Mehmet Akif AKTAŞ
Mehmet Akif AKTAŞ
Çanakkale
18/05/2014 tarihinden beri üye
2180 GY Puanı
385 GY Sırası
4 Rozet
4 Sertifika
21 Soru Sordu
22 Cevap Verdi
0 Blog Yazısı
0 Etiket Takibi

Hakkında

Geomatik Mühendisliği öğrencisi. Programlama meraklısı.

Geomatik Mühendisliği öğrencisi. Programlama meraklısı.

İş Tecrubesi

Kullanıcıya ait İş tecrübesi bilgisi bulunmamaktadır.

Eğitim Geçmişi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
| Aralık 2020 - Aralık 2020

Sertifikalar & Başarılar

GY Sertifikaları (4)
Android 401 Sertifikası
Veriliş Tarihi: Kasım 2014
Android 301 Sertifikası
Veriliş Tarihi: Ağustos 2014
Android 201 Sertifikası
Veriliş Tarihi: Mayıs 2014
Android 101 Sertifikası
Veriliş Tarihi: Mayıs 2014
Diğer Sertifikaları (0)
Kullanıcıya ait sertifika bulunmamaktadır.
Test Sonuçları (0)

Kullanıcıya ait test sonucu bulunmamaktadır.

Dil Becerileri

Son Forum Aktiviteleri

43
Tümünü Gör

Harici Harita Altlığı ile Navigasyon

Arkadaşlar merhaba. Burada soracağım soru sadece android için değil web ortamı için de geçerlidir. 

Geomatik (harita) mühendisliği okuyorum. Sıfırdan yeni nesil bir harita altlığı oluşturuyoruz. Mobil veya en azından Android cihazlarda da bu harita altlığı kullanılarak navigasyon sistemi oluşturmak istiyorum.Donanım tamam,harita altlığı da tamam bu ikisini haberleştirecek bir yazılım, bir mantık lazım. Bu işin içinden çıkamıyorum çünkü harita altlıkları jpeg formatında. Bu resimleri nasıl navigasyona dönüştürüyorlar, nasıl beyin yüklüyorlar çok merak ediyorum.

6 yıl 2 ay önce yanıtladın

Google Çığrından Çıkmış!

Arkadaşlar merhaba. Bu yazıyı daha önce bir kez hesabı saçma sebeplerden(icon resmi ve com.haber.haberler gibi bir paket adı kullanma sebepleriyle) kapatılmış birisi olarak yazıyorum. YGS ve LYS sınavları için video konu anlatım uygulamalarım vardı bunlar bir seri şeklinde uygulamalardı. Kullanımını artırmak için Google Cloud Message yerleştirmek istedim haliyle kullanıcı hesap bilgilerine GCM kayıt esnasında ihtiyaç duyuyordum kimlik erişim izni almak durumunda kaldım. Dün gece 5 tane uygulamama bu güncellemeyi getirdim. Sabah gördüm ki toplam 4 tane uygulamam kalmış. Bir tanesini silmiş.

Adamlar artık kendi verdikleri apileri kullananları da kapatıyorlar. Hadi kapattın diyelim niye 1 tane. Aynı işi diğer dört uygulamama da yaptım halbuki? Api kullananı kapat, tipini beğenmezsen kapat. Pes artık pes!

 

6 yıl 4 ay önce yanıtladın

Turkcell AppMarket

Merhaba. Turkcell AppMarket'e birkaç tane uygulama gönderdim. Birkaç gündür onaylanmasını bekliyorum. Eğer uygulamalarım onaylanmazsa bilgilendirici bir mail geliyormu?

6 yıl 4 ay önce yanıtladın

Turkcell Push Serv Kurulumu

Merhaba. Daha önce hiç push notification işlemleri yapmadım. İlk defa Turkcell'in apilerini kullanarak bunu yapmak istedim ancak şuradaki "SDK Fonksiyonları" kısmından sonra koptum. Daha tecrübesiz kullanıcılar için  daha sade bir anlatım yapılabilirmi acaba?

6 yıl 5 ay önce yanıtladın

Geliştirici Hesabıma Erişemiyorum

Sabah uyandığımda şöyle bir mail aldım maalesef.

 

This is a notification that your application, Haberler, with package ID com.haber.haberler, has been removed from the Google Play Store.

REASON FOR REMOVAL: Violation of the intellectual property and impersonation or deceptive behavior provisions of the Content Policy. Please refer to the IP infringement and impersonation policy help article for more information.

Your app and/or elements of its listing on Google Play, including title, description, logo(s), or promotional screenshots must not include unauthorized usage of protected works belonging to a third party.
Your app icon and promotional screenshots must not contain images that appear confusingly similar to existing products.

This particular app has been disabled as a policy strike. If your developer account is still in good standing, you may revise and upload a policy compliant version of this application as a new package name.

This notification also serves as notice for remaining, unsuspended violations in your catalog, and you may avoid further app suspensions by immediately unpublishing any apps in violation of (but not limited to) the above policy. Once you have resolved any existing violations, you may republish the app(s) at will. Before publishing applications, please ensure your apps’ compliance with the Developer Distribution Agreement and Content Policy.

All violations are tracked. Serious or repeated violations of any nature will result in the termination of your developer account, and investigation and possible termination of related Google accounts. If your account is terminated, payments will cease and Google may recover the proceeds of any past sales and the cost of any associated fees (such as chargebacks and payment transaction fees) from you.

If you feel we have made this determination in error, you can visit the Google Play Help Center article for additional information regarding this removal.

The Google Play Team

--

Birde şu mail.

This is a notification that your Google Play Publisher account has been terminated.

REASON FOR TERMINATION: Multiple violations of the Content Policy and Developer Distribution Agreement as outlined in previous emails sent to the registered email address of your Publisher account.

Please note that Google Play Publisher terminations are associated with developers, and may span multiple account registrations and related Google services. If you feel we have made an error, you can visit the Google Play Help Center article for additional information regarding this termination.

Please do not attempt to register a new developer account. We will not be restoring your account at this time.

The Google Play Team

Hesabıma erişmek istediğimde şu sayfaya yönleniyorum. Dün gece com.haber.haberler paket adıyla bir uygulama yayınladıktan sonra böyle oldu. Hesabımı tekrar açtırabilmem münkünmü acaba?

6 yıl 5 ay önce yanıtladın

Uygulama kaldırıldığında çalışan event?

14 Ocak 2015 tarihinde cevaplandı

Böyle bir şeyi ciddi ciddi yapmaya çalışırsan emin ol Google Play'den bilgileri bilinmeyen kaynaklarla paylaşmaktan dolayı ihtar yersin.

Android Sürüm Kodu

13 Ocak 2015 tarihinde cevaplandı

Import ettiğiniz Google play service sürümünü düşürürseniz veya min sdk'ı yükseltirseniz sorun düzelir.

Google Playe Uygulama Yükleme sorunu

08 Aralık 2014 tarihinde cevaplandı

İmzalama işleminden sonra gelen menü apk yı nereye kaydetmek istediğinizi sorar. Sizde ona isim.APK şeklinde yazıp kaydedersiniz. Sonuna .APK getirip yüklediğinizde hata çözülecektir.

İnclude Admob

07 Aralık 2014 tarihinde cevaplandı

Yüklenmesi uzun sürdüğünden görünmüyor olabilir?

Geliştirici Hesabıma Erişemiyorum

03 Aralık 2014 tarihinde cevaplandı

Bu gerçekten haksızlık. Mail attığımda da inceledik ama biz haklıyız denildi. Çok sinirlendim ve gerildim gerçekten. Harun Bey sizin ikinci hesabınızın admob yüzünden banlandığına eminmisiniz size gelen mail nasıldı?