ETİKETLER

Blue Team

İÇERİK TÜRLERİ

Blue Team Bakış Açısıyla Windows Sistem Processleri 6: Mshta.exe

Hayatımızın her alanında artık doğrulama işlemleri kritik bir önem taşıyor. Mesela banka hesabımıza giriş yaparken ya da fatura ödemelerimizde abone numaralarımızı doğrularken... Doğrulamanın asıl amacı saldırgan aktivitelerinden korunmak aslında. Aynı bilgiden hareketle siber saldırganlar da kendi aktivitelerini gerçekleştirmek için Windows’un normal bir işlemiymiş gibi görünmeyi tercih ediyorlar. Sizler için bu yazımızda Windows’un mshta.exe processinin asıl işlevini ve şüphelenmemiz gereken durumlarını inceleyeceğiz. Keyifli okumalar!

Blue Team Bakış Açısıyla Windows Sistem Processleri 5: Services.exe

Hayatımızın her alanında artık doğrulama işlemleri kritik bir önem taşıyor. Mesela banka hesabımıza giriş yaparken ya da fatura ödemelerimizde abone numaralarımızı doğrularken... Doğrulamanın asıl amacı saldırgan aktivitelerinden korunmak aslında. Aynı bilgiden hareketle siber saldırganlar da kendi aktivitelerini gerçekleştirmek için Windows’un normal bir işlemiymiş gibi görünmeyi tercih ediyorlar. Sizler için bu yazımızda Windows’un services.exe processinin asıl işlevini ve şüphelenmemiz gereken durumlarını inceleyeceğiz. Keyifli okumalar!

Blue Team Bakış Açısıyla Windows Sistem Processleri 4

Bilgisayarımızda beklenmedik yavaşlık, donma veya ısınma sorunları oluştuğunda hepimizin ilk baktığı yer olan görev yöneticisi çeşitli işlemlere ev sahipliği yapmaktadır. Görev yöneticisi; yürütülen işlemler, kullanılan işlemci ve hafıza oranları gibi bizlere çeşitli bilgiler vermektedir:   Bu işlemler kim tarafından yapılıyor?   Bilgisayarımda virüs, madencilik zararlısı var mı ...

Abone ol Blue Team