktadır.

Outlet-Action Lab-2

Outlet ve action ile ilgili uygulamalı örnek yapılıyor.

Switch Segmented Controller

Switch ve segmented control elemanları inceleniyor.

switch Deyimi

switch deyimi de, if deyimi gibi uygulama akışını kontrol etmek için kullanılır. Genellikle daha okunaklı ve birçok durum için daha verimli olduğu için, karmaşık else if blokları yerine kullanılır. Genel yazım şekli şöyledir:

Ayarlar Sahnesi Metotlar

Radio Button mantığını kullanarak Ayarlar sahnesinde yer alan 3 farklı zorluk seviyesini temsil eden butonlardan sadece bir tanesi seçilebilir hale getiriliyor.

Puan

Farklı boylardaki asteroidlerden farklı puanlar alınmasını sağlayan mekanizmanın programlanması ve toplam puanın PuanText oyun objesi aracılığı ile ekrana yazdırılması anlatılıyor.

Mantıksal Operatör Örnekleri

Değişken sayısını artırarak if, else if yapısında mantıksal operatörler ile farklı durumlara ve koşullara bağlı programlama işlemlerinin yapılması anlatılıyor.

Switch Yapısı

Bir değişkenin alabileceği birkaç değere göre Switch yapısını kullanarak farklı kod bloklarının çalışmasını sağlamak için yapılması gerekenler anlatılıyor. 

Seçim İşlemleri

Bir veya birden fazla koşulun sağlanması ya da sağlanmaması durumunda farklı davranışlar sergileyen kodların tasarlanması anlatılıyor. 

Bir sonraki sayfaya geçerek videoyu izleyebilirsiniz.

Abone ol switch