Bu yıl ilki düzenlenecek olan Uluslararası El Cezeri İnovasyon (UCİ) günleri bilimsel etkinliği Siirt Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacaktır. Bu bağlamda başta bölge üniversiteleri olmak üzere Türkiyedeki tüm üniversiteler ve yurtdışındaki üniversitelerden öğrencilerin akademisyenlerin veya bilim ile uğraşan şahısların UCİ etkinliğine katılmaları arzu edilmektedir. 

UCİ etkinliğinde Sibernetik, Robotik ve yazılım çerçevesinde belirlenecek temalar yıllara göre değişebilmekle beraber bu yılki ana temalarRobotik ve Yazılım olarak belirlenmiştir.

- Robotik : Gömülü sistemler, arduino veya pic tabanlı projeler, drone ve insansı robotlar ve diğerleri.
- Yazılım : Masaüstü ve Mobil uygulamalar, Sayısal Görüntü İşleme, Veritabanı, Veri Madenciliği, Dijital Oyunlar ve uygulamalar.


UCİ etikinliğine kaydını yapmış projeler, proje değerlendirme kurulu tarafından yenilikçilik, katma değer, ve yaygın etki ölçütleri bazında incelenerek dereceye giren ilk üç yarışmacı belirlenecektir. Dereceye giren proje sahiplerinden 

Birinciye: 3.000 TL 
ikinciye:2.000 TL 
Üçüncüye: 1.000 TL 

para ödülü verilecektir. UCI etkinliği aynı gün düzenlenecek Ödül Töreni ve kapanış konuşması ile sonlandırılacaktır. Yarışmaya şehir dışından katılacak yarışmacıların önceden Siirt Üniversitesi konuk evinden yerlerini ayırmış olmaları gerekmektedir.

Yer: Siirt Üniversitesi Kezer Yerleşkesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi C-Blok

Tarih: 9 Mayıs 2016 Pazartesi Saat:09:00

Son Başvuru Tarihi
siirt2_kopya.png