150 Bin TL TÜBİTAK BiGG Hibesi için BiGG-SEA 2016 BAŞVURULARI AÇILDI!
 

Sabancı Üniversitesi, TÜBİTAK tarafından 1512 Bireysel Genç Girişimci Destekleme Programı kapsamında teknolojik iş fikri sahibi girişimcilerin iş fikirlerinin desteklenmesi, değerlendirilmesi ile ön değerlendirmeyi geçen girişimcilere yönelik ön kuluçka ve danışmanlık desteklerinin verilmesi amacıyla görevlendirilen BiGG-SEA konsorsiyumunda yer almaktadır.

2015 yılındaki programda BiGG-SEA kapsamında Sabancı Üniversitesi tarafından 80 girişimciye eğitim ve ön kuluçka destekleri verilmiş ve girişimciler 30'dan fazla danışman ile bir araya getirilmiştir.

TÜBİTAK'a yönlendirilen 66 projeden 27'sinin hibe aldığı ve böylece yönlendirdiği projelerden hibe almaya hak kazanan proje sayısı olarak Türkiye'de en iyi üçüncü kuruluş olan BiGG-SEA 2016 programı için başvurularını açtı!

Herhangi bir şirkette ortaklığı olmayan, en az lisans mezunu (veya Haziran'da mezun olacak) ve teknoloji tabanlı iş fikrini hayata geçirirken kendine hız verecek paraya ihtiyacı olan genç girişimcileri TÜBİTAK’ın 150.000 TL'lik hibe programına bekliyoruz.

 

BiGGSEA Hızlı Başla isimli bu tanıtım ve girişimciler için temel eğitim etkinliği için Marmara Üniversitesi öğrencilerini, akademisyenlerini ve BiGGSEA hakkında bilgi almak isteyen herkesi, 27 Nisan Çarşamba sabah 10'da Marmara Üniversitesi, Göztepe Kampüsü İktisat Fakültesi'nde bulunan AZ 13 no'lu odaya davet ediyoruz.

 

Bu etkinlik BiGGSEA İstanbul tanıtım ayağı olarak Sabancı Üniversitesi SUCOOL Ön Kuluçka Merkezi ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Son Başvuru Tarihi
slide.png