ETİKETLER

sql-server-egitim

İÇERİK TÜRLERİ

User Database

Bu bölümde kullanıcı veritabanı kavramı anlatılmakta ve bir veritabanı oluşturulmaktadır. Bunun yanı sıra MDF ve LDf dosyalarından ve bu dosyaların nasıl konfigüre edildiğinden de bahsedilmektedir.

Temp DB

TEMPDB hakkında bilgilerin anlatıldığı bu bölümde; TEMPDB ne işe yarar, içerisinde neler bulundurur ve sistem açısından ne kadar önemlidir, konuları ele alınmaktadır. Ayrıca temp table nedir ve nasıl kullanılır, sorularının cevaplarını da bulabilirsiniz.

MSDB

Bu bölümde MSDB’yi ele alıyoruz. MSDB ne işe yarar, içerisinde neler bulundurur ve sistem açısından ne kadar önemlidir? gibi soruların cevaplarını bu videomuzda bulabilirsiniz.

Model DB

Model DB hakkında bilgilerin sunulduğun bu bölümde, Model DB' nin hangi amaçla kullanıldığı, içerisinde neler bulunduğu ve sistem açısından önemi anlatılıyor.

Master DB

Bu bölümde Master DB ele alınıyor. Master DB’nin ne işe yaradığı, içerisinde neler bulunduğu ve sistem açısından önemi hakkında bilgiler edineceksiniz.

Sistem Database'leri

SQL Server sistem database'leri yapısının anlatıldığı bu bölümde, hangi sistem veritabanının ne amaçla kullanıldığı ve SQL Server için önemi anlatılıyor.

Eğitimin bu aşamasında, SQL Server database dosyaları hakkında bilgiler sunuluyor.

Configuration Manager

Bu bölümde SQL Server'ı kurulduktan sonra da konfigure etmemizi sağlayan Configuration Manager üzerine bilgiler edineceksiniz.

SQL Server Connection

Bu bölümde SQL Server client server bağlantı mimarisi hakkında bilgiler sunuluyor.

Management Tools

Bu bölümde SQL Server yönetim araçları arasında yer alan Management Studio hakkında bilgiler sunuluyor. Management Studio, SQL Server'ı yönetmek için gerekli bir araçtır. Bu bölümde de Management Studio'nun kurulumu, SQL Server bağlantı çeşitleri ve SQL Server Configuration Manager ile SQL Server'ı doğru konfigüre etme işlemleri anlatılıyor.

İlk eğitimde, SQL Server yönetim araçları arasında yer alan Management Studio hakkında bilgiler sunuluyor.

Database Engine Configuration

DB Engine servislerinin anlatıldığı bu bölümde, DB Engine’in hangi yetkilerle ve nasıl çalıştırılacağı inceleniyor.

Abone ol sql-server-egitim