Turkcell | Geleceği Yazanlar

ETKİNLİKLER

Tarih:
18 Mart 2016, Cuma

Son Başvuru Tarihi:
17 Mart 2016, Perşembe

Etkinliğin Sayfası

Yorulmayan mobil uygulamalar

 

Mart ayında birbirinden ilginç iki konu ile karşınızda olacağız. İlk olarak Naci Dai, mikroservis mimarisinin gerçekleştirimini ve Docker platformu üzerinde dağıtımının yapılmasını anlatacak. 

Ardından Garanti Teknoloji'den Elif Boncuk, Android uygulamaların performans problemleri ve çözüm yöntemleri ile ilgili bilgi ve deneyimlerini bizimle paylaşacak.

Oturum detaylarını aşağıda bulabilirsiniz:

 

OTURUM 1:  SpringBoot ile Mikroservis Mimarisi ve Docker Platformu- Naci Dai 

13:30 - 15:00 

Yazılımda değişmeyen tek şey değişim; Mikro servisler tasarımları ile değişimin en güvenli ve sürekli olarak yapılabilmesini odak noktası haline getiren mimari bir yaklaşımdır. Micro servisler ile ilk defa karşılaşanlar için containerlar aracılığı ile uygulamaların hayata geçirilmesi ve dağıtımı kavramı nerede ise eş anlamlı hale geldiler.  Docker temelli uygulama dağıtım kavramı son dönemde yadsınamaz bir başarı hikayesi oldu.

Ancak, mikro servisler ve Docker birlikte olmak zorundalar mı? Mikro servisler bakış açısıyla Docker ne kadar önemli ve projelerde nasıl kullanılmalı?  Bu seminerde sizler ile birlikte mikro servisler ve Docker'ı görecek ve bu sorulara yanıtlar arayacağız.

 

OTURUM 2:  Android Uygulamalarında Performans Teknikleri - Elif Boncuk 

15:30 - 17:00

Uygulama performansı, kullanıcılar için son derece önemli bir konudur. Bu sebeple geliştiriciler için de en önemli konuların başında gelmektedir. Dünya üzerindeki en ilgi çekici Android uygulamasına da sahip olsak, eğer yavaş cihazlarda düzgün çalışmıyor ve çok batarya tüketiyorsa, günün sonunda kullanıcılar uygulamayı sileceklerdir. Önemli olan görsellik ve performans arasındaki dengeyi kurmaktan geçmektedir.

Performans problemlerinin temel sebepleri ve performans profiling toolarının nasıl kullanılacağının anlatılacağı seminerde aşağıdaki başlıklar üzerinden ilerlenecektir:

• Rendering
• Compute
• Memory
• Battery 

SAAT : 13:30-17:00
YER :

İstanbul Teknik Üniversitesi, Ayazağa Kampüsü
ARI-3 Teknokent Konferans Salonu
Maslak-İstanbul

(İstinye Park karşısındaki bina)

 

Konuşmacılar -Dr. Naci Dai -Elif Boncuk

Yorum Ekle

Yorum yapmak için Giriş Yapın ya da Üye olun.